Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

witaj!

Poznajemy się i witamy

Start!

KATECHEZA 1

Czy ktoś z Was wie, kim jest katecheta?

5- Video

1- Section

2- Text

6- Process

3- Quote

4- Image

8- Timeline

7- VS

12- Thanks

11- Team

10- Data

9- Map

Witam Was serdecznie na naszym pierwszym spotkaniu.

osoby świeckie księży siostry/bracia zakonne/i

Wyróżniamy następujące grupy osób, które mogą uczyć religii w szkole.

Katecheta, to osoba, która pomaga innym spotkać Pana Boga. W waszej klasie to zadanie będę pełnić ja. Będę do was przychodzić i będziemy rozmawiać o Panu Bogu. Na początku każdego naszego spotkania będziemy się witać z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem.

Lorem ipsum dolor sit amet

Każdą lekcję religii będziemy rozpoczynać i kończyć modlitwą. W ten sposób nauczymy się rozmawiać z Panem Bogiem.

01

Rozejrzyjcie się po waszej sali czy widzicie tutaj jakiś symbol religijny?

Lorem ipsum dolor sit amet

TITLE YOUR SECTION HERE

01

TAK

+ info

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan.

Krzyż to symbol ukrzyżowania Chrystusa, dla chrześcijan jest znakiem zbawienia, miłości Boga i zwycięstwa.Podczas modlitwy wszyscy razem przychodzimy pod krzyż i w skupieniu patrząc na niego wypowiadamy następujące słowa:"W imię Ojca i Syna i Ducha Świetego. Amen"

Panie Boże, dziękuję Ci za uczniów tej klasy. Będziemy się spotykać przez cały rok szkolny, aby poznawać Ciebie. Drodzy uczniowie, prośmy naszych Aniołów Stróżów, aby strzegli nasi nam pomagali. Aniele Boży, stróżu mój…

Wspólna modlitwa

Zapraszam dzieci do kręgu – uczniowie siadają na dywanie (jeżeli w klasie są na to warunki).Każdy z nas ma imię. Postarajmy się zapamiętać twarze i imiona osób, które należą do tej klasy – dzięki temu lepiej się poznamy i będzie nam łatwiej uczestniczyć w lekcjach religii. Będę rzucać kolejno do każdego ucznia lekką piłeczką; uczeń wypowiada swoje imię, mówi, co lubi robić, po czym zwraca piłkę do mnie.

+ info

+ info

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod.

versus 2

versus 1

vs

Poznajemy się

Podczas każdej lekcji będziecie poznawać wydarzenia z życia rodziny państwa Wiśniewskich: dziadków, rodziców oraz dzieci – Zuzi i Franka. Zapraszam Was do wysłuchania opowiadania.

Podręcznik

- Name Surname

Kiedy Zuzia i Franek zbliżali się do drzwi kościoła, zobaczyli księdza Mateusza.– Przywitajmy się z księdzem – powiedziała mama. – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! – krzyknęły dzieci. – Na wieki wieków. Amen – odpowiedział ksiądz. – Cieszę się, że waswidzę. Rozpoczynamy nowy rok szkolny, prawda?– Ja idę do pierwszej klasy! – pochwaliła się Zuzia. – No proszę. Dopiero zaczynasz naukę, a już wiesz, jak witać księdza. Brawo, Zuziu – pochwalił dziewczynkę ksiądz Mateusz. – Podczas wakacji byliśmy na Kaszubach – szczebiotała Zuzia – i tam ludzie witają księdza oraz siostry zakonne słowami „Szczęść Boże”. – Zdradzę ci sekret. – Ksiądz zrobił tajemniczą minę i pochylił się w kierunku Zuzi. – U nas też możemy w ten sposób witać księży i siostry zakonne.– Naprawdę? – Zuzia była zdziwiona. – To dobrze. Powiem o tym Julce.

Pytania do tekstu

→Kogo witali Zuzia i Franek? → Jakimi słowami dzieci powitały księdza Mateusza? → Jakimi słowami według Zuzi witają księży osoby mieszkające na Kaszubach? → Jaką „tajemnicę” wyjawił Zuzi ksiądz Mateusz?

Write a title here

Odpowiedzi

→ Kogo witali Zuzia i Franek? (księdza proboszcza Mateusza) → Jakimi słowami dzieci powitały księdza Mateusza? („Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”) → Jakimi słowami według Zuzi witają księży osoby mieszkające na Kaszubach? („Szczęść Boże”) → Jaką „tajemnicę” wyjawił Zuzi ksiądz Mateusz? (Zuzia także może witać księdza słowami „Szczęść Boże”)

→Kogo witali Zuzia i Franek? → Jakimi słowami dzieci powitały księdza Mateusza? → Jakimi słowami według Zuzi witają księży osoby mieszkające na Kaszubach? → Jaką „tajemnicę” wyjawił Zuzi ksiądz Mateusz?

Write a title here

+ info

+ info

„Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” i „Szczęść Boże” to pozdrowienia chrześcijańskie, czyli słowa, którymi witają się chrześcijanie – ludzie kochający Pana Boga. Te słowa możemy wypowiadać nie tylko jako powitanie księży czy sióstr zakonnych, ale także katechetów i wszystkich innych ludzi. W ten sposób możemy wychwalać Pana Jezusawśród swoich najbliższych.

Podczas każdej katechezy będziemy sięgać do najważniejszej książki o Panu Bogu.Czy wiecie jaką książkę mam na myśli?

Obejrzyj historię biblijną i odpowiedź na pytania:

1. Do kogo przychodzi Pan Jezus? 2. Jak Pan Jezus wita się ze swoimi uczniami? 3. Czy już gdzieś słyszeliście te słowa? Jeśli tak, to gdzie?

Biblia

Kiedy Pan Jezus przychodzi do swoich uczniów, wita ich słowami „Pokój wam!”. Pan Jezus chce, aby mieli oni pokój w swoich sercach. Dlatego nie tylko życzy im pokoju, ale ich tym pokojem obdarowuje – przy Panu Jezusie uczniowie czują się dobrze, bezpiecznie. Cieszę się, że i wy znacie to pozdrowienie Pana Jezusa. Rzeczywiście, podczas Mszy Świętej ksiądz mówi do zebranych w kościele: „Pokój Pański niech zawsze będzie z wami”. A wszyscy ludzie odpowiadają: „I z Duchem twoim”. W tym momencie Pan Jezus obdarza nas pokojem – tak jak kiedyś apostołów

Video 1

Video 2

Pokój Wam...

1. Uczeń wita panią dyrektor.2. Dziecko wita się z kolegą/koleżanką. 3. Dziecko wita księdza. 4. Uczeń wita panią katechetkę.5. Dziecko wita panią sąsiadkę. Jest wieczór. 6. Dziecko wita panią, która sprząta szkołę.7.Dziecko wita się z mamą/tatą.

+ info

Czas na zabawę-scenki w parach.

+ info

+ info

Process 2

Process 1

Praca z podręcznikiem Zadanie 1: Pokoloruj szaty Pana Jezusa. Zadanie 2: Dopasuj naklejki do chmurek i przeczytaj, jak witają się chrześcijanie. Dokończ kolorowanie rysunku.

Zachowanie w szkole-wybierz dobrze!

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

Modlitwa

"Poradnik metodyczny pierwsza klasa szkoły podstawowej Pan Bóg jest naszym Ojcem" pod redakcją księdza Pawła Płaczka https://pngtree.com https://wordwall.net/pl https://www.pngegg.com https://www.youtube.com

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

Bibliografia