Full screen

Share

Павлоград
2022
Віртуальна виставка-прем'єра
«Міф та казка в       різдвяну ніч»

Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Get started free

GENIAL GUIDE

pavlogradp2

Created on December 23, 2021

Start designing with a free template

Discover more than 1500 professional designs like these:

Transcript

Павлоград 2022

Віртуальна виставка-прем'єра

«Міф та казка в різдвяну ніч»

Ця книга є спробою представити для широкого загалу національну своєрідність українців, їх духовну спадщину, світогляд, традіційно-побутову культуру.

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціяльна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Але звичаї – це не відокремлене явище в житті народу, це – втілені в рухи і дію світовідчуття, світосприймання та взаємини між окремими людьми. А ці взаємини і світовідчуття безпосередньо впливають на духову культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постання народньої творчости. Саме тому народня творчість нерозривно зв'язана з звичаями народу.

Авторська збірка великої шведської письменниці, включає чуті нею в дитинстві від глибоко віруючої бабусі історії про Господа Ісуса Христа. Вони дають самобутні інтерпретації Різдва Христового, дитинства Спасителя, Його Хресних страждань.

Різдвяна повість Чарльза Діккенса про багатія Скруджа, який із скупої та жорстокої людини перетворюється на доброго і щедрого чоловіка. Що посприяло такому перевтіленню головного героя? Скрудж ніколи не любив Свято Різдва, вважав його нісенітницею, ображав людей. Однієї ночі головний герой зустрічає привида свого померлого товариша, який пообіцяв йому зустріч із Духами Минулого, Теперішнього та Майбутнього Різдва. Подорож у своє дитинство, теперішнє та майбутнє дуже вплинули на Скруджа і допомогли змінитися. Він став щедрим, добрим та привітним. Історія має головну мету – навчити читачів робити добро, думати про ближніх та допомагати їм.

Коли пішов великий сніг, у всьому світі залишились тільки Він та Вона. Серед білого безмежжя вони пізнали одне одного та зрозуміли, що життя не має сенсу, якщо вони не разом. І навіть коли сніговий полон скінчився, це не стало кінцем. Це був початок нового життя.

У книзі відомого народознавця Галини Лозко розповідається про непересічну значимість народних звичаїв і обрядів, пов'язаних із календарем. Кількаразові зміни літочислення впродовж двох тисячоліть зруйнували основи природного астрономічного календаря, за яким жили наші давні Предки.

Матеріал підготувала Полієнко А.