FILM FRAME
elżbieta wilk
Created on June 10, 2022
Over 30 million people build interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
STEVE JOBS
Horizontal infographics
OSCAR WILDE
Horizontal infographics
TEN WAYS TO SAVE WATER
Horizontal infographics
NORMANDY 1944
Horizontal infographics
BEYONCÉ
Horizontal infographics
DEMOCRATIC CANDIDATES NOV DEBATE
Horizontal infographics
ONE MINUTE ON THE INTERNET
Horizontal infographics
Transcript
kronika szkolna
szkoły podstawowej im. płk narcyza wiatra w gostwicy
spis treści:
Kronika2021/2022
Kronika 1906-2000(archiwum)
Kronika2022/2023
Historia wsi Niskowa(archiwum)
płk. Narcyz Wiatr
Inauguracja roku szkolnego 2021/2022
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w szkole podstawowej im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy rozpoczęto wspólną mszą świętą w kaplicy o godzinie 8.00. Po mszy świętej o godzinie 9.00 uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.
W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.
Menu
Bezpieczna droga do szkoły-spotkanie z policjantem
Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.
Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Menu
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają..., żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał..., żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... to nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...". Janusz Korczak
16 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program. Nie zabrakło chwytliwych postulatów. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Szkoły została uczennica klasy V - Kinga Ciągło. Gratulujemy!
Menu
Spotkanie z magikiem
17 września odwiedził naszą szkołę niezwykły gość - iluzjonista. Magik zabrał nas do świata czarów i magii. Uczniowie mieli możliwość przeżyć coś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła im wiele satysfakcji, humoru i radości. Atmosfera była fantastyczna, wszyscy się świetnie bawili. Było cudownie i tajemniczo!
Menu
Wycieczka szkolna
21 września odbyła się wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Oprócz poznania historii tego pięknego miejsca, mieliśmy możliwość zobaczyć proces tworzenia szkła. Potem udaliśmy się do ruin Zamku Kamieniec, Pospacerowaliśmy chwilę po dziedzińcu, weszliśmy na zamkowe mury do kaplicy i muzeum. To była prawdziwa podróż w czasie. Po zwiedzeniu zmęczeni, ale w wyśmienitych nastrojach, wróciliśmy do domów.
Menu
Wycieczka do Nibylandii w Brzeznej
28 września dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III odwiedziły Nibylandię w Brzeznej. Wzięły tam udział w warsztatach "Las w słoiku". To była świetna nauka przez zabawę.
Menu
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Jak co roku 1 października nasza szkoła wzięła udział w konkursie z matematyki z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem projektu jest rozpowszechnianie nauczania matematyki w formie zabawy, co ma skłonić uczniów do przypomnienia tabliczki mnożenia w atrakcyjny i oryginalny sposób. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 3, 4, 5, 7 oraz 8. Uczniowie klas 4, 5, 7 i 8 rywalizowali o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami konkursu były p. Elżbieta Wilk oraz p. Bożena Hilger.
Wśród uczniów wybrano czterech asystentów koordynujących przebieg konkursu. Były to następujące uczennice: Karyna Barysevich, Kinga Ciągło, Lucyna Suchonek i Monika Bodziony. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2021/2022 uzyskali: z klasy 3 Anna Żelasko z klasy 4 Tomasz Wnęk, z klasy 5 Emilia Bieryt z klasy 7 Krystian Bodziony, z klasy 8 Sylwia Witkowska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Konkurs odbył się z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Menu
Zakręć ruletką swojego życia i podejmij decyzję
W październiku w naszej szkole realizowana była kampania profilaktyczna pod hasłem „Zakręć ruletką swojego życia i podejmij decyzję”, zorganizowana przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Podegrodzie. Głównym celem kampanii było pogłębienie i utrwalenie wiadomości na temat dopalaczy i ich szkodliwości na życie młodego człowieka. Adresatami byli uczniowie kl. VII. W ramach kampanii zostały podjęte działania tj.: - Pogadanka na lekcji wychowawczej w klasie VII na temat dopalaczy. - Ogłoszenie konkursu dla klasy VII na prezentację multimedialną „Dopalacze -widziane Twoimi oczami” - Udział kl. VII w przedstawieniu teatralnym „Króla” z Łodzi „Zakręć ruletką swojego życia i podejmij decyzję”, które odbyło się w dn. w dn. 05.10.2021r. w GOK-u w Podegrodziu. Dopełnieniem powyższych działań było spotkanie policji z rodzicami kl. VII w szkole. Podczas spotkania omówiono zagrożenia, jakie wynikają z zażywania dopalaczy, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie negatywne i nieodwracalne skutki dla zdrowia niesie ich zażywanie. Przedstawiono procedury postępowania i konsekwencje prawne związane z używaniem środków psychoaktywnych.
Również przybliżone zostały zasady reagowania na podejrzenie posiadania lub zażywania przez uczniów środków odurzających. Rodzice zostali poinformowani o odpowiedzialności karnej osób nieletnich i uświadomiono ich równocześnie, że nieletni również mogą stanąć przed sądem. Jednocześnie zachęcano rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń. Ponadto przypomniano, że w Gminie działa Punkt Konsultacyjny dla osób z problemem uzależnienia i ich rodzin, gdzie usługi świadczy psycholog, prawnik i pracownicy Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkanie to miało przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka ważna jest współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami oraz policją.
Menu
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej bardziej znany jako Dzień Nuczyciela w naszej szkole rozpoczął się od ślubowania uczniów klasy pierwszej. Zarówno uczniowie, rodzice i wychowawczyni Pani Małgorata Basta - Długopolska z dumą patrzyli jak Pani Dyrektor Ewa Szabla pasowała na uczniów szkoły pierwszoklasistów. W tym szczególnym dniu program artystyczny przygotowali uczniowie klas piątej, Samorząd Uczniowski oraz chórek szkolny, przy akompaniamencie Pana Marka Wastaga. Były życzenia, aranżacje piosenek oraz nagrody Pani Dyrektor dla nauczycieli.
Menu
Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej
W dniu 7 października na hali sportowej w Brzeznej rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dziewcząt i chłopców. W grupie młodszej - rocznik 2010 i młodsi zgłosiły się 4 drużyny chłopców i 2 drużyny dziewcząt. Nasi uczniowie po zaciętej walce zajeli 4 miejsce. W grupie starszej - rocznik 2007 - 2008 rywalizowało 7 drużyn chłopców w dwóch grupach (3 i 4 zespoły) i 3 dziewcząt. Nasi uczniowie zajeli 2 miejsce w grupie i wywalczyli awans do półfinału, który wygrali 2:0 ze szkołą w Długołęce - Świerkli.
W finale po pięknej walce byli minimalnie gorsi od chłopców ze Szkoły Podstawowej w Olszanie, którzy wygrali 1:0. Nasza drużyna grała w składzie: Tomasz Wastag (bramka), Daniel Fryzowicz, Maciej Gomółka, Szymon Świechowski, Karol Zwoliński, Miłosz Smoleń, który został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy wzięli udział w turnieju.
Menu
Ludzie listy piszą - spotkanie z listonoszem
13 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem Antonim Bobikiem. Jest On listonoszem w Gostwicy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda praca listonosza oraz jego mundur. Mogły zobaczyć zawartość torby listonosza oraz sami ją na chwilę ponosić. Opowiedział jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata oraz przypomniał jak ważna jest znajomość własnego adresu.
Serdecznie dziękujemy Panu Antoniemu za odwiedzimy w naszym przedszkolu.
Menu
Julka, Daniel Mistrzami Gminy Podegrodzie w Tenisie Stołowym
Doskonele pod względem sportowym rozpoczął się miesiąc listopad dla uczniów Naszej szkoły. W rozgrywanych na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Św.Jadwigi Królowej Polski w Długołęce - Świerkli Mistrzostwach Gminy Podegrodzie w Tenisie Stołowym uczniów klas VII,VIII Julia Migacz wśród dziewcząt i Daniel Fryzowicz wśród chłopców udowodnili, że są najlepsi. Doskonale zaprezentowali sie pozostali reprezentanci Naszej szkoły Klaudia Śmierciak, Magdalena Kubacka, Szymon Świechowski, Karol Zwoliński, Tomasz Wastag, Maciej Gomółka,
którzy uzyskali awans drużynowy na zawody międzygminne, które zostaną rozegrane w Kamionce Wielkiej 1 grudnia. Walczymy o awans na zawody powiatowe - trzymajcie kciuki.
Menu
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
Dnia 25.10.2021 r. uczniowie klas I i III wybrali się na wycieczkę do Wieliczki w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Wyjazd był dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Całkowity koszt zadania: 1 980,00 Kwota dofinansowania z MEiN: 1 584,00 (80%) Według założeń projektu, podczas wyjazdu, zostały zrealizowane dwa punkty: Kopalnia Soli oraz Żupy Solne w Wieliczce. Zwiedzanie rozpoczęto od kopalni soli, gdzie uczestnicy wraz z przewodnikiem pokonali 800 schodów, aby zejść 135 metrów pod ziemię. Uczniowie zwiedzali chodniki górnicze oraz kaplicę św. Kingi. Obejrzeli górniczą, drewnianą maszynę z XVII wieku i barokową kaplicę św. Antoniego z XVII wieku oraz zachwycali się jeziorkiem solankowym. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o tym, jak górnicy wydobywali z kopalni sól i ją przetwarzali. Kolejnym etapem było zwiedzanie Muzeum Żup Solnych.
Na 1,5 kilometrowej trasie uczniowie zwiedzali gigantyczne górnicze machiny, oryginalne obrazy Jana Matejki, cenny Róg Bractwa Kopaczy, wystawę kryształów soli ze słynnych Grot Kryształowych czy niesamowite solne formy, które wyglądały niczym wyciągnięte wprost ze świata baśni. W drodze powrotnej udało się także odwiedzić restaurację McDonald’s, gdzie wszyscy z wielkim apetytem zjedli tamtejsze specjały. Wycieczka okazała się dla nich niezwykłą przygodą, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.
Menu
Wycieczka do Krakowa
Dnia 4 listopada 2021 r. uczniowie klas IV - VIII wybrali się na wycieczkę do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”. Wyjazd był dofinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Całkowity koszt zadania: 3 900,00 Kwota dofinansowania z MEiN: 3 120,00 (80%) Według założeń projektu, podczas wyjazdu, zostały zrealizowane dwa punkty: Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Muzeum w Sukiennicach. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Lotnictwa. W samym wejściu przywitały nas mundury generała, pilota, kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego i generała, pilota Jana Freya-Bieleckiego. Potem zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wraz z przewodnikami udaliśmy na zwiedzanie.
Po muzeum udaliśmy się do centrum miasta do Muzeum w Sukiennicach. Wszyscy podziwialiśmy największą w Polsce stałą ekspozycją dziewiętnastowiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Wśród zebranych zbiorów mogliśmy podziwiać obrazy Jana Matejki, Artura Grottgera, Józefa Chełmońskiego czy Jacka Malczewskiego. Duże wrażenie zrobiły obrazy „Hołd pruski” (wymiary 388 × 785 cm) i „Bitwa pod Grunwaldem” (wymiary 426 × 987 cm)- dzieła dużych rozmiarów, które robiły niesamowite wrażenie.
Menu
Zachowaj Trzeźwy Umysł- wyniki konkursu
W październiku zostały wręczone nagrody z projektu Zachowaj Trzeźwy Umysł w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, podejmującej problem profilaktyki uzależnień. Jej celem jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Również z naszej szkoły 11 uczniów przystąpiło do konkursu.
Ich zadaniem było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej na temat „Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”. Wyróżnienie otrzymały następujące uczennice: Anna Żelasko- kl.III- praca plastyczna Kinga Ciągło- kl.V- praca literacka Natalia Ciągło- kl.VIII- - praca literacka Julia Migacz- kl.VIII- praca literacka
Menu
Spotkanie z podróżnikiem
5 listopada 2021r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem Panem Marcinem Janikiem. Tematem spotkania była „Indonezja – wulkany, warany, orangutany”. W spotkaniu uczestniczyły klasy I-III i IV-VIII. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o Indonezji, która jest położona na styku Azji i Oceanii, a złożona z 17,5 tysiąca wysp. Zaciekawienie wzbudziły największe jaszczurki na świecie – warany z Komodo. Uczniowie podziwiali piękne krajobrazy, czynne wulkany, rezerwaty orangutanów, hinduskie świątynie, miejsca do nurkowania, piaszczyste plaże i błękitne morze. Na zakończenie spotkania w każdej grupie został przeprowadzony konkurs. W grupie młodszej nagrodę otrzymał Filip Bałuszyński z kl. III, a w grupie starszej – Krystian Bodziony z kl. VII.
Dziękujemy panu Marcinowi za przybliżenie tak odległych części świata. Czekamy na kolejne spotkania i ciekawe opowieści z kolejnej pasjonującej wyprawy Pana Podróżnika
Menu
Wizyta przedstawicieli Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
W dniu 9 listopada uczniowie klas IV - VIII spotkali się z funkcjonariuszmi Straży Granicznej. Każdą klasę odwiedzili z psem, który sprawdzał czy w tornistrach uczniów nie ma substancji niedozwolonych (narkotyków) następnie przekazali uczniom informacje o skutkach używania substancji odurzających, pracy na lotnisku, roli psów w wykrywaniu narkotyków oraz materiałów wybuchowych.
Uczniowie zadawali liczne pytania dotyczace doboru psów, sposobów szkolenia oraz innych aspektów pracy w Straży Granicznej. Na koniec spotkania wprowadzili psa, z którym chętni mogli zrobić sobie zdjęcie.
Menu
Niepodległa Nasza Ojczyzna
W dniu 10.11.2021 o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Mazurka Dabrowskiego - Nasz Hymn Narodowy. 14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych uczniów i nauczycieli w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
Składamy kwiaty i hołd dla tych, którzy poświęcili dla ojczyzny życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i histori. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej, Niepodległej Ojczyźnie.
W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili nas uczniowie klasy piątej: recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych bohaterów walczących o wolność.
Menu
Szkoła pamięta - wystawa
Listopad, to okres w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Odwiedzamy cmentarze, porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Taka idea przyświecała akcji - Szkoła Pamięta, do której przyłączyli się dzieci z oddziału przedszkolnego jak również uczniowie kl. I-VIII.
W ramach akcji z zaangażowaniem przygotowali w swoich klasach wystawę upamiętniającą sylwetki ludzi zasłużonych dla społeczności lokalnej i krajowej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, ludziach zasłużonych szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Menu
Kolejny sukces sportowy
W dniu 8 listopada Kinga Ciągło, Klaudia Bodziony, Piotr Śmierciak, Adrian Bodziony i Artur Fryzowicz reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Gminy Podegrodzie w tenisie stołowym, które odbyły się na hali sportowej w Długołęce - Świerkli. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Na zawody międzygminne zakwalifikowała się Kinga Ciągło (6 miejsce) oraz Kamil Kumor, który zajął 3 miejsce. Gratulacje dla wszytkich uczestników
Menu
Konkurs "Mały Patriota"
Szkolny konkurs poezji patriotycznej odbył się w dn. 11.11.2021r. Uczniowie podzieleni zostali na młodszych - klasy I-III oraz starszych - klasy IV - VIII. Wyniki są następujące: kl. I-III 1 miejsce: Magdalena Matiaszek 2 miejsce: Julia Plata 3 miejsce: Filip Bałuszyński
kl. IV-VIII 1 miejsce: Emilia Bieryt 2 miejsce: Kinga Ciągło 3 miejsce: Klaudia Bodziony wyróżnienie: Anna Żelasko, Bartłomiej Fryzowicz
Menu
Andrzejki czas zacząć
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - IV wybrali się na zabawę andrzejkową do Nibylandii w Brzeznej. Była wspaniała zabawa.
Menu
Prezenty, zabawa - jednym słowem Mikołajki
Dla młodszych dzieci do szkoły przyjechał Mikołaj, rozdawał uśmiech, radość, prezenty. Uczniowie klasy piatej postanowili poszukać mikołaja w Jaumpmanii oraz na pływalni w Chełmcu. Wszyscy bawili się doskonale
Menu
Kolejny sukces naszych uczniów
W dniu 11.12.2021 r. w Krakowie w Małopolskich Mistrzostwach Młodzików w Taekwon-do Mikołaj Bodziony oraz jego młodsza siostra Aleksandra, którzy na codzień trenują w Nowosądeckim Klubie Taekwen-do udowodnili, że należą do czołówki. Ola zdobyła srebrny medal w kategorii Techniki specjalne, a Mikołaj dwukrotnie stawał na podium.
W kategorii test siły zdobył srebrny, a w technikach specjalnych brązowy medal. Serdeczne gratulacje.
Menu
Mistrzostwa Gminy w Koszykówce
Drużyny z 5 szkół walczyły w dniu 15.12.2021 na hali sportowej w Brzeznej w ramach Igrzysk Dzieci o Mistrzostwo Gminy Podegrodzie w Koszykówce. Mecze były zacięte, ale toczone zgodnie z zasadami fair play. Nasi chłopcy ostatecznie zajęli 5 miejsce, a dziewczyny gorszym stosunkiem rzuconych koszy tylko 4 miejsce. Awans na zawody międzygminne wywalczyły dziewczęta ze szkoły w Podegrodziu i chłopcy z Długołęki - Świerkli. Gratulacje dla wszytkich uczestników rywalizacji.
Menu
Mistrzostwa Gminy w Koszykówce - Igrzyska Młodzieży
Drużyny z 5 szkół po przerwie świątecznej walczyły w dniu 12.01.2022 r. na hali sportowej w Brzeznej w ramach Igrzysk Młodzieży o Mistrzostwo Gminy Podegrodzie w Koszykówce. Mecze były zacięte, ale toczone zgodnie z zasadami fair play. Nasi chłopcy do ostatniego meczu walczyli o zwycięstwo w turnieju, ostatecznie zajęli 5 miejsce.
Dziewczynom do 3 miejsca zabrakło kilku sekund. Awans na zawody międzygminne wywalczyły dziewczęta ze szkoły w Podegrodziu i chłopcy z Olszanej. Gratulacje dla wszytkich uczestników rywalizacji. Poniżej kilka zdjęć z zawodów.
Menu
Poczta Walentynkowa
Podobnie jak w latach ubiegłych Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy z uczniów mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę.14 lutego jest to dzień Świętego Walentego , który również obchodziliśmy w naszej szkole. Tego dnia uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-IV przygotowali osobom bliskim upominek w postaci kartki walentynkowej.
Tak właśnie od paru lat w naszej szkole działa poczta walentynkowa, gdzie można przekazać kartki, lizaki i inne słodkości dla osób bliskich naszemu sercu. Od samego rana panował miły nastój, każdy uczeń chodził uśmiechnięty, przedszkolaczki ubrały się na czerwono, by podkreślić to święto. Kartek do wpłynęło mnóstwo „listosz walentynkowy” miał sporo pracy, aby poczta trafiła do adresata. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Poczta cieszyła się dużą popularnością. Mnóstwo miłych słów i pozytywny przekaz wprawił nas w doskonały nastrój.
Menu
Karnawał w Bajkolandzie
0statni dzień karnawału dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, trzeciej i czwartej postanowiły zakończyć wycieczką do Bajkolandu w Łącku. Była wspaniała zabawa.
Menu
Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej
W dniu 2 marca 5 drużyn chłopców i 4 drużyny dziewcząt rywalizowały w Mistrzostwach Gminy Podegrodzie w Piłce Ręcznej. Nasi chłopcy po niezwykle emocjonujących meczach zajęli ostatecznie 4 miejsce przegrywając nieznacznie z drużynami szkół w Brzeznej i Podegrodziu. Zdecydowane zwycięstwo odniesli chłopcy z Długołęki - Świerkli, którzy wywalczyli awans na zawody międzygminne. Rywalizację dziewcząt zdominowały zawodniczki z Podegrodzia.
Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Bodziony ( bramka), Kamil Kumor, Fryzowicz Artur, Bodziony Mikołaj, Serchii Koval, Śmierciak Piotr, Fryzowicz Bartosz, Wnęk Tomasz
Menu
Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej
10 marca pięć drużyn dziewczat oraz chłopców rywalizowało w Hali Sportowej w Brzeznej o Mistrzostwo Gminy w Piłce Ręcznej. Rywalizacja była zacięta, ale toczona zgodnie z zasadami fair play. Wśród dziewczat zdecydowane zwycięstwo odniosły reprezentantki Podegrodzia. O pierwszym miejscu wśród chłopców walka toczyła się do ostatniego meczu.
O zwycięstwie reprezentantów szkoły w Długołęce - Świerkli zdecydował gol rzucony ma 20 sekund przed koncowym gwizdkiem przez chłopców z Naszej szkoły, którzy remisując z reprezentacją szkoły w Stadłach pozbawili tytułu Mistrza Gminy chłopców z Podegrodzia. Ostatecznie Nasze dziewczęta zajeły czwarte a chłopcy piate miejsce. Gratulacje dla wszytkich uczestników rywalizacji.
Menu
Konkurs SKO rozstrzygnięty
11 marca w rozstrzygnięty został szkolny konkurs SKO na najciekawszą skarbonkę lub plakat promujący oszczędzanie. Prace wykonane przez uczniów były bardzo ciekawe i trudno było wyłonić zwycięzców. Ostatecznie w konkursie najwyżej zostały ocenione prace: miejsce I – Anna Żelasko – klasa 3 miejsce II – Igor Czub – klasa 3 miejsce III – Szymon Plata – klasa 1
Wszyscy uczniowie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również nagrody rzeczowe. Dziękuję za wzięcie udziału w konkursie i gratuluję zwycięzcom!!!
Menu
Lekcja biblioteczna
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego udały się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Podegrodziu. Dzieci podczas zajęć wysłuchały bajki, oglądały książki dostępne w bibliotece, rozpoznawały zagadki - cienie dotyczące bajek oraz zostały zaangażowane do działań plastycznych.
Na koniec swojej wizyty przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych.
Menu
Kolejny sukces naszych uczniów
W Janowicach Rybickich odbył się turniej Teakwondo o Puchar Śląska. W kategorii wiekowej skrzaty uczennica klasy trzeciej Aleksandra Bodziony zdobyła złoty medal w układach 10-9 CUP oraz srebrny medal w technikach specjalnych. Jej starszy brat Mikołaj uczeń klasy piątej w kategorii młodzik do 48 kg zdobył srebrny medal w walce. Gratulacje !!!
Menu
Dzień Świętego Patryka
7 marca 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Legenda głosi, że sprowadził chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży. 17 marca uznawane jest za datę śmierci świętego i obchodzone jest w Irlandii od około 1500 lat. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Popularne symbole święta to m.in.: harfa Briana Śmiałego, leprechaun czyli skrzat, który nosi wysoki kapelusz oraz zielony kubraczek oraz shamrock - to trójlistna koniczyna, która jest chyba najpopularniejszym symbolem Irlandii. Choć nie znajduje się na fladze państwa, w Dniu Świętego Patryka wszyscy Irlandczycy, także ci mieszkający poza ojczyzną, przypinają sobie emblematy w kształcie koniczyny.
W obchody tego święta aktywnie włączyli się wszyscy uczniowie, którzy wykonali przepiękne symbole z nim związane, ubrali się na zielono, a dodatkowo uczniowie klasy czwartej uświetnili zabawę tańcem „Shamrock beat
Menu
Pożegnanie zimy
W dniu 18 marca dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i trzeciej w kolorowym korowodzie pożegnały zimę. Pogoda dopisywała, słoneczko pięknie świeciło zwiastując nadchodzacą wiosnę.
Menu
Powitanie wiosny
Wiosna to czas , kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy. 21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała pomysłowe stroje i nietypowe fryzury. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Akcję przygotowały uczennice z Samorządu Uczniowskiego, wkład i zaangażowanie poszczególnych klas zostało docenione. Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że pierwszy dzień wiosny może być okazją do wspólnej zabawy.
Menu
ZAKOŃCZENIE GMINNEGO MIESIĄCA MATEMATYKI
„Myślę logicznie” to hasło tegorocznego Gminnego Miesiąca Matematyki pod patronatem Wójta Gminy Podegrodzie oraz Banku Spółdzielczego w Podegrodziu organizowanego dla uczniów szkół podstawowych Gminy Podegrodzie. Do udziału w tegorocznych zabawach i konkursach włączyli się nauczyciele matematyki jak i edukacji wczesnoszkolnej z dziewięciu szkół. Był to miesiąc intensywnej pracy, nauki a zarazem świetnej zabawy. W pierwszym tygodniu przeprowadzono konkursy szkolne: plastyczne „Ach ta Pi-ękna liczba Pi” i „Pi-rzeźba”, literacki „Pi-wiersz”, informatyczno – artystyczny „Pi-animacja” oraz konkurs fotograficzny „Tropami liczby Pi”. W drugim tygodniu z okazji Święta Statystyki odbyły się spotkania uczniów klas IV – VII z pracownikiem Banku Spółdzielczego w Podegrodziu w ramach lekcji „małej ekonomii”. Kolejny tydzień to przede wszystkim Dzień Liczby Pi obchodzony na całym świecie 14 marca.
Tradycyjnie uczniowie próbowali pobić rekord w zapamiętaniu jak najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Czwarty tydzień to czas przygotowań do Dnia doświadczeń – starsi uczniowie przeprowadzili niesamowite i zaskakujące doświadczenia dla kolegów i koleżanek z klas młodszych. Na zakończenie 31 marca w Szkole Podstawowej w Podegrodziu, odbył się Finał Gminnego Konkursu „Myślę logicznie”.
Menu
Tenisistki stołowe z sukcesami
W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamionce Wielkiej odbył się w ramach Igrzysk Młodzieży Międzygminny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Gmin: Kamionka Wielka, Chełmiec, Podegrodzie. Nasze dziewczyny walczyły doskonale. Magdalena Kubacka zajęła 2, a Julia Migacz 6 miejsce. Obie uzyskały awans na zawody powiatowe. Maciej Gomółka zajął miejsce 9-12. Zawody powiatowe rozegrane zostaną w Łącku 4 kwietnia.
Menu
Wycieczka do biblioteki i muzeum
Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej odwiedziły Gminną Bibliotekę oraz Muzeum Laców Sądeckich.
Menu
Konkurs recytatorsko - wokalny
Dnia 5 kwietna w naszej szkole odbył się konkurs wokalno- recytatorski „ Mój dom –moja rodzina” jako kolejny punkt realizowanego programu profilaktycznego „Postaw na rodzinę”. W konkursie brali udział uczniowie z oddziału przedszkolnego, a także uczennice kl. III i IV. Dzieci deklamowały wiersze o tematyce rodzinnej, najmłodsze oprócz recytacji, śpiewały piosenki dedykowane swoim rodzicom. Jury będzie miało nie lada problem w przyznaniu miejsc na podium, gdyż poziom recytacji wierszy był bardzo wysoki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! Rodzicom natomiast dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkurs.
Menu
Kolejny Turniej - kolejny sukces naszych uczniów
Międywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Dzieci w Boguszowicach (województwo śląskie) zakończyły się sukcesem uczniów naszej szkoły. W kategorii wiekowej kadeci uczennica klasy trzeciej Aleksandra Bodziony zdobyła srebrny medal w układach 8 CUP. Jej starszy brat Mikołaj uczeń klasy piątej w kategorii młodzik do 48 kg tym razem zdobył brązowy medal w walce.
Gratulacje !!!
Menu
Suszarka, pralka, koszyk, kontener dla kota i wózek dla lalek to tylko niektóre z pomysłów na zastąpienie plecaka. 6 kwietnia w naszej szkole nie sposób było się nie uśmiechnąć, idąc korytarzem i widząc przejawy kreatywności uczniów, którzy tego dnia książki, zeszyty i przybory szkolne przynieśli we wszystkim innym od standardowego „tornistra”. Czy było to wygodne? Z pewnością – nie! Czy było zabawne – oczywiście! I o to chodziło!
Dzień bez plecaka
Menu
Konkurs "Wielkanocna Ozdoba"
Szkolny konkurs na "Wielkanocną ozdobę" został rozstrzygnięty. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki, a efekty pracy można podziwiać poniżej. Gratulacje dla organizatorów oraz uczestników,
Menu
Turniej strzelecki w Nowym Saczu
12.04.2022 r. 16 dwuosobowych drużyn z Nowego Sącza i powiatu nowosadeckiego rywalizowało o "Puchar Prezesa FBDC" . Drużyna naszej szkoły w składzie : Miłosz Smoleń z klasy VII oraz Szymon Świechowski z klasy VIII strzelała celnie, ale nie było nas wśród zwycięzców.
Zdobyte doświadczenie procentuje. Gratulacje dla wszystkich uczestników, podziękowania dla organizatorów. Za rok po treningu walczymy o miejsca na podium
Menu
Wycieczka do Krakowa
W ramach projektu "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie" uczniowie 8 kwietnia zwiedzili Kraków. Zobaczyli centrum Krakowa - bramę Floriańską, planty, Barbakan oraz Muzeum Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po obiedzie uczestniczyli również w warsztatach "Teatr dla Was" w Teatrze Groteska.
Menu
Warsztaty " AGRESJI NIE"
7 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów kl. I-III oraz kl. VII-VIII. Podzielone zostały na dwie części. Dla najmłodszej grupy przygotowano temat dotyczący „Agresji i przemocy rówieśniczej”. Celem zajęć było przekazanie dzieciom wiedzy dotyczącej konsekwencji zachowań agresywnych oraz wypracowanie u nich umiejętności negocjowania i rozwiązywania problemów bez przemocy. Skierowane działania dla najmłodszych pozwoliły zrozumieć, czym jest przemoc i jakie są jej formy, uczniowie poznali konsekwencje dla ofiary i sprawcy czynu. Podczas spotkania kształtowali umiejętność kontrolowania impulsów i radzenia sobie z gniewem oraz wypracowali asertywną postawę wobec osoby stosującej przemoc. Dla starszych uczestników warsztatów przygotowano temat dotyczący uzależnień internetowych. Główną tematyką spotkania był bardzo istotny problem, z którym spotykamy się na co dzień - „Uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gier komputerowych i portali społecznościowych”. Uczniowie otrzymali informację dotyczącą zagrożeń wynikających z nadużywania Internetu oraz nauczenie ich zarządzania czasem spędzonym przed komputerem
Przeprowadzone warsztaty poruszały ważną tematykę, która dotyczy dzieci w różnym wieku i we wszystkich typach szkół. Niezaprzeczalnym faktem jest, że po tak długim okresie nauki zdalnej, uczniowie są zdezorientowani i zagubieni, bezdyskusyjnie potrzebują rozmów, wysłuchania oraz wsparcia i porad od swoich wychowawców i opiekunów. Należy podjąć działania, pozwalające na zachowanie właściwych relacji uczniom, nauczycielom, rodzicom, które zostały zachwiane przez okres pandemii.
Menu
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy pierwszej i czwartej, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Basty - Długopolskiej i Bożeny Hilger przygotowali program artystyczny. Występ uświetniły piosenką dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką Grażyny Olszowskiej.
Nastepnie odbył się pokaz strojów ekologicznych, w którym uczestniczyły po dwie osoby z każdej klasy. Po zakończeniu prezentacji uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli w wyznaczone wcześniej rejony wsi w celu ich posprzatania.
Menu
Wyniki konkursu "Mój dom moja rodzina"
1 miejsce: Magdalena Matiaszek kl. III, 2 miejsce: Karyna Barysevicz kl. IV, 3 miejsce: Anna Żelasko, Julia Plata kl. III. Wyróżnienie: dzieci z oddziału przedszkolnego Gratulacje dla wszytkich uczestników
Gratulacje dla wszytkich uczestników!
Menu
Dzień Patrona Szkoły
Tegoroczne obchody Dnia Patrona zostały poprzedzone konkursem plastyczno-informatycznym na padlecie oraz quizem z życiorysu płk. Narcyza Wiatra zawartym na przygotowanej wcześniej prezentacji. Na zakończenie odbyła się uroczysta akademia na, której jeszcze raz przybliżyliśmy postać Naszego Patrona, historii naszej szkoły oraz rozstrzygnęliśmy przeprowadzone konkursy wręczając laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Menu
Menu
Eliminacje Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Wiosna ach to Ty"
W dniu 13.05.2022 r. dziecin z oddziału przedszkolnego wzieły udział w eliminacjach Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Wiosna ach to Ty" .
Lenka Fiut i Karol Barnowski będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu Gminnej Bibliotece Publicznej w Podegrodziu.
Menu
26 maja „Dzień Matki”
„DLA CIEBIE MAMO…” „…Za to, że zawsze jesteś przy mym boku, Za to, że wskazujesz mi drogę w mroku, Za to, że dni moje tęczą malujesz, Dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.” /K.I.Gałczyński/
W tym szczególnym dniu nasi uczniowie obdarowali swoje mamy laurkami i prezentami, chcąc uczcić ich święto i wyrazić im swoją miłość.
Menu
Uczniowie klas 1-3 brali dzisiaj udział w warsztatach bibliotecznych poświęconych życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Oprócz udziału w warsztatach, uczniowie klasy 3
wykonali również prace na konkurs plastyczny "Czy to bajka,czy nie bajka" organizowany przez Bibliotekę Gminną w Podegrodziu, filia Gostwica.
BIBLIOTECZNE WARSZTATY
Menu
DZIEŃ DZIECKA
Zabawa, konkursy, doświadczenia naukowe, rywalizacja na torze przeszkód, pyszne kiełbaski, to dzisiejszy dzień w szkole. Na pewno wiecie dlaczego. Wszykiego najlepszego!
Menu
Spotkanie z pisarzem Pawłem Wakułą, autorem książek dla dzieci i dorosłych.
Menu
ZAMKOWA AKADEMIA ALCHEMII W NOWYM WIŚNICZU
W dniu 2 czerwca uczniowie kl. IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Zamku w Nowym Wiśniczu, gdzie zwiedzali potężną XVII- wieczną twierdzę jedną z największych w Rzeczypospolitej. To wyjątkowe miejsce w którym przenikają się dwa wieki. Na samym początku wizyty uczniowie brali udział w warsztatach- Zamkowa Akademia Alchemii – które składały się z historycznej pogadanki połączonej m.in. z pokazem alchemicznego sprzętu i „wybuchowych” doświadczeń, odczytem tajnej wiadomości i zawiłej receptury alchemika oraz części praktycznej, podczas której uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty.
Poza zwiedzaniem pięknych wnętrz zamku i podziemnej trasy z narzędziami do tortur uczniowie wcielili się w skórę nietoperza i odbyli wirtualny lot po zamku. Do domu wróciliśmy ok. 18.00 zadowoleni i troszkę zmęczeni. Pogoda dopisała i humory też. Poniżej kilka fotek z wycieczki.
Menu
WYCIECZKA ROWEROWA KL.V DO BARCIC
Rower, strzelnica, zwierzęta w zoo, kiełbaska z grilla, kulig za quadem - tak wyglądała wycieczka rowerowa klasy V do Barcic (7 czerwca).
Menu
Tego roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne z psychologiem połączone z konkursem plastycznym "Sposób na nudę"
Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł
Menu
Szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej
13 czerwca gościliśmy w naszej szkole Panów: Macieja i Bartłomieja Danek ratowników z Instytutu Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych. Przerowadzili oni szkolenie dla wszytkich uczniów z udzielania pomocy przedmedycznej.
Zademonstrowali jak należy postępować w przypadku zatrzymania akcji serca, sposoby i proceduedury udzielania pomocy poszkodowanym. Miejmy nadzieje, że zdobyta wiedza nie będzie musiała być wykorzystana.
Menu
Wycieczka Oddziału Przedszkolnego do Barcic
15 czerwca Oddział Przedszkolny pojechał na wycieczkę do mini zoo w Barcicach.
Menu
POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY VIII
W tym roku szkolnym uczniów klasy VIII pożegnaliśmy 23 czerwca. Naszym absolwentom życzmy zdobywania kolejnych sukcesów i spełniania swoich życiowych i edukacyjnych marzeń.
Menu
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
24 czerwca 2022r. uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym, następnie uczniowie klas 0-VIII przeszli do szkoły, aby tam z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego. Świadectwo, które jest biletem do WAKACJI!
W tym dniu, uczniowie wraz z nauczycielami pożegnali również ksiądza Macieja Stabrawę, który rozpoczyna nowy etap życia kapłańskiego - studia doktoranckie oraz panią Bożenę Hilger, która po wielu latach pracy przechodzi na zasłużoną emeryturę.
Menu
PATRON SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GOSTWICY
Narcyz Wiatr
(1907–1945)
Menu
Lata młodości
Narcyz Wiatr urodził się w Stróżach Niżnych 18 września 1907 roku. Pochodził z rodziny chłopskiej, był synem Marii i Jana. Uczęszczał do Gimnazjum im. kr. Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu, które ukończył w 1928 roku. Następnie wyjechał do Poznania, by rozpocząć studia na wydziale prawno-ekonomicznym Uniwersytetu Poznańskiego. Po ukończeniu studiów w 1934 roku odbył aplikację adwokacką.
Menu
-> Jeszcze przed rozpoczęciem studiów (lata 1928-1929) odbył roczną służbę wojskową w Batalionie Podchorążych Piechoty w Krakowie, a następnie w 55 pułku piechoty.-> Wziął udział w wiecu Wincentego Witosa w rodzinnych Stróżach, po czym został aresztowany i był więziony przez miesiąc. -> W 1937 roku zorganizował strajk chłopski w powiecie gorlickim i nowosądeckim, za co został osadzony w obozie w Berezie Kartuskiej na sześć tygodni.
Menu
-> Był uczestnikiem kampanii wrześniowej w stopniu podporucznika rezerwy, walczył w szeregach 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Po jej zakończeniu organizował podziemne struktury ruchu ludowego na Sądecczyźnie. -> W maju 1940 na polecenie Macieja Rataja Narcyz Wiatr zorganizował przerzut do Budapesztu Ryszarda Świętochowskiego (najbliższego współpracownika generała Władysława Sikorskiego). -> W 1940 został, także komendantem Obwodu Batalionów Chłopskich w Nowym Sączu, a od 1941 do 1945 był komendantem Okręgu VI Batalionów Chłopskich obejmujących Małopolskę oraz Śląsk. -> W ramach scalenia z AK został zastępcą komendanta Okręgu Krakowskiego Armii Krajowej. Odpowiadał za wykonywanie wyroków sądów podziemnych, a także za inicjowanie akcji dywersyjnych i sabotażowych. Przygotowywał szkolenia wojskowe i sanitarne.
Menu
Pseudonimy
Ze względu na swoją działalność w czasach II wojny światowej Narcyz Wiatr używał kilku pseudonimów m.in. -> "Zawojna"-> "Władysław Brzoza"-> "Kłonica"Nadawano je, by w razie zatrzymania okupantom trudniej było ustalić personalia i adres zamieszkania.
Menu
Okoliczności śmierci
Od stycznia 1945 był poszukiwany przez Urząd Bezpieczeństwa. Został zamordowany 21 kwietnia 1945 roku na krakowskich Plantach przez funkcjonariuszy Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego z Myślenic.
Menu
Miejsce śmierci i pomnik na krakowskich Plantach
Zbiorowa mogiła, w której został pochowany na Cmentarzu Rakowickim
Pomnik na "Starym Cmentarzu" w Nowym Sączu
Ważne miejsca:
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Inauguracja roku szkolnego 2022/2023. Ślubowanie pierwszoklasistów.
Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się o godzinie 8.00 Mszą Święta w kaplicy, sprawowaną przez ks. Mariusza Mrzygłód.Po wspólnej modlitwie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, w której odbył się uroczysty apel. Po przywitaniu przez panią dyrektor Ewę Szabla uczniów, nauczycieli oraz rodziców i wprowadzeniu pocztu sztandarowego,
odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Zostali pasowani na uczniów Naszej szkoły. Gratulujemy i wszystkim życzymy samych sukcesów.
Menu
Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Gostwicy.
We wtorek (13 września) wolontariusze naszej szkoły z klasy 8, służyli pomocą organizatorom Dnia Osób z Niepełnosprawnością, zorganizowanym w siedzibie Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Gostwicy przez oddział ZUS w Nowym Sączu. Bohaterami tego wydarzenia byli podopieczni tego Stowarzyszenia i ich goście. Oprócz pięknego występu gospodarzy z Warsztatu Terapii Zajęciowej zorganizowano ciekawe, praktyczne warsztaty pod hasłem „Praca, Pasja, Bezpieczeństwo”, które poprowadzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, OSP Gostwica, ratownik i pracownicy ZUS.
Dodatkową atrakcją wydarzenia była możliwość obejrzenia sprzętu i pojazdów specjalistycznych zaprezentowanych przez policję i straż pożarną. W wolnym czasie między zajęciami uczestnicy zasmakowali wody z saturatora dzięki Sądeckim Wodociągom i mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Gratulujemy pomysłu.
Menu
"Sprzątanie Świata 2022"
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej 29 Akcji Sprzątanie Świata 2022. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Akcja ta nie jest tylko wspólną lekcją poszanowania środowiska ale również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając plac szkolny i teren wokół szkoły. Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów.
Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie. Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję! Koordynator Małgorzata Basta- Długopolska.
Menu
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego 2022/2023
W poniedziałek 19 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów, a także inicjatorem i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie w kl. I-VIII. W głosowaniu wzięło udział 68 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 9 kandydatów. Wszystkie głosy były ważne. Komisja wyborcza w składzie: Miłosz Smoleń, Emilia Bieryt, Julia Zwolińska, Aleksandra Bodziony, Bartłomiej Bieryt, Julia Witkowska czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu wspólnie dokonała obliczeń głosów. Spośród wszystkich chętnych do pracy w samorządzie, podczas tajnego głosowania wybrano:
Przewodniczącą: Amelia Baran (34 głosy) Zastępcę przewodniczącego: Kingę Suchonek (12 głosów) Sekretarza: Karynę Barysevich (8 głosów) Opiekunem samorządu została: pani Ewa Iwańska i pani Elżbieta Wilk Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiego, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2022/2023. Wszystkim GRATULUJEMY!!!
Menu
Akcja "SZKOŁO POMÓŻ I TY"
Kolejna akcja zakończona. Dzięki pomocy naszych szkolnych wolontariuszek: Amelii Baran i Karyny Barysevich udało nam się uzbierać kwotę 270 zł na rzecz osób niepełnosprawnych i niewidomych w Akcji FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH "SZKOŁO POMÓŻ I TY". Zbiórka pieniędzy odbywała się poprzez sprzedaż uczniom cegiełek (tzw. kalendarzyków) w postaci pomocy naukowych z różnych przedmiotów. Cena sugerowana za cegiełkę to 5 zł. Dziękujemy wszystkim za pomoc, sprzedającym oraz kupującym.
Menu
XII Światowy Dzień Tabliczki mnożenia
7 października (w piątek) w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. My włączyliśmy, do wspólnej zabawy wszystkich uczniów naszej szkoły. W naszym świętowaniu uczestniczyły również grupy przedszkolne jak i klasy: I-II. Pod okiem swoich wychowawców wykonali piękne prace plastyczne z symboliczną sówką w roli głównej. W starszych klasach akcja miała trochę inny przebieg - uczniowie, pod opieką opiekuna, wcielali się w rolę egzaminatorów i przepytywali swoich kolegów. Ci, którzy podjęli wyzwanie, losowali kartkę z pytaniami. Każdy, kto odpowiedział poprawnie otrzymał słodki upominek oraz ołówek.
Uczniowie klas: IV -VIII mogli również sprawdzić swoje umiejętności podczas konkursu na “ Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia”, który odbył się wcześniej, w formie pisemnej. To był dzień pełen atrakcji. Zobaczcie sami. Poniżej zdjęcia a na naszym facebooku fotorelacja. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Tytuł “Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia”, otrzymał(a): w klasie IV: Kinga Suchonek w klasie V: Karyna Barysevich w klasie VI: Emilia Bieryt w klasie VIII: Maciej Gomółka Na zwycięzców czeka certyfikat oraz drobny upominek. Gratulujemy! Zapraszamy za rok.
Menu
"Laboratoria Przyszłości" - wrzesień 2022
W naszej szkole mamy wiele nowego, potrzebnego do lekcji sprzętu, który pozyskaliśmy z projektu "Laboratorium Przyszłości". Jednym z nich jest aparat fotograficzny Sony. Wykorzystując go, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, wykonywali zdjęcia, będące dokumentacją naszych szkolnych wydarzeń, takich jak: "Dzień Osób z Niepełnosprawnością" w Gostwicy, "Sprzątanie Świata 2022", wybory Samorządu Uczniowskiego 2022/2023, Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Halowej Piłce Nożnej, konkurs przedszkolaków zorganizowanym przez Mini Zoo Barcice. Zdjęcia te, posłużyły również, do wspólnego tworzenia fotorelacji.
Do ich wykonania wykorzystaliśmy aplikacje pozwalające na tworzenie oryginalnych pokazów slajdów, które są fantastycznym sposobem na stworzenie niezapomnianej pamiątki z ważnego wydarzenia, spotkania czy wycieczki szkolnej. Nowoczesny sprzęt pozwolił uczniom na twórczą pracę, a fotografie i fotorelacje zdobią nasz facebook oraz stronę szkoły. Poniżej niektóre z nich.
Menu
Nowi członkowie SKO
Uczniowie klasy pierwszej są już czlonkami SKO. W poniedziałek 10 października spotkali się z przedstawicielem Banku Spółdzielczego w Podegrodziu Panią Agatą Żelasko. Z jej rąk otrzymali książeczki oraz pamiątkowe upominki. Rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.
Menu
Warto jeść zdrowo !
Przekonali nas o tym uczniowie klasy pierwszej i drugiej , którzy lubią zdrową żywność. Z zapałem zabrali się do pracy i przygotowali smaczne przekąski z jajek i warzyw. Wykazali się ogromną pomysłowością. Rezultaty ich pracy przedstawiają poniższe zdjęcia.
Menu
DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. Z tej okazji 17.10 cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Ewa Szabla, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej uczniowie z klasy IV, V, VI, pod kierunkiem pana Józefa Niecia oraz pana Marka Wastaga,
Podziękowali swym nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Wręczyli również pracownikom szkoły, kwiaty i upominki, przygotowane przez rodziców oraz samorząd uczniowski. Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałe życzenia. Dziękujemy również ich rodzicom za pamięć.
Menu
Nasza Ziemia Ukochana
W październiku uczniowie klasy V na lekcji GEOGRAFII zdobyli wiedzę na temat ukształtowania powierzchni Ziemi. Poznawali barwy hipsometryczne, czyli barwy, dzięki którym możemy odczytać wysokości bezwzględne i względne oraz ukształtowanie powierzchni. Zadaniem domowym uczniów było wykonanie modelu formy ukształtowania terenu z naniesionymi barwami hipsometrycznymi. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem plastycznym, pomysłowością i wykonali wiele ciekawych prac. Wykorzystali swą przebogatą wyobraźnię. Prace są przepiękne i bardzo wartościowe. GRATULUJĘ!!! BRAWO!
Menu
"Laboratoria Przyszłości" - październik 2022
Oto w jaki sposób, nasi uczniowie dokumentowali przebieg uroczystej akademii z okazji "Dnia Edukacji Narodowej".
Korzystając z zakupionego w projekcie aparatu fotograficznego wykonali film oraz kilka zdjęć, które teraz można obejrzeć na stronie szkoły.
Menu
Photon robot
Photon jest pierwszym robotem na świecie, który rozwija się wraz z dzieckiem. To robot edukacyjny, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania.
Oto jak wyglądały pierwsze kroki, współpracy naszych uczniów, z robotami Photon.
Menu
"Dzień dyni"-prace przedszkolaków, gr.B
Galeria prac naszych najmłodszych uczniów (przedszkolaków, gr.B) z okazji "Dnia dyni".
Menu
Zbiórka karmy dla zwierząt w schronisku
Miesiąc październik w naszej szkole był miesiącem dobroci dla zwierząt. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i z wielką radością przynosili karmę dla zwierząt ze schroniska dla zwierząt bezdomnych w Nowym Sączu.
Ogromnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji. Dziękujemy również p. Adrianie za pomoc w dostarczeniu karmy do schroniska.
Menu
Wszystkich Świętych - 1 listopada
Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim. Podczas dzisiejszego apelu z okazji Wszystkich Świętych uczniowie klasy 8 pod opieką wychowawczyni
pani Ewy przedstawili refleksyjny i wzruszający program, który przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.
Menu
Wycieczka w ramach projektu "Super Szkoły"
28 października odbyła się wycieczka organizowana w ramach projektu "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie". Nasi uczniowie wspólnie z uczniami SP w Brzeznej zwiedziły Muszynę (Ogrody Sensoryczne i Ogrody Baśni i Legend), Krynicę (Muzeum Nikifory) i Stary Sącz (Leśne Molo). To była wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń.
Menu
Co wiemy o Wrzechświecie?
W listopadzie uczniowie klasy VI na lekcji GEOGRAFII zdobywali wiedzę o Wszechświecie. Dowiedzieli się, co to jest Układ Słoneczny, poznali planety oraz inne ciała niebieskie, które krążą wokół Słońca. Stąd też pojawił się pomysł, aby chętni uczniowie przedstawili swoje wyobrażenia o Układzie Słonecznym,
wykonując jako zadanie domowe modele tego układu. Wykonane przez uczniów prace są bardzo różnorodne i ciekawe.
Menu
Akcja "Szkoła do hymnu"
„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata. Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek, 10 listopada.
Menu
Narodowe Święto Niepodległości
14 listopada odbyła się w naszej szkole piękna akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia miała na celu wzbogacić przede wszystkim wiedzę uczniów o historycznych wydarzeniach sprzed lat, rozwijać szacunek dla dokonań poprzednich pokoleń, ale także wzbudzić wśród zebranych refleksje. Uczniowie w skrócie przedstawili sytuację polityczną na ziemiach polskich, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dziękujemy uczniom za wkład, w jej przygotowaniu oraz p. Ewie i p. Markowi za jej zorganizowanie.
Menu
Miedzygminny Turniej Tenisa Stołowego w Kamionce Wielkiej
15 listopada 2022 roku odbył się Miedzygminny Turniej Tenisa Stołowego w Kamionce Wielkiej. Były to zawody drużynowe dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę w kategorii dziewczyn reprezentowały: – Magdalena Kubacka i Klaudia Śmierciak, które zajęły III miejsce. Natomiast w kategorii chłopców: – Kamil Kumor i Maciej Gomółka, którzy zajęli IV miejsce. Wszystkim z całego serca gratulujemy! Zwycięzcom życzymy powodzenia na dalszym etapie!
Menu
Mali badacze - eksperymenty w przedszkolu
Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi odkrywcami i badaczami. Uczą się przez działanie. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, wytrwałość, mogą pokonywać przeszkody i próbować różnych możliwości. Wykonywane eksperymenty zachęcają do myślenia, porównywania, opowiadania. 15 listopada nasze przedszkolaki z gr.A, również mieli możliwość uczestniczyć w wykonywaniu kilku eksperymentów. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpały wiele radości. Była to dla nich wspaniała zabawa.
Menu
Mistrzostw Gminy Podegrodzie w koszykówce dziewcząt i chłopców
17 listopada odbyły się Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w koszykówce dziewcząt i chłopców. Były to zawody drużynowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: - dziewczęta, które zajęły III miejsce,
oraz chłopcy, którzy zajęli IV miejsce. Wszystkim gratulujemy! Zwycięzcom życzymy powodzenia!
Menu
Sezon andrzejkowych bali i zabaw możemy uznać za otwarty! W tym roku, przedszkolaki oraz uczniowie kl.I-II, naszej szkoły, w ramach zabawy andrzejkowej pojechali na wycieczkę do Bajkolandu. Było tanecznie i energicznie. Nikogo nie trzeba było namawiać do tańca. Zabawa była fantastyczna!
Andrzejki 2022 - kl.0-II
Menu
Warsztaty dot. Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców
17 listopada w naszej szkole, dla kl. IV-V, odbyły się warsztaty patriotyczne dot. Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej, działającej na terenie Sądecczyzny. Warsztaty te zostały zorganizowane przez Fundację Silver Economy w ramach projektu pt. "Sądecczyzna kocha Polskę". Podczas prelekcji zostały omówione tematy związane z potriotyzmem, bohaterami walczącymi o Polskę oraz symbolami norodowymi. Dziękujemy Fundacji Silver Economy za współpracę i darmowe upominki, które na pewno posłużą do pracy z naszymi uczniami.
Menu
WYJAZD EDUKACYJNY w ramach projektu p.n.: „Super Szkoły w Gminie Podegrodzie” do ZAKOPANEGO
We wtorek, 15 listopada uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. W programie wycieczki znalazły się m.in. wyjazd koleją linowo – terenową na Gubałówkę, Stary Kościółek i cmentarz, spacer po Krupówkach i obiad, Wielka Krokiew oraz nowoczesne Centrum Edukacji Przyrodniczej. Uczniom towarzyszył przewodnik, który szczegółowo przybliżył historię miejsc, które zwiedzali uczniowie.
Menu
Forum Młodzieży „Synaj” pod hasłem "Powstań i żyj: warto iść pod prąd"
Dnia 18 listopada br. uczniowie klasy VIII wzięli udział w Forum Młodzieży „Synaj” pod hasłem Powstań i żyj: warto iść pod prąd. Spotkanie odbyło się na Arenie Jaskółka w Tarnowie. Wydarzenie miało charakter religijny oraz profilaktyczny, którego celem było zintegrowanie młodzieży szkolnej po trudnym czasie pandemii oraz przeciwdziałanie porażkom, z którymi młodzi ludzie spotykają się w życiu codziennym.
Zaproszenie na Forum przyjęli: bp Artur Ważny, p. Agata Rujner oraz Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina. Dziękujemy ks. Mariuszowi na zorganizowanie wyjazdu.
Menu
Spotkanie z listonoszem
Czytanie dzieciom od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka! 23.11.2022 r. w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z Panem listonoszem, który odwiedził naszych przedszkolaków aby przeczytać im kilka bajek. Przedszkolaki z wielką uwagą słuchały ciekawych opowieści. Panu listonoszowi serdecznie dziękujemu i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z kolejnymi gośćmi.
Menu
Spotkanie z podróżnikiem
23 listopada 2022r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem Panem Marcinem Janikiem. W spotkaniu uczestniczyły klasy I-II i IV-VIII. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali kolejnych opowieści. Uczniowie podziwiali również piękne krajobrazy. Na zakończenie spotkania w każdej grupie został przeprowadzony konkurs.
Dziękujemy panu Marcinowi za przybliżenie tak odległych części świata. Czekamy na kolejne spotkania i ciekawe opowieści z kolejnej pasjonującej wyprawy Pana Podróżnika.
Menu
Andrzejki klas IV - VIII
24.11.2022 r. uczniowie klas IV - VIII bawili się na szkolnych Andrzejkach. Ciekawe pomysły na wspólną zabawę i wróżby andrzejkowe zawdzięczamy Przewodniczącej Samorządu uczniowskiego Amelii Baran, która z pomocą swoich kolegów i koleżanek zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy. Wszystkim dopisywał dobry humor. Serdecznie dziękujemy również Radzie Rodziców, która jak zwykle zapewniła wspaniały poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy. Poniżej kilka zdjęć. Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu.
Menu
Zostań dyplomowanym Mikołajem z Sursum Corda
Już po raz siódmy rusza akcja Stowarzyszenia Sursum Corda pn. „Zostań Dyplomowanym Mikołajem”, dzięki której możemy spełniać marzenia nie tylko małych, chorych podopiecznych Programu "Na Ratunek", ale również ich rodzeństw oraz dzieci osób, nad którymi sprawujemy opiekę. Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny, często są to rodziny stające przed dylematem: kupić leki, zapłacić za rehabilitację czy spełnić marzenie ukochanego dziecka? – Poprzez kolejną edycję akcji chcemy rozwiązywać takie dylematy i powodować radość w sercach dzieci i wszystkich naszych podopiecznych.
Zwłaszcza Ci najmłodsi potrzebują spełnionych marzeń i wiary w św. Mikołaja – podkreśla Marcin Kałużny. Zasada udziału w akcji jest bardzo prosta. Wystarczy odwiedzić stronę: www.sc.org.pl/mikolaj, przeczytać listy do św. Mikołaja i wybrać ten, który chcielibyśmy zrealizować. Nie musimy się martwić jeśli nie możemy spełnić wszystkich marzeń konkretnego dziecka. Wybieramy tę prośbę do Mikołaja, którą będziemy w stanie wykonać lub możemy zaprosić do wspólnego spełnienia wszystkich marzeń znajomych, przyjaciół czy rodzinę. Z góry dziękujemy!
Menu
Radosne święta z Fundacją Biedronki i Stowarzyszeniem Sursum Corda
Radosne święta z Fundacją Biedronki i Stowarzyszeniem Sursum Corda! To kolejna akcja, w którą włączyliśmy się poprzez dystrybucję świątecznych paczek dla kilku seniorów, do których dotarliśmy wcześniej także z Kartą Dobra.
Dziękujemy Stowarzyszeniu Sursum Corda za współpracę, bez której byłoby to niemożliwe.
Menu
Warsztaty w Nowym Sączu w ramach projektu "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie"
W Andrzejki - 30.11.2022 r. uczniowie klas: pierwszej, drugiej, czwartej, piątej oraz szóstej biorący udział w projekcie "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie" mieli możliwość prowadzić eksperymenty w Instytucie Technicznym PWSZ w Nowym Sączu jak i poznać planety układu słonecznego.
Szkoda tylko, że pogoda nie pozwoliła na ich obserwacje - cóż może uda się to następnym razem. Fotorelacja poniżej i na stronie facebook.
Menu
Wyniki konkursu plastycznego "Zakładka do książki"
29 listopada ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Zakładka do książki". W konkursie wzięło udział siedmiu naszych przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje prace. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy wspaniałych pomysłów.
Menu
Spotkanie z wolontariuszkami SKW
Oto kolejni goście naszych przedszkolaków. Były to szkolne wolontariuszki - uczennice klasy 8 (Amelia Baran, Lucyna Suchonek, Anastasiya Barysevich).
Dziewczyny przeczytały swoim młodszym kolegom i koleżankom kilka bajek. Opowiedziały również, krótko o SKW. Kolejne spotkanie wkrótce.
Menu
"Dzień Pluszowego Misia"
25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo.
W końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, pomagającego przetrwać cięzkie chwile. Oto w jaki sposób ten dzień obchodziły nasze przedszkolaki.
Menu
Warsztaty "Ludowe katarzynki i andrzejki"- przedszkole, gr. A
30 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty "Ludowe katarzynki i andrzejki". W programie, oprócz wróżb, uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji na temat dawnych wierzeń i zwyczajów. Oto jak wyglądały zajęcia w grupie przedszkolnej.
Menu
Warsztaty "Ludowe katarzynki i andrzejki"- kl.I-II
30 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty "Ludowe katarzynki i andrzejki". W programie, oprócz wróżb, uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji na temat dawnych wierzeń i zwyczajów. Oto jak wyglądały zajęcia w klasie pierwszej i drugiej.
Menu
"Laboratoria przyszłości" - listopad 2022
W listopadzie na zajęciach świetlicowych uczniowie korzystali z LEGO Education SPIKE - zestaw podstawowy. Ponizej film z efektami ich pracy.
Menu
5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
To święto obchodzone jest od 1985 roku. Zostało utworzone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby zwiększyć świadomości na temat roli wolontariuszy w rozwoju gospodarczym i społecznym.
Jego celem jest docenienie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich pracę, czas i zaangażowanie w pomaganie innym.
Menu
Mikołajki 2022
6 grudnia obdarowuje się dzieci prezentami. Często w nocy z 5 na 6 dnia grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami : Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania). Święty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Już za młodu odznaczał się pobożnością toteż brat matki mikołaja biskup Patary wyświęcił go na prezbitra. Rodzice Mikołaja zmarli ok. roku 300 podczas zarazy, która w tym czasie nawiedziła Licje. Otrzymany spadek Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów pod poduszkę. Mimo wyświęcenia na biskupa Miry pozostał człowiekiem niezwykle skromnym wszystkie posiadane dobra rozdawał biednym.
Zmarł 6 grudnia około roku 345. Postać i legenda świętego Mikołaja przedstawianego jako grubasek w czerwonym kożuchu z długą białą brodą w saniach zaprzęgniętych w renifery powstała prawdopodobnie w latach 20tych naszego wieku na zlecenie koncernu Coca-Cola. Naszą szkołę również odwiedził święty Mikołaj. Swoją obecnością sprawił wiele radości. To było niezapomniane przeżycie! Zapraszamy za rok.
Menu
HEJ KOLĘDA, KOLĘDA... - Jasełka 2022
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas wyczekiwany szczególnie przez dzieci, ale także przez dorosłych. Magię świąt w Szkole Podstawowej im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy można było poczuć w miniony poniedziałek 19 grudnia za sprawą jasełek wystawionych przez uczniów klasy VI, którzy wcieli się w postacie biblijne. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, a jasełkom towarzyszyły kolędy i pastorałki. O oprawę muzyczną poniedziałkowej uroczystości w szkole w zadbał pan Marek Wastag.
Społeczność szkolna dziękuje wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za pracę włożoną w ich przygotowanie. Link poniżej. HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...- Jasełka 2022
Menu
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia...
Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść... Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia... To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna... Noc Bożego Narodzenia… Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.
Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności. Tego Wam życzą: Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Gostwicy.
Menu
Wycieczka w ramach projektu "Super Szkoły"
Dnia 20.12. 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas V- VIII wzięli udział w wycieczce w ramach projektu „Super Szkoły w Gminie Podegrodzie”. Pierwszym punktem były dwugodzinne warsztaty w PWSZ na Wydziale Nauk Inżynieryjnych. W pracowni sieci komputerowych uczniowie mieli możliwość pracy na sprzęcie firmy CISCO. Podstawowym zagadnieniem była konfiguracja przełączników routerów oraz wykonywanie operacji na routerach i przełącznikach w małych sieciach komputerowych- switche. Pomimo trudnych zagadnień, uczniowie byli aktywni i skrupulatnie wykonywali zadania zlecane przez nauczyciela- wykładowcę. Po wyczerpującym wysiłku umysłowym wszyscy udali się na obiad do jadłodajni „Pod Wierzbami”.
Ostatnim miejscem programu był przejazd do Firmy Produkcyjno- Handlowo- Usługowej „GRAMET” w Rogach, która specjalizuje się w produkcji części i podzespołów do lokomotyw, całych pociągów oraz elementów elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dzieci, w towarzystwie kierownika firmy, mogły zwiedzić hale produkcyjne oraz poznać specyfikę pracy przedsiębiorstwa.
Menu
"Laboratoria Przyszłości" - grudzień 2022
Grudzień to kolejny miesiąc nauki, w którym korzystaliśmy z pomocy otrzymanych w ramach „Laboratorium Przyszłości”. Uczniowie klasy 5, na lekcji techniki, poznali budowę i rodzaję lutownic, a szczególnie lutownicę zakupioną w ramach projektu. Dowiedzieli się, że lutownice są niezastąpione, nie tylko do pracy z elementami elektronicznymi lub elektrotechnicznymi ale również, do spawania tworzyw sztucznych lub wycinania.
Podczas zajęć, uczniowie wykorzystali lutownicę do montażu "Gwiazdki z drucika", wykonując zadanie z podręcznika do techniki klasy piątej (str.34).
Menu
Wycieczka do Parku Trampolin JUMP MANII
Dnia 9 stycznia 2023 r. uczniowie klasy IV - VI, w ramach Mikołajek udali się na wycieczkę do Nowego Sącza do Parku Trampolin JUMP MANII. Nad bezpieczeństwem swoich wychowanków czuwali wychowawcy klas. Uczestnicy wycieczki, w Parku Trampolin, po profesjonalnej rozgrzewce, pod okiem trenera oraz zapoznaniu z obowiązującymi zasadami, mogli spożytkować nadmiar energii, korzystając z szeregu atrakcji na terenie parku. Wszyscy z radością skakali, biegali, zjeżdżali, wspinali się na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, a także skoki na maty. Pobyt w Jump Manii dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.
Na trampolinach było zabawnie i wesoło - co malowało się na twarzach uczniów. Wyjazd mikołajkowy przyczynił się do aktywnie spędzonego czasu oraz integracji. Uczniowie stwierdzili, że na takie wycieczki mogą jeździć częściej.
Menu
Eksperyment: Jak zrobić sztuczny śnieg?
Miękki, puszysty, mokry... biały śnieg. Kiedy zimą nie ma śniegu, to wszyscy za nim tęsknimy. Z nim związane są najpiękniejsze wspomnienia zimy z dzieciństwa. Kiedy nie ma go za oknami... możemy go zrobić w domu. I to wcale nie jest skomplikowane! Wystarczy miseczka, woda i... pieluszka jednorazowa! Tak, te białe kuleczki, które chłoną wilgoć w Waszej zabawie mogą stać się śniegiem właśnie. To doskonała zabawa sensoryczna, która dodatkowo potrafi zająć dzieci na długi czas wspólnych eksperymentów, doświadczania i budowania. Przepis jest banalny. Wystarczy rozciąć kilka pieluszek jednorazowych i z ich zawartości wysypać kuleczki granulatu do miseczki i zalać je wodą.
Żelowy granulat wchłonie wodę, zwiększając swoją objętość nawet 30-krotnie, więc z kilku pieluszek możecie uzyskać sporą ilość wilgotnej masy. Przekonali się o tym uczniowie klasy drugiej.
Menu
Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców
Dnia 13 stycznia 2023 roku w Brzeznej, odbyły się Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Były to zawody drużynowe. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy klasy VIII, którzy zajęli III miejsce. Wszystkim gratulujemy! Zwycięzcom życzymy powodzenia!
Menu
Dzień Babci i Dziadka 2023
Dzień Babci i Dziadka to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się 23 stycznia. Zacni goście ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. Poczęstunek jak co roku przygotowała Rada Rodziców. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz pomoc w jej organizacji.
Menu
Wolontariat - kolejne akcje zakończone
Pomaganie innym jest bezcenne. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie okazać człowieczeństwo i wykorzystać możliwości jakie ma człowiek. Od grudnia do stycznia nasza szkoła wraz SKW, brała udział w trzech akcjach: „Zostań Dyplomowanym Mikołajem", zbiórce słodyczy dla podopiecznych "Stowarzyszenia Sursum Corda", sprzedaży kartek bożonarodzeniowych w ramach kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne".
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i wszelką pomoc w ich realizację.
Menu
"Laboratoria przyszłości" - styczeń 2023
Działania, które angażują dzieci i młodzież w zabawy edukacyjne, pozwalają na efektywne opanowywanie nowych umiejętności i zdobywanie wiedzy w maksymalnie ciekawy sposób. Co więcej, dzieci często uczą się nieświadomie, bez większego wysiłku i z prawdziwą przyjemnością! Oto jak wyglądały zajęcia uczniów klasy II, z robotami Photon.
Menu
Gminny Turniej Tenisa Stołowego "Ferie na sportowo"
8 lutego 2023 roku na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Długołęce-Świerkli odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego "Ferie na sportowo". Wzięło w nim udział 21 uczniów z terenu Gminy Podegrodzie. Organizatorami był Uczniowski Klub Sportowy LACH oraz Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Magdalena Kubacka (kl.VIII), Maciej Gomółka (kl.VIII) oraz Piotr Śmierciak (kl.VI). Uczennica Magdalena Kubacka w kategorii dziewcząt rocznik 2008-2011 zajęła I miejsce natomiast uczeń Piotr Śmierciak w kategorii chłopców rocznik 2008-2011 zajął IV miejsce. Gratulujemy.
Menu
Konkursy matematyczne (semestr I)
W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 nasi uczniowie wzięli udział w kilku konkursach matematycznych: I. Małopolskim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023. Uczestnikami byli uczniowie klasy VIII: Amelia Baran, Anastasiya Barysevich, Kacper Ciągło, Emilia Fryzowicz, Maciej Gomółka, Lucyna Suchonek, która uzyskała najwyższy wynik w naszej szkole. II. Krakowskiej Matematyce 2022/2023. Uczestnikami byli uczniowie klasy V i VI: Bartosz Fryzowicz (kl.V), Szymon Migacz (kl.V), Kamil Studziński (kl.VI), Klaudia Bodziony (kl.VI), Kinga Ciągło (kl.VI), Emilia Bieryt (kl.VI), która uzyskała najwyższy wynik w naszej szkole. III. Alfiku Matematycznym 2022/2023. Uczestnikami byli uczniowie kl.II-VIII: Łukasz Świechowski (kl.II), Anna Żelasko (kl.IV), Julia Plata (kl.IV), Magdalena Matiaszek (kl.IV), Kinga Suchonek (kl.IV), która uzyskała najwyższy wynik w naszej szkole, Bartosz Fryzowicz (kl.V), Szymon Migacz (kl.V), Karyna Barysevich (kl.V), Tomasz Wnęk (kl.V), Kamil Studziński (kl.VI), Klaudia Bodziony (kl.VI), Kinga Ciągło (kl.VI), Emilia Bieryt (kl.VI), Weronika Zarabska (kl.VI), Mateusz Suchonek (kl.VI), Amelia Baran (kl.VIII), Anastasiya Barysevich(kl.VIII), Kacper Ciągło(kl.VIII), Emilia Fryzowicz(kl.VIII), Maciej Gomółka(kl.VIII), Lucyna Suchonek(kl.VIII), Mateusz Fiut(kl.VIII);
IV. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych “OLIMPUS” (nierozstrzygnięty). V. Olimpiadzie matematycznej - sesji zimowej “Olimpus” (nierozstrzygnięty). Uczniowie, którzy brali udział w konkursach, otrzymali (lub otrzymają) pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy wszystkim wytrwałości w pracy i życzymy dalszych sukcesów.
Menu
Zabawa karnawałowo-walentynkowa
W czwartek, 16 lutego, w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowo-walentynkowa. Najpierw dla uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III a potem dla uczniów klas starszych. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Wygląd sali wprowadził naszych uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Prowadzący zabawę DJ urozmaicał ją ciekawymi zabawami. W czasie przerw dzieci miały czas na poczęstunek (który przygotowali swoim pociechom rodzice), wręczenie walentynek oraz rozstrzygnięcie loterii walentynkowej. Była również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć.
Czas zabawy szybko minął, więc zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie, wrócili do swych domów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, a w szczególności Radzie Rodziców oraz pomagającym rodzicom - serdecznie dziękujemy!
Menu
Aktywnie i weseło, czyli wyjazd na basen i lodowisko!
21 lutego uczniowie klasy VI, pod opieką wychowawcy, pojechali na długo wyczekiwaną wycieczkę do Chełmca – na lodowisko i basen. Celem wyjazdu była promocja aktywności fizycznej, propagowanie różnych form rekreacji oraz integracja grupy. Uczniowie mieli okazję doskonalić umiejętności pływania i poprawić swoją technikę jazdy na łyżwach pod okiem swojego opiekuna. Aktywnie spędzony czas połączony z dobrą zabawą sprawił uczestnikom wyjazdu wiele radości i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Taki wyjazd to nie tylko ogromne korzyści dla zdrowia, ale również mnóstwo frajdy! Należy go koniecznie powtórzyć!
Menu
Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców - Igrzyska Młodzieży
Grupa dziewcząt jak i grupa chłopców zajęły V miejsce. Dziękuję za walkę, zaangażowanie.
22 lutego na Hali Sportowej w Brzeznej odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej. Z naszej szkoły wzięły udział 2 drużyny.
Menu
"Laboratoria przyszłości" luty 2023
Zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem klocków Lego zawsze były, są i będą ciekawą formą zabawy, która rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Oto jak, Klocki Lego Education Spike, zakupione w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI wzbogacają zajęcia świetlicowe w naszej szkole.
Menu
Kolejne sukcesy Uczniów Naszej Szkoły
W dniu 25 lutego 2023 r. w Nowym Sączu odbył się I Turniej Taekwon-do Nowy Sącz Cup. Prawie 200 młodych zawodników z województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego rywalizowało w konkurencjach układów formalnych, walki sportowej, walki soft oraz technik specjalnych. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły Aleksandra Bodziony z klasy czwartej oraz jej brat Mikołaj Bodziony z klasy szóstej.
Ola zajęła II miejsce w technikach specjalnych oraz I miejsce w walce soft. Mikołaj natomiast zajął II miejsce w technikach specjalnych i I miejsce w walkach w kategorii do 56 kg. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Menu
KIERMASZ WALENTYNKOWY - PODSUMOWANIE
14 -15 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz walentynkowy z loterią. Kiermasz ten, został zoorganizowany przez uczniów z SU oraz SKW. Sprzedażą w czasie przerw zajęły się uczennice klasy VIII: Amelia Baran oraz Lucyna Suchonek. Dzięki Wam i zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się nam zebrać kwotę (po odliczeniu kosztów) 705,27 zł, która zostanie przeznaczona na kolejne działania naszych uczniów.
Dziękujemy ks. Mariuszowi Mrzygłód za wsparcie finansowe naszej akcji. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom. Do zobaczenia następnym razem:)
Menu
Program "Pozytywni"
Dnia 27 lutego w ramach programu "Pozytywni", na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe dla uczniów klas I- VIII: "Konflikt - mówię, słucham, akceptuję", "Agresja i przemoc rówieśnicza - panuję nad emocjami" oraz prelekcja dla ich rodziców:
"Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka". Spotkania poprowadziła Psycholog Magdalena Trzeciecka z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.
Menu
Geografia praktyczna
W ramach lekcji geografii chętni uczniowie klasy V, wykonali dowolną techniką, modele jaskini krasowej. Pokazali wnętrze jaskini krasowej gdzie możemy zobaczyć poszczególne formy krasu oraz nacieki.
Z dużą dokładnością zaznaczone zostały stalaktyty, stalagmity oraz stalagnaty. Efekty pracy do obejrzenia poniżej.
Menu
5 marca - Międzynarodowy Dzień Dentysty
Celem obchodów tego dnia jest nie tylko docenienie i uhonorowanie pracy lekarzy stomatologów, ale też podkreślenie potrzeby leczenia jamy ustnej i dbania o zdrowy, piękny uśmiech, który przez długie lata jest wizytówką człowieka. Uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie już bywali już na wizytach kontrolnych gabinecie stomatologicznym.
W tym dniu przypominali sobie jak prawidłowo myć zęby i co jeść, aby były zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Oczywiście nie zabrakło też bardzo lubianych przez dzieci prac plastycznych
Menu
17 marca - Dzień Świętego Patryka
Wiedza na temat kultury krajów anglojęzycznych pomaga zrozumieć język i ułatwia jego naukę. 17 marca jest świetną okazją do pogłębienia znajomości tradycji Irlandii. Dzień Świętego Partyka to irlandzkie święto, które i w Polsce zyskuje na popularności z roku na rok. Święty Patryk urodził się prawdopodobnie w 385 roku w Brytanii, a w wieku 16 lat został porwany i przewieziony do Irlandii, gdzie jako niewolnik zajmował się wypasem owiec. Jako młodzieniec, został natchniony przez Boga, by nawrócić pogańską Irlandię na chrześcijaństwo. Jedna z legend mówi o tym, że wypędził węże z Irlandii – przegonił je do morza i zakazał im wracać. Inna wersja opowiada historię starego węża, który opierał się wypędzeniu lecz Św. Patryk zbudował skrzynkę i zaprosił gada do środka. Wąż twierdził, że skrzynka jest dla niego za mała i w końcu, by udowodnić swoją rację wszedł do skrzynki.
Kolejna legenda związana jest z koniczyną. Mówi się, że za jej pomocą Święty Patryk wytłumaczył Irlandczykom dogmat Trójcy Świętej. W Irlandii Dzień Świętego Patryka to dzień wolny od pracy. Mieszkańcy zakładają zielone stroje i uczestniczą w festiwalach muzyki, tańca i sztuki.
Menu
Żegnaj zimo-witaj wiosno!
20 marca to dzień, pożegnania astronomicznej zimy i powitania wiosny. Z tej to okazji zoorganizowano w naszej szkole barwny korowód młodszych klas i oddziału przedszkolnego. Galeria zdjęc poniżej.
Menu
Śmieszne, kolorowe i zdrowe!
21 marca uczniowie klas I i II podjęli wielkie wyzwanie zrobienia pysznych i zdrowych kanapek. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie . I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.
Menu
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa
1 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny i wagarowicza. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie jest przypadkowa data - osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Przyłączyć się do świętowania można w bardzo różny sposób. Co roku organizowane są rozmaite imprezy, spotkania i wykłady poświęcone zespołowi Downa.
Uczniowie naszej szkoły, również zorganizowali szkolną akcję "Skarpetki nie do pary" w której chętnie wzięli udział. Najmłodsi uczniowie dodatkowo wykonali piękne prace plastyczne. Galeria poniżej.
Menu
Spotkanie z podopieczni Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Promyk”
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie naszej szkoły, w ty dniu, spotkali się z podopiecznymi Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Gostwicy, którego Prezesem jest Pani Urszula Potoniec - Mędoń. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie i spędzony razem czas.
Menu
"Laboratoria Przyszłości" - marzec 2023
W marcu uczniowie postanowili zaprojektować zawieszki do kluczy w swoich klasach. W programie tinkercad wykonywali projekty. Ostatecznie przyjęto wersję "numeryczną". Uczeń klasy ósmej zaprojektował także element, który był uszkodzony w stole do tenisa stołowego.
Pierwsze projekty 3D za nami teraz czekają nas kolejne wyzwania z drukarką 3D. Poniżej fotorelacja z efektów pracy.
Menu
Pokazy Naukowe przeprowadzone przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon
W dniach 22 i 24 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pokazach Naukowych przeprowadzonych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Zajęcia w całości zostały z finansowane z projektu „Super Szkoły w Gminie Podegrodzie”. Animatorzy Cogiteonu w oryginalny sposób prezentowali doświadczenia, angażowali uczniów do wspólnego działania i zachęcali do samodzielnego eksperymentowania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, przełamując codzienną rutynę. Cogiteon pokazał co wisi w powietrzu. Zazwyczaj, kiedy zaglądamy do pustego pudełka, mówimy, że jest puste. Czy rzeczywiście tak jest? Czy jeśli czegoś nie widać to znaczy, że tego nie ma? Nie! Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty! O czym mowa? Oczywiście o powietrzu! A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że zawiera kilka składników. ch eksperymentów w domu.
Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? To tylko kilka pytań, na które odpowiadali animatorzy w czasie wspaniałych pokazów. Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem pokazów. Otrzymali również wiele cennych wskazówek do przeprowadzania bezpiecznych eksperymentów w domu.
Menu
Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo
Uczniowie klasy I przystąpili do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo " Czytam codziennie - książkowy nie kalendarz" i przez kolejne miesiące będą realizować zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Czytając codziennie przez 10 minut zbierają punkty.
Na tych, którzy zbiorą wszystkie w danym miesiącu, czeka dyplom. W marcu większość dzieci z klasy I prawidłowo wykonała zadanie i w nagrodę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy.
Menu
Niezwykła wstęga Möbiusa
Co w niej ciekawego? ma tylko jedną stronę ma jedną krawędź. Jak zrobić wstęgę Möbiusa? Weź pasek papieru, skręć jeden koniec o 180 stopni i sklej końce. Gotowe! Możesz sprawdzić, że ta figura ma jedną stronę i jedną krawędź obrysowując je ołówkiem. Za każdym razem wrócisz do punktu wyjścia.
Co by się stało, gdyby rozciąć wstęgę wzdłuż, w połowie lub 1/3 szerokości? Oto jak, wstęgę Möbiusa, wykonywali uczniowie klasy VI.
Menu
Uroczyste zakończenie Gminnego Miesiąca Matematyki w Podegrodziu
W czwartek 30 marca w Szkole Podstawowej im. św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Podegrodziu odbyła się II edycja Gminnego Konkursu „Myślę logicznie” oraz uroczyste zakończenie Gminnego Miesiąca Matematyki. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Bieryt (kl.II), Emilia Bieryt (kl.VI) oraz Lucyna Suchonek (kl.VIII). Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów. Natomiast organizatorom dziękujemy za zaproszenie i za wspólną zabawę.
Menu
Nietypowa lekcja WOS
28 marca uczniowie klasy VIII, w ramach lekcji WOS o temacie samorządności, mieli okazję udać się do Urzędu Gminy w Podegrodziu. Zajęcia naszym uczniom, przeprowadził sam zastępca wójta Stanisław Mazur, przybliżając im sposób funkcjonowania urzędu, sposób realizacji zadań władz samorządowych i oprowadzając ich po budynku.
Mogli dowiedzieć się o szeregu inwestycji, także tych planowanych. W swoim gabinecie przyjął ich również wójt Stanisław Banach. Dziękujemy.
Menu
Kolorowe pisanki
Uczniowie klas młodszych na lekcji plastyki, przygotowując się do świąt, wykonali kolorowe pisanki.
Galeria poniżej.
Menu
Konkurs wielkanocny - rozstrzygnięty
4 kwietnia, został rozstrzygnięty szkolny konkurs na Ozdobę Wielkanocną. Wpłynęło dużo pięknych i kreatywnych prac. Wszyscy uczestnicy konkursu konkursu zostali wyróżnieni. Gratulujemy.
Menu
Podsumowanie XXIII akcji „Góra grosza”
Od grudnia do lutego trwała w naszej szkole ogólnopolska akcja pod nazwą „Góra grosza". Uczniowie wrzucali do klasowych skarbonek monety o nominałach od 1 grosza do 5 groszy. W marcu pieniądze te zostały posegregowane, spakowane i przeliczone w banku. Zebraliśmy ogółem 433 złotych i 35 grosze (22206 monet), które zostały wpłacone na konto Towarzystwa Nasz Dom. Wszystkim, którzy włączyli się do tej zbiórki serdecznie dziękujemy. Najlepszy wynik zbiórki osiągnęło przedszkole gr. A, które uzbierało 10282 monet (średnio około 467 monet na 1 ucznia).
Potem: -klasa I, 2781 monet (średnio około 280 monet na 1 ucznia) -klasa IV, 3713 monet (średnio około 265 monet na 1 ucznia) Informacja o ilości zebranych monet w pozostałych klasach zostanie ogłoszona podczas najbliższego apelu. Na którym, również wręczymy pamiątkowe dyplomy. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok!
Menu
Drużynowe Biegi Przełajowe
14 kwietnia na Stadionie LKS "Gród" Podegrodzie odbyły się eliminacje do zawodów powiatowych w Drużynowych Biegach Przełajowych w ranach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców (klasy III-IV, V-VI, VII-VIII). Do punkacji generalnej liczył się wynik 6 zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wiekowej.
Naszą Szkołę reprezentowali: -Wojciech Gomółka, Patryk Świechowski, Kacper Plata oraz Jakub Świechowski (uczniowie klasy IV), którzy zajęli III miejsce; -Tomasz Wnęk (uczeń klasy V); - Kinga Suchonek i Edyta Fryzowcz (uczennice klasy IV). Gratulujemy.
Menu
Pokaz robotyki uczniów klasy I
Pokaz robotyki zorganizowany w GOK Podegrodzie dla uczniów klas I w ramach realizacji projektu "Super szkoły w gminie Podegrodzie".
Menu
Zawody strzeleckie w Nowym Sączu
21 kwietnia 2023 r. w Nowym Sączu odbyły się zawody strzeleckie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Maciej Gomółka i Kacper Ciągło. Gratulujemy.
Menu
Światowy Dzień Ziemi 2023
Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii skierowanej do naszej szkolnej społeczności, która odbyła się 20 kwietnia 2023 r. Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych, uświadomienie jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. W tym dniu, uczniowie wykonali również piękne prace plastyczne - klasowe kolaże o temacie SOS ZIEMIA. Gratulujemy pomysłowości i zapraszamy za rok!
Menu
Dzień Patrona Naszej Szkoły płk. Narcyza Wiatra
20 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy również Dzień Patrona Naszej Szkoły płk. Narcyza Wiatra. Patron to duch opiekuńczy szkoły, postać charyzmatyczna, reprezentująca wartości godne naśladowania. Przywołując sylwetkę naszego patrona, udaliśmy się w podróż ścieżkami jego życia. Uroczysty apel poprowadzili uczniowie klasy VIII. Najpierw zaprosili wszystkich swoich kolegów na krótką prezentację multimedialną o życiu i działalności Narcyza Wiatra a następnie przeprowadzili klasowy quiz, który sprawdzał zdobyte informacje o Naszym Patronie.
Punkty z quizu (zdobyte przez uczniów z poszczególnych klas) zostały doliczone do punktów z klasowego kolaża wykonanego w ramach Dnia Ziemi. Suma punktów z tych dwóch konkurencji, wyłoniła zwycięzców: I miejsce - uczniowie klasy IV, II miejsce - uczniowie klasy VIII, III miejsce - uczniowie klasy VI. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!
Menu
KOLEJNE SUKCESY NASZEGO UCZNIA
Dnia 22.04.2023 r. w Pankach koło Częstochowy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów oraz Juniorów Młodszych. Podczas Mistrzostw Mikołaj (uczeń klasy VI) zdobył: - brązowy medal w układach powyżej 4 CUP,
- złoto w układach drużynowych, - brąz w walkach drużynowych. Gratulujemy.
Menu
Wyjazd do kina w ramach projektu "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie"
Dnia 19 kwietnia 2023 r. klasa IV wzięła udział w wyjeździe do kina na film BLUEBACK w ramach projektu "Super Szkoły w Gminie Podegrodzie". Był to film ekologiczny, który ukazał się na polskich ekranach w zawiązku z Dniem Ziemi obchodzonym 22 kwietnia. Główna bohaterka Abby i jej mama mieszkają na co dzień u wybrzeży Australii. Muszą walczyć nie tylko o uratowanie unikatowych okazów ryb i rafy koralowej, ale i o to, by cała okolica zachowała swój pierwotny charakter, zagrożony postępem cywilizacji. Jest to wyjątkowa opowieść o więzi z naturą oraz o znaczeniu korzeni, z których wyrastamy. Film dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i uświadomił im, że dbanie o Naszą Planetę jest wspólnym dobrem każdego człowieka.
Jest to wyjątkowa opowieść o więzi z naturą oraz o znaczeniu korzeni, z których wyrastamy. Film dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń i uświadomił im, że dbanie o Naszą Planetę jest wspólnym dobrem każdego człowieka.
Menu
Pokaz historyczny - "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował"
Dnia 25 kwietna gościła w naszej szkole grupa rekonstrukcyjna, która przedstawiła pokaz historyczny na temat "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował". Wydarzenie to odbyło się na terenie naszej szkoły, gdzie uczniowie mieli okazję poznać ciekawe fakty dotyczące historii Polski. Podczas prezentacji, specjalnie przygotowani aktorzy wcielili się w role hetmanów, aby przedstawić epokę, która miała kluczowe znaczenie dla państwa polskiego. W trakcie pokazu można było zobaczyć autentyczne rekwizyty oraz stroje z tamtego okresu, co wzbudziło szczególne zainteresowanie wśród uczniów. Dzięki temu wyjątkowemu pokazowi, uczniowie mieli szansę lepiej zrozumieć historię Polski oraz zobaczyć, jak wiele wydarzeń wpłynęło na rozwój naszego kraju. Pokaz ten był wyjątkową okazją do edukacji i poszerzania wiedzy na temat historii Polski. W trakcie rekonstrukcji, członkowie grupy Arkona zaprezentowali: - pokaz walki na szable - „Odsiecz Wiednia", scenki historyczne przy udziale uczniów, pokaz wybijania monet w mennicy Jana III Sobieskiego, oręże i uzbrojenie z epoki, włącznie z przymierzaniem strojów przez uczniów.
Poza tym, przybliżyli najważniejsze bitwy Polaków z tego okresu, a także przygotowali konkursy z nagrodami - dla zwycięscy nagrodą był Dukat Gdański Jana III Sobieskiego. Cieszymy się, że mieliśmy okazję gościć w naszej szkole toruńską grupę rekonstrukcyjną Arkona i mamy nadzieję, że takie wydarzenia będą organizowane również w przyszłości.
Menu
Wyniki z Ogólnopolskiej Olimpiady “Zadań Logicznych” oraz z przedmiotowej Olimpiady “Sesja Zimowa 2023” OLIMPUS z matematyki
W styczniu 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie “Zadań Logicznych” oraz w przedmiotowej Olimpiadzie “Sesja Zimowa 2023” OLIMPUS z matematyki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie “Zadań Logicznych” uczestniczyli: Tomasz Wnęk (kl.V) Bartosz Fryzowicz (kl.V) Emilia Bieryt (kl.VI, która uzyskała najwyższy wynik w naszej szkole) Kinga Ciągło (kl.VI) Klaudia Bodziony (kl.VI) Kamil Studziński (kl.VI) Weronika Zarabska (kl.VI) Kacper Ciągło (kl.VIII) Lucyna Suchonek (kl.VIII) Mateusz Fiut (kl.VIII)
W przedmiotowej Olimpiadzie “Sesja Zimowa 2023” OLIMPUS, uczestniczyli: Wojciech Gomółka (kl.IV) Kacper Plata (kl.IV) Karyna Barysevich (kl.V) Szymon Migacz (kl.V) Emilia Bieryt (kl.VI) Jakub Barnowski (kl.VI) Klaudia Bodziony (kl.VI) Kamil Studziński (kl.VI) Weronika Zarabska (kl.VI) Kacper Ciągło (kl.VIII) Lucyna Suchonek (kl.VIII, która uzyskała najwyższy wynik w naszej szkole) Maciej Gomółka (kl.VIII) Amelia Baran (kl.VIII) Anastasiya Barysevich (kl.VIII). Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną edycję.
Menu
"Laboratoria Przyszłości" - kwiecień 2023
W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” do naszej szkoły został zakupiony aparat fotograficzny SONY z funkcją nagrywania filmów. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczyli się jego obsługi. Wykorzystując nabyte umiejętności, aktywnie je wykorzystywali podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów w kwietniowych wydarzeniach szkolnych, takich jak:
rozstrzygnięcia konkursu wielkanocnego, Dnia Ziemi, Dnia Patrona i żywej lekcji historii. Zdjęcia i filmiki są wspaniałą pamiątką i posłużą do dokumentacji szkolnej
Menu
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Ósmego maja (z lekkim opóźnieniem z przyczyn technicznym) odbył się uroczysty apel przypominający ważne wydarzenie, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 maja w 1791. Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu młodzież klas starszych słowami pięknych wierszy i piosenek przypomniała, jakie znaczenie miała konstytucja w historii Polski i dlaczego do dzisiaj wspominamy tę rocznicę. Ubrana galowo widownia z chorągiewkami w rękach podkreślała wagę tego święta. Dzieci z przejęciem recytowały mądre teksty poetów, chór pod kierownictwem p. M. Wastaga wykonał patriotyczne utwory, a nad całością czuwała prowadząca – Amelia Baran z kl. ósmej. Na występie gościliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostwicy.
Menu
Narodowy Program Czytelniczy
Pierwszaki lubią czytać i chętnie wypożyczają książki w szkolnych bibliotekach. Czytają codziennie zdobywają kolejne punkty i dyplomy w Narodowym Programie Czytelniczym. Piszą i ilustrują swoje pierwsze książki, biorąc udział w konkursie „Moja książka”. Brawo pierwszaki!
Menu
"Wierszyki plączące języki"
Szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Wierszyki plączące języki" zakończone. Do dalszego etapu zakwalifikowały się: Lena Fiut i Kinga Waśko. Gratulujemy
Menu
Mistrzostwa Gminy Podegrodzie w Piłce Nożnej - Igrzyska Dzieci
Gratulujemy udziału.
Menu
Kraj w pudełku spakowany
Chętni uczniowie klasy 8 w ramach projektu edukacyjnego z geografii „Kraj w pudełku” spakowali wybrany kraj do… pudełka! Celem zadania było zachęcenie młodzieży do bliższego poznania amerykańskich krajów. W pudełku np. po butach zgromadzili przedmioty lub zdjęcia, które kojarzą się im z wybranym państwem (cechy krajobrazowe, atrakcje turystyczne, kuchnie i historia, zabytki, stroje, sławne postacie, wynalazki). zaangażowanie uczniów zasługuje na wyróżnienie. Brawo!
Pudełko ozdobili również tak, aby nawiązywało do danego kraju. Kreatywność i zaangażowanie uczniów zasługuje na wyróżnienie. Brawo!
Menu
Majowo - rowerowo
W dniu dzisiejszym 22.05. 2023 r. wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową. Pogoda dopisała, sprzęt nie zawiódł, humory bez zarzutu. Zwiedziliśmy muzeum Papieskie, ołtarz w Starym Sączu, plac zabaw za ołtarzem, bobrowisko (pochowały się), uzupełniliśmy energię w McDonald's. Były rzuty kamieniem, lody w Brzeznej. Najważniejsze, że wszyscy wróciliśmy cało i zdrowo. Tradycyjne wspólna fotka na zakończenie wycieczki pod delikatesami. Serdecznie dziękuję Pani Ewie za wspólną wyprawę i opiekę nad dziećmi.
Menu
Drukuj Grupa przedszkolna - galeria prac (numery alarmowe)
Niedawno dzieci z grupy poznały numer alarmowy oraz zawody: lekarza, policjanta i strażaka. Wykonały różne prace co pomogło im nauczyć się współpracy i podziału obowiązków.
Takie zadanie wspiera rozwój motoryki małej, a przy tym daje wiele radości!
Menu
Pierwsza pomoc
17.05.2023 r. w naszej szkole, gościliśmy ratownika Help Med z Nowego Sącza, pana Lecha Zwolińskiego, który przygotował szkolny pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przybliżył on uczniom klas 0-II oraz IV-VIII podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zademonstrował również prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych.
Po zakończeniu pokazu wszyscy chętni mogli praktycznie przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności zdobyte przez dzieci są bezcenne i mogą okazać się potrzebne w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Dziękujemy.
Menu
Dzień Matki
Dzień Matki Z okazji Twojego dnia Mamo za wczoraj i dziś - zawsze tak samo każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności za wszystkie dla nas trudy i starania składamy dzisiaj podziękowania. Dnia 26 maja 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przybyłe mamy zostały serdecznie powitane. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas I-II oraz grup przedszkolnych. Wzruszające wiersze i piosenki przypomniały wszystkim o tym ważnym dniu, o roli Matki w życiu każdego z nas.
Uczniowie włożyli w przygotowanie uroczystości dużo wysiłku, pracy i serca, ale było warto, by zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze gości. Myślimy, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci, jak i mam, gdyż była pełna radości, ciepła, szczerości i wzruszeń. Dziękujemy.
Menu
Akcja organizacji HORYZONT "Sprzątamy dla Sądecczyzny"
Dnia 30 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizacji HORYZONT "Sprzątamy dla Sądecczyzny" w ramach projektu "Bądź EKO Fanem III" - edycja wiosenna. Po zaopatrzeniu w worki i rękawiczki wszystkie klasy ruszyły posprzątać wyznaczone rejony. Najbliżej szkoły swój plan realizowały oddziały przedszkolne oraz klasy młodsze. Dzieci z wielkim zapałem i zaangarzowaniem zabrały się do pracy. Mimo wielkiego zmęczenia obejście szkoły i przyległy jej teren zostały pozbawione najmniejszego papierka.
Trudniejsze zadania miały kl. IV - VIII, gdyż na terenach oddalonych od szkoły zalegały większe ilości śmieci. Jednak i z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie bez zarzutu. Ostatecznie zebtrano 28 worków śmieci. Na powracających z akcji, zmęczonych uczestników czekały napoje, którymi chętnie się częstowali.
Menu
Dzień Dziecka 2023
1 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka, który jest u nas nierozerwalnie związany z dniem sportu. Zamiast siedzenia przy szkolnych ławkach, było aktywnie i miło. Na uczniów czekało wiele atrakcji: była zjeżdżalnia dmuchana, doświadczenia i poczęstunek - m. in. kiełbaski z grila i lody sponsorowane przez firmę "Koral", za które bardzo dziękujemy. Byli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gostwicy, którzy zaprezentowali swój wóz strażacki i sprzęt gaśniczy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za współprace i wsparcie finansowe: - właścicielom sklepu spożywczo - przemysłowy Groszek w Gostwicy, - firmie "Koral", - OSP z Gostwicy. Dziękujemy również wszystkim dzieciom i ich rodzicom, za udział i fantastyczną zabawę! Jeszcze raz życzymy Wam WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! DO ZOBACZENIA ZA ROK!
Menu
Festiwalu Nauk Stosowanych w ANS w Nowym Sączu
2 czerwca 2023 roku nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Nauk Stosowanych w ANS w Nowym Sączu. Festiwal ten, ma przede wszystkim na celu popularyzację nauki, zaszczepienie w młodych ludziach pasji poznawania i tworzenia. Wydarzenie to jest skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich. Tegoroczny program Festiwalu obejmował liczne pokazy (np. konstruowanie robotów), warsztaty (m.in. pierwszej pomocy czy autoprezentacji), konkursy, gry edukacyjne oraz zajęcia sportowe.
Nasi uczniowie, wzięli udział m. in. w konkursie matematycznym Młody Matematyk, w którym uczennica Emilia Plata (kl. IV) uzyskała II miejsce, natomiast uczennice: Emilia Bieryt (kl. VI) oraz Kinga Ciągło (kl.VI) uzyskały ex aequo III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Menu
"Laboratoria Przyszłości" - maj 2023
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych. W maju, nasi uczniowie wykorzystywali jeden z zakupionych Modułów Pracowni Przyrodniczej (moduł woda), rekomendowany przez Centrum Nauki Kopernik, który umożliwił im samodzielne poznawanie świata – poprzez obserwację i eksperymentowanie.
Menu
Dzień bez plecaka
7 czerwca w naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się Dzień bez plecaka. Nasi uczniowie popisali się wyjątkową fantazją ikreatywnością. Zdjęcia mówią same za siebie!
Menu
Konkurs plastyczno-literacki pt. "Moja książka"
Klasa I przystąpiła do konkursu plastyczno-literackiego pt. "Moja książka" zorganizowanego przez Bibliotekę Gminną w Podegrodzie - filia Gostwica. Celem konkursu było: - zachęcenie do czytania i pisania - rozwijanie kreatywności, pasji i zdolności - rozwijanie wrażliwości estetycznej i artystycznej Każdy z uczestników wymyślił, napisał i zilustrował swoją książkę. Pomysłów było wiele. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią i twórczością. Na konkurs wpłynęło 7 prac: 1.Weronika W. "Niezdecydowana Myszka" 2.Arkadiusz B. "Co z tobą cukierku?" 3.Oskar K. "Bajka o dwóch pieskach" 4.Łucja L. "Księżniczka i zwierzęta" 5.Emilia W. "Urodzinowa niespodzianka" 6.Zuzanna M. "Kinga i Zuzia poszły do Zoo" 7.Karol B. "Magiczny kamyk" Uczniowie do swoich książek wykonali barwne ilustracje, udowadniając, że potrafią czytać, pisać ale też pięknie rysować. W klasie I poznały już wszystkie literki, więc miały okazję je utrwalić redagując ciekawe historie swoich bohaterów. 2 czerwca odbyła się kolejna lekcja biblioteczna na której pierwszoklasiści czytali koleżankom i kolegom swoje prace.
Zainteresowanie było ogromne, a dzieci stwierdziły, że pisanie książek nie jest takie trudne. Kto wie, może w przyszłości któreś z nich zostanie pisarzem? W czasie spotkania otrzymali kolejne dyplomy za udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Zwycięzców konkursu "Moja książka" poznamy już niedługo. Na uczestników czekają nagrody i dyplomy.
Menu
Wyjazd do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.
12 czerwca odbył się integracyjny wyjazd uczniów klasy VI i VIII do Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Był on podsumowaniem działań profilaktycznych w ramach programu "Pozytywni". W ramach spotkania nasza szkolna młodzież obejrzała spektakl teatralny "Pchła Szachrajka", wysłuchała wykładu pt. "Internet wróg czy przyjaciel?" i uczestniczyła w zajęciach warsztatowych. Dziękujemy.
Menu
"Czerwiec z Bankiem Spółdzielczym" - konkurs
10 uczniów naszej Szkoły wzięło udział w projekcie związanym ze Świętem Spółdzielczości pt. "Czerwiec z Bankiem Spółdzielczym". Nagrali filmiki za co lubią Bank Spółdzielczy, co chcieliby w nim zmienić, jak odbierają go w swoim otoczeniu, z czym im się Bank kojarzy,
za co zostali nagrodzeni upominkami od przedstawiciela BS w Podegrodziu. Na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu jeszcze czekamy.
Menu
Kraina pod Zielonym Wielorybem
Dnia 16 czerwca 2023r. grupy przedszkolne z klasą I odbyły wycieczkę do Kraina pod Zielonym Wielorybem. Wzięli tam udział w warsztatach mydlarskich i ciastkarskich.
Menu
Leśne Molo
Dnia 16 czerwca 2023r. uczniowie klas II, IV i V odbyły wycieczkę na Leśne Molo, czyli punkt widokowy znajdujący się na Miejskiej Górze w Starym Sączu na wysokości 420 metrów n.p.m. Trasa była połączona ze ścieżka przyrodniczą dotyczącą płazów. Sam spacer 200 - metrowym molo był niezwykle atrakcyjny.
Uczniowie mogli "zanurzyć się " w koronach drzew, a dzięki olbrzymiemu hamakowi, czy przeszkleniom na końcu ścieżki doznać trochę adrenaliny.
Menu
Warsztaty z robotyki
Tak wyglądały warsztaty naszych uczniów z robotyki, zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez STOWARZYSZENIE LUNA TECHNOLOGY SOCIETY. Dziękujemy.
Menu
III miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Podstawowych z terenu Gminy Podegrodzie
Gratulujemy!
Menu
Pożegnanie uczniów klasy VIII i zakończenie roku szkolnego 2022/23
23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy rok szkolny i pożegnaliśmy uczniów klasy VIII. Uroczystości tego dnia rozpoczęła Msza Święta w kaplicy, celebrowana przez Księdza Mariusza Mrzygłóda. Następnie uczniowie klas 0-VIII udali się do szkoły, aby tam z rąk swoich wychowawców otrzymać upragnione świadectwo zakończenia roku szkolnego. Uroczystą akademię rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu narodowego. W dalszej części uczniowie klasy szóstej pożegnali kolegów i koleżanki z klasy VIII a absolwenci zaś pożegnali się ze szkołą. Na zakończenie, na ręce uczniów, trafiły nagrody za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz sukcesy w konkursach. Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
Menu
"Laboratoria Przyszłości" - czerwiec 2023
W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” do naszej szkoły został zakupiony aparat fotograficzny SONY z funkcją nagrywania filmów. W czerwcu nasi uczniowie wykorzystali go do robienia zdjęć podczas m.in.: wycieczek szkolnych
Dnia Dziecka Dnia bez plecaka Zakończenia roku szkolnego 2022/2023 Zdjęcia i filmiki są wspaniałą pamiątką i posłużą do dokumentacji szkolnej.
Menu
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 I ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
4 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024. Podczas uroczystości odbyło się pasowanie na uczniów klasy pierwszej, którzy przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Ewa Szabla. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. płk. Narcyza Wiatra w Gostwicy. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz rogi obfitości.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.
Menu
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto odkrywania talentów - to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
Czasem wystarczy zacząć od kropki... Uczniowie naszej szkoły również cieszyli się tym dniem! Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Menu
30! Akcja Sprzątanie Świata 2023
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej 30 Akcji Sprzątanie Świata 2023. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Akcja ta nie jest tylko wspólną lekcją poszanowania środowiska ale również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.
Ponownie nasi uczniowie wraz z wychowawcami spisali się na medal, sprzątając plac szkolny i teren wokół szkoły. Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!
Menu
Wyjazd uczniów klas II i III do kina SOKÓŁ w Nowym Sączu
Wyjazd uczniów klas II i III do kina SOKÓŁ w Nowym Sączu
Film dostarczył dzieciom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Po zakończeniu filmu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoł.
Menu
Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe
20 września 2023 r. na stadionie LKS „GRÓD” Podegrodzie odbyły się Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. Celem imprezy była popularyzacja biegów jako najbardziej naturalnej formy ruchu wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza gminy Podegrodzie oraz reprezentantów na zawody powiatowe. Do zawodów zgłosiło się 7 szkół: (132 zawodników i zawodniczek). Szkoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: (uczniowie urodzeni w roku 2011 – 2012) w ramach Igrzysk Dzieci – (uczniowie urodzeni w roku 2009-2010) w ramach Igrzysk Młodzieży – odSzkoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: (uczniowie urodzeni w roku 2011 – 2012) w ramach Igrzysk Dzieci – (uczniowie urodzeni w roku 2009-2010) w ramach Igrzysk Młodzieży – oddzielnie dziewczęta i chłopcy. W sztafecie brało udział po 6 zawodników.
Zawody uroczyście otworzył zastępca wójta Gminy Podegrodzie Pan Stanisłw Mazur.Dziękujemy naszym uczniom za reprezentowanie naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. dzielnie dziewczęta i chłopcy. W sztafecie brało udział po 6 zawodników. Zawody uroczyście otworzył zastępca wójta Gminy Podegrodzie Pan Stanisłw Mazur. Dziękujemy naszym uczniom za reprezentowanie naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Menu
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2023/24
W dniu 22 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły na rok szkolny 2023/24. Celem tych wyborów było wyłonienie przedstawicieli uczniów, którzy będą reprezentować naszą społeczność uczniowską oraz aktywnie uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących życia szkoły, organizacji wydarzeń i inicjatyw, a także reprezentować nasze interesy wobec kadry pedagogicznej i władz szkolnych. W połowie września został ustalony termin wyborów. Komisja Wyborcza została powołana na podstawie regulaminu wyborczego ustalonego przez Samorząd Uczniowski oraz zatwierdzonego przez p. dyrektor szkoły. Uczniowie, którzy chcieli kandydować, musieli złożyć swoje kandydatury w określonym terminie. Następnie odbyła się Kampania Wyborcza. Kandydaci mieli możliwość prowadzenia kampanii wyborczej przed społecznością szkolną. Mogli tworzyć plakaty, występować na apelu i przedstawiać swoje programy. Wybory odbyły się zgodnie z terminem. Każdy uprawniony uczeń mógł oddać swój głos w wyborach. Wybory były tajne, a po zakończeniu głosowania, komisja wyborcza przeliczyła głosy i ogłosiła wyniki. Oto wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok 2023/24: Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Piotr Śmierciak Zastępca Przewodniczącego: Magdalena Matiaszek Członkowie Samorządu Uczniowskiego: Emilia Witkowska
Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2023/24 zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującym regulaminem wyborczym. Nowo wybrani przedstawiciele uczniów będą teraz reprezentować interesy społeczności uczniowskiej i aktywnie działać na rzecz poprawy życia szkoły oraz organizacji ciekawych inicjatyw. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w wyborach oraz członkom Komisji Wyborczej za uczciwe przeprowadzenie głosowania.
Menu
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten dzień był pełen uśmiechu, zabaw i miłych niespodzianek.
Jeszcze raz, życzymy Wam, aby czas spędzony w naszym przedszkolu wypełniony był zabawą, przyjaźnią oraz radością płynącą z codziennego odkrywania tajemnic otaczającego świata.
Menu
Sygnalizacja świetlna - przedszkolaki:)
Sygnalizacja świetlna Niech każdy stanie, przed skrzyżowaniem. Palą się światła... Popatrzmy na nie! Światło zielone, jak młode listki, na drugą stronę zaprasza wszystkich. A światło żółte, jak liść jesieni, ostrzega – spiesz się, bo ruch się zmieni! Światło czerwone, jak mak, jak ogień – wszystkim przechodniom zamyka drogę!
Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich zdjęć, zamieszczonych na facebooku szkolnym. Link poniżej.
Menu
Przepisy ruchu drogowego - starsze przedszkolaki:)
W ubiegłym tygodniu starsze przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ćwiczyły przechodzenie przez pasy na zielonym świetle, wybrały się na spacer w poszukiwaniu znaków drogowych i uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich zdjęć, zamieszczonych na facebooku szkolnym. Link poniżej.
Menu
Dzień Chłopaka
29 września w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka!!! Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy dużo uśmiechu i radości!!!
"Wszystkim chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali. Spełnienia marzeń, uśmiechu, radości wspaniałych wrażeń i dużo miłości. Dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego!"
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu