Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Start!

Zbiórka nakrętek

Barek ma 13 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 150 w Krakowie. Z powodu swoich sprzężonych niepełnosprawności (mózgowe porażenie dziecięce i obustronny głęboki niedosłuch). Bartuś nie chodzi i nie mówi. Jest jednak pogodnym chłopcem, bardzo lubi spotykać się z kolegami, budować z klocków Lego i grać na konsoli. Lubi też pływanie i delfiny.

Gdy zaczynaliśmy pomagać Bartkowi...

Lubi budować konstrukcje z klocków Lego oraz klocków magnetycznych. Czyta komiksy i gra na konsoli PS4. Lubi się śmiać i wygłupiać z bratem.

Bartek ma już 15 lat!

Bartek bardzo chciałby być zdrowy - jeździć na rowerze, grać w piłkę i w pełni uczestniczyć w życiu rówieśników. Dlatego ćwiczy ze specjalistami i wyjeżdżana turnusy rehabilitacyjne. Zebrane nakrętki pomagają w sfinansowaniu intensywnej, prywatnej rehabilitacji i efektywnego leczenia. Choroba pozostanie z Bartkiem na zawsze, ale dzięki ćwiczeniom chłopiec osiąga coraz lepszą sprawność.

Rehabilitacja

Każda nakrętka się liczy, ze wszystkich rodzajów butelek. Trafiaja one do firmy, która zajmuje się ich recyklingiem. Pomagając Bartkowi, chronimy również środowisko naturalne. Kilogram nakrętek ma wartość 1zł - możecie sobie wyobrazić ile ich potrzeba, żeby z ich sprzedaży uzyskać 1000 zł. Jak wygląda tona nakrętek? To 70 pełnych worków (jak na zboże), z których każdy waży ok. 15 kg.

Każda nakrętka się liczy!

Nakrętkowy zawrót głowy

W roku szkolnym 2023/24 nad zbiórką nakrętek czuwała klasa 8b. Przepakowała, przenosiła i sortowała góry nakrętek. Natomiast do odebrania przygotowała je klasa 6b. Dzięki całej Społeczności naszej szkoły, w drugim półroczu przekazaliśmy ich ponad 10 worków!

Dziękuję!