Want to make creations as awesome as this one?

W.J.

Transcript

legoeducation

start

nowe wyzwanie

Zadanie 1/5 ...

A. ODKRYWAJCIE

B. TWÓRZCIE

C. TESTUJCIE

D. DZIELCIE SIĘ- KLIK DO NASTĘPNEGO ZADANIA

...polega na zapoznaniu grupy z celem projektu- dokładane omówienie oraz dyskusja na temat środków transportu i niezbędnych stanowisk w logistyce. Następnie przydzielenie sobie odpowiednich ról w zespole: sekretarz, poszukiwacz klocków Lego, budowniczy, zaopatrzeniowiec,kapitan drużyny, programista.

Główne zasady projektu:

nowe wyzwanie!

Tym razem grupy uczniów z zajęć rozwijających uzdolnienia biorą udział w tegorocznym wyzwaniu CARGO CONNECT, którego celem głównym jest zaprojektowanie i stworzenie własnego procesu transportowego, z wykorzystaniem umiejętności logistycznych, wspólnie wypracowanych w grupie. Końcowe efekty będą zaprezentowane na specjalnej wystawie dla wszytkich szkół z gminy Gostyń. Każda grupa wykaże się poprzez omówienie swojego plakatu wraz z pokazem własnego projektu, zbudowanego z zestawu Lego WeDo 2.0 i Cargo Connect.

klik dalej

Zadanie 2/5...

....rozpoczynamy cykl zajęć, praca opiera się na łączeniu dwóch zestawów Cargo Connect i Lego Education WeDo 2.0- budujemy i programujemy!

A. zajęcia 1

DRUŻYNA BUDUJE CIĘŻARÓWKĘ I ULEPSZA JEJ WYGLĄD.

B. zajęcia 1

ODKRYWA TEMAT JAK TOWAR JEST TRANSPORTOWANY DO RÓŻNYCH MIEJSC DOCELOWYCH.

C. zajęcia 2

DRUŻYNA WCZEŚNIEJ PODCZAS ZAJĘĆ BUDOWAŁA I PROGRAMOWAŁA ROBOTY, NABYTE UMIEJĘTNOŚCI WYKORZYSTUJE W BIEŻĄCYM PROJEKCIE . UCZESTNICY TERAZ WYMYŚLAJĄ SAMODZIELNIE I KONSTRUUJĄ INNE ŚRODKI TRANSPORTU.

D. zajęcia 2

E.zajęcia 2

klik do zadania 3

Zadanie 3/5...

....drużyna buduje sortownię i odkrywa jak transportuje się ładunki. Następnie zajmuje się doskonaleniem programu do sortowania towarów.

A. zajęcia 3

B.zajęcia 3

C. zajęcia 4

DOSKONALENIE SORTOWNI.

D. zajęcia 4

klik do zadania 4

Zadanie 4/5...

.... i co tu robić w trakcie zdalnej edukacji bez zestawów Lego??? Pracować na swoich! W tym czasie uczniowie realizowali kolejne zajęcia: część uczniów projektowało pojazd, któy dotrze do trudno dostępnych miejsc, a część pojazd poruszający się drogą morską.

.zajęcia 5 i 6

I TAK POWSTAŁ BAGNOWÓZ ORAZ STATEK DO ZADAŃ SPECJALNYCH....

klik w zadanie 5

Zadanie 5/5...

....drużyna projektuje MODEL ostateczny i oznacza, które elementy będę niezbędne. Buduje model transportu paczki do miejsca docelowego.

A. zajęcia 7

B. zajęcia 7 i 8

C. zajęcia 7 i 8

D. zajęcia 7 i 8

klik dalej

czy zadanie jest już kompletne?

KLIK DALEJ

nie! klik

TERAZ DRUŻYNA MUSI STWORZYĆ PLAN, CO CHCE UMIEŚCIĆ NA PLAKACIE. NASTĘPNIE WSPÓLNIE ZROBIĆ PLAKAT I RAZEM Z NIM I Z WYKONANYM ORAZ ZAPROGRAMOWANYM MODELEM POJECHAĆ NA WYSTAWĘ. DALSZE KROKI PROJEKTU WRAZ Z RELACJĄ Z WYSTAWY POJAWIĄ SIĘ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE. WIELKI DZIEŃ DOPIERO PRZED NAMI!

ZDJĘCIA Z PROJEKTU W KLASIE I I 2

3/5

2/5

1/5

4/5

5/5

foto- klik

2/5

3/5

4/5

5/5

1/5

foto- klik

foto- klik

foto- klik

foto- klik

foto- klik

foto- klik

foto- klik

foto- klik

foto- klik