Grupa wiekowa: 5- 6 latki Czas trwania: 30 minut Cele główne: - kształtowanie kontaktów z innymi dziećmi- pogłębianie wiedzy na temat utworu- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie- wspieranie aktywności twórczej- kształtowanie wyobraźni- poszerzanie słownictwa w języku angielskim- rozbudzanie zainteresowań plastycznych
Scenariusz zajęć
Cele szczegołoweDziecko:- ćwiczy zgodne funkcjonowanie w grupie- rozwija kreatywność- utrwala wcześniej poznane słownictwo- poznaje nowe słowa w języku angielskim- rozpoznaje przedmioty za pomocą zmysłu dotyku
Scenariusz zajęć
Metody pracy:- słowna- praktycznego działaniaFormy pracy:- praca z całą grupąŚrodki dydaktyczne:- bajka o czerwonym kapturku w języku angielskim- koszyczek z przedmiotami- duży arkusz papieru- dostępne przybory plastyczne
Scenariusz zajęć
Przebieg zajęć
I. Przywitanie piosenką "Hello hello" (słuchowcy).II. Oglądanie bajki "Little Red Riding Hood" w języku angielskim (wzrokowcy, słuchowcy).
Scenariusz zajęć
Przebieg zajęć
III. What is in the basket? (kinestetycy, wzrokowcy, słuchowcy)Dzieci siedzą w półkole naprzeciwko nauczyciela. Wybrana osoba podchodzi do nauczyciela i losuje z nakrytego koszyczka jeden przedmiot (syrup, banana, milk, apple, muffin, pear). Za pomocą dotyku stara się odgadnąć co to jest. Następnie wyjmuje przedmiot z koszyczka i wszyscy razem głośno powtarzają jego angielską nazwę. Zabawę kontynuujemy do momentu, aż każde dziecko wylosuje przedmiot.
Scenariusz zajęć
Przebieg zajęć
IV. Grupowa praca plastyczna.Nauczyciel rozkłada na dywanie zabezpieczonym folią duży arkusz papieru oraz dostępne w sali przybory plastyczne. Zadaniem dzieci jest wspólne przedstawienie bajki o czerwonym kapturku (z pomocą nauczyciela) w dowolnej formie. Po skończonej pracy, nauczyciel zawiesza plakat w sali.
Scenariusz zajęć
Wskazówki dla rodziców
Drodzy rodzice!Oto przykładowe zadania dla was do wykonania z dziećmi w domu:- zobaczcie wspólnie bajkę o czerwonym kapturku w języku angielskim: https://www.youtube.com/watch?v=LDMWJCrDVMI&t=100s- przygotujcie własny koszyczek czerwonego kapturka, wspólnie nazywając po angielsku pyszności, które znajdą się w środku
Scenariusz zajęć
Wskazówki dla rodziców
- wspólnie zakręćcie kołem fortuny i głośno wymówcie nazwę przedmiotu w języku angielskim (słownictwo: muffin, apple, syrup, banana, milk, pear)