Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

SPRAWOZDANIE

1. Zasięgniecie opinii Rady Rodziców Zakup książek poprzedziły konsultacje z przedstawicielami Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. - Plebiscyt podczas zajęć z wychowawcą na najciekawsze, godne polecenia książki, wybór książek do zakupu przez każdą klasę. - Przekazanie listy książek do zakupu. - Poddanie głosowaniu wyboru książek. - Konsultacje z nauczycielami, rodzicami i uczniami. 2. Zorganizowanie spotkania z rodzicami. Podczas klasowych spotkań z rodzicami przedstawione zostały korzyści, jakie czerpiemy z czytania książek i jaki one mają wpływ na rozwój dziecka. Opracowany został list do rodziców zachęcający do wspierania dzieci po sięgania po dobra książkę. 3. Zakres współpracy z Biblioteka Publiczną - Współpraca w kwestii zakupu książek, konsultacje pod kątem wyposażenia biblioteki w nowości biblioteczne, preferencje czytelnicze dzieci. - Wymiana informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo. - Zorganizowanie wspólnej akcji promującej czytelnictwo „ Dzień Głośnego Czytania.” - Udział w przedsięwzięciach czytelniczych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną. - Wypożyczenia międzybiblioteczne - Wymiana doświadczeń i pomysłów, prezentacji nowatorskich form pracy z uczniem. . Spotkanie z rodzicami. Szkoła zorganizowała spotkania z rodzicami, na którym udostępniono prezentację „Jak zachęcić dziecko do czytania książek”, opracowano list dla rodziców zachęcający do rozbudzenia zainteresowań czytelniczych u dzieci. 4. Dostosowanie organizacji pracy do potrzeb uczniów. Dostosowano organizację biblioteki szkolnej do potrzeb uczniów, w szczególności poprzez umożliwienie im wypożyczania książek również na okres ferii i wakacji. 5. Uwzględnienie potrzeb uczniów niepełnosprawnych? - Zdiagnozowano potrzeby uczniów niepełnosprawnych. - Zakupiono książki z treściami terapeutycznymi. - Zakupiono książki z mniejszą ilością tekstu. - Zakupiono książki z dużą czcionka i bogatą szatą graficzną. 6.Wnioski z realizacji programu. - Wzbogacenie księgozbioru zgodne z potrzebami i zainteresowaniem uczniów. - Możliwość o współdecydowaniu o zakupach spowodowała większe zainteresowanie książką. - Udział w programie otworzył wiele możliwości do nowych, ciekawych działań we współczesnej szkole i w bibliotece, zmobilizował całą społeczność szkolną, która wspólnie działała w celu promowania czytelnictwa. - Powodzenie programu skłania do kontynuowania podjętych działań promujących czytelnictwo. - Dzięki realizacji NPRC biblioteka wzbogaciła się o tablicę multimedialną. Na stronie szkoły została utworzona zakładka NPRC, na której umieszczane są wszystkie działania w ramach programu.

Zakupione książki

Książki zakupione do biblioteki w ramach NPRC w ZSO w Knyszynie W ramch programu zakupiono 389 książek , które były propozycjami uczniów, rodziców i nauczycieli. Niektóre tytuły zakupionych pozycji: Książki dla najmłodszych: J. Benarek -" Banda czarnej frotte" " Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują" E. David "Anna i Elsa. Powrót do lodowego pałacu" B. Supeł - "Jadzia Petelka" (seria) T. Samojlik "Żubr Pompik" ( seria) L. Bjarbo "Iwan i zagubiony dipolak" M. Pałasz - " Elf i pierwsza gwiazdka" " Elf i skarb wuja Leona" " Sposób na Elfa" G. Kadepke - " Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet" "Bon cz ton, savoir-vivre dl adzieci" A. Mielech - " Emi i tajny klub superdziewczyn" (seria) W. Cichoń - "Cukierku ty łobuzie" Ł. Wierzbicki - "Afryka Kazika" M. Castrillon- "Najdzielniejsza mała Main" N. Socha - "Zula i rozgniewany las" (seria) M. Mc Donald - " Hania Humorek" (seria) Książki obyczajowe. D. Bach - "Cynamon, chłopaki i ja" " Cynamon, sekrety i ja" "Cynamon, kłopoty i ja" Szczygielski " Klatwa dziwiątych urodzin" Książki fantasy I. Brand - " Sowie czary. Cudowna przyjaźń" " Sowie czary. Ratunek dla srebrnej łapy" "Sowie czary. Złocista tajemnica" A. Stelmaszyk - " Kroniki Archeo" (seria) J.K. Rowling "Harry Potter i przeklęte dziecko" K.Erlandsson - "Nocny ekspres" J. Bell - Zagadkowa Klepsydra" K.F. Breene, Shannon Mayer - " Akademia mrocznych zaklęć" Książki historyczno-przygodowe G. Bąkiewicz- " Ada i tajemnica Galla Anonima" G. Bąkiewicz - " Walka o wolność" "Husarskie skrzydła" "Od morza do morza, 10 opowiadań z czasów Jagiellonów" "Odzyskana niepodległośc" Stasiu, co ty robisz"

Zrealizowane projekty

Klasy I-III "Bez przyszłości nie byłby teraźniejszości" "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" " Pies przyjacielem człowieka" " Od bajki do baśni" " Świat wartości" Klasy IV VIII "Udział w obchodach 500-lecia parafii w Knyszynie. " "Pinokio w teatrzyku marionetek, czyli z wizytą w teatrze lalek" " Poznaj literaturę swoich sąsiadów" " Patriotyzm w czasie wojny i dziś" " Świat baśniowych postaci, stworów w powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem J.R.R. Tolkiena "Charakterystyka nieco inaczej - charakterystyka Ambrożego Kleksa" " KNYSZYN - THE PLACE I LIVE"

Zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej

Lekcje z wykorzystaniem tablicy interaktywnej stają się bardziej dynamiczne i pozwalają nie tylko przyciągnąć, ale również utrzymać zainteresowanie uczniów. Urządzenie to aktywizuje uczniów oraz pobudza ich koncentracje, z uwagi na możliwość jednoczesnej pracy przy niej nawet kilkorga uczniów.

Działania promujące czytelnictwo

- Narodowe czytanie. - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. - Ilustracje książki klockami lego. - Książka miesiąca. - Spotkanie autorskie. - Ogólnopolska akcja "Przerwa na czytanie" - Akcja czytelnicza "Czytanie ma głos" - Dzień Postaci z Bajek - Jan Brzechwa - poeta niezapomniany przez dzieci i dorosłych. - Booktalking czyli gawęda o książce. - Podróże z książką.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

https://view.genial.ly/605a284830f6fa0d659a8c5c/interactive-content-afryka-kazika https://view.genial.ly/605a284830f6fa0d659a8c5c/interactive-content-afryka-kazika

https://view.genial.ly/60b3a26c85ebfa0d3a8f4599/interactive-image-drzewo-do-samego-nieba

https://view.genial.ly/613a369c9911230db129506b/interactive-image-interactive-image

https://view.genial.ly/619a5a6cb2320e0de730391b/interactive-image-interactive-image

https://view.genial.ly/603531869d202513976df6ab/interactive-content-andersen

https://view.genial.ly/60538a14afc1b90d779e8c2c/interactive-image-karolcia-interactive-image