Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

start

PRESENTAtion

Природні ресурси Азії

-запасів нафти і газу; -хромітів; -олова-вольфраму.

країни Азії мають в своєму розпорядженні крупні і різноманітні ресурси корисних копалин, Які створюють потужну базу для розвитку незалежної економіки. В Азії зосереджена більша частина:

Країни Азії мають в своєму розпорядженні крупні і різноманітні ресурси корисних копалин, які створюють потужну базу для розвитку незалежної економіки. В Азії зосереджена більша частина:

Велика частина видобутої сировини експортується. Єдиною країною Азії, яка цілковито залежить від імпорту мінеральної сировини, є Японія. Ряд країн не виробив власну, науково обґрунтовану концепцію використання природних ресурсів, яку часто ототожнюють тільки з експортом рослинної і мінеральної сировини. У порівнянні з іншими регіонами земної кулі Азія достатньою мірою забезпечена всіма видами природних ресурсів, оскільки на неї припадає понад 41% світових запасів паливно-енергетичної сировини. За споживанням енергії на душу населення вона стоїть на останньому місці в світі. На країни Азії припадає майже 2/3 світових ресурсів олова і вольфраму і більше 1/3 кобальту, 1/4 нікелю, основні запаси графіту, сурми, калійних солей і т.д. Водночас вона має в своєму розпорядженні значні території, ще не досліджені в геологічному відношенні.

Однак продуктивність землеробства і тваринництва в регіоні в цілому низька, тому зберігається залежність багатьох країн від імпорту продовольства. Нерівномірне забезпечення мінеральним паливом окремих країн робить особливо важливою проблему гідро-енергетичних ресурсів. В умовах слабкого розвитку сухопутної транспортної мережі в країнах Азії особливого значення набувають водні шляхи.

31% орних земель; 19,4% пасовищ; 63,4% зрошуваних площ; більше половини світового поголів’я худоби.

Азія має значну частку світових земельних ресурсів:

Оскільки для ряду країн деревина служить основним джерелом валютних надходжень, лісові ресурси витрачаються дуже марнотратно і нерівномірно.

Японія; Південа Корея.

Основні імпортери:

Однак вона займає перше місце по заготівлі круглих лісоматеріалів (33,7%) і деревини листяних порід – 1/3. Країни Азії дають 65% світового експорту твердої деревини і 43,5% світових заготовок дров. Найбільші країни-експортери деревини:

Індонезія; Малайзія; Філіппіни.

Лісові ресурси Азії складають лише 12,1% світових.

82,3 мільярдів тонн нафти; 37,5 трильйонів кубометрів газу.

Викопні енергетичні ресурси Азії складають 66,7% світових запасів:

23 мільярди тонн нафти знаходиться в Саудівській Аравії; 12,7 мільярда тонн – в Кувейті; 13,0 мільярда тонн – в Ірані; 13,6 мільярда тонн – в Іраку; 13,3 мільярда тонн – в ОАЕ.

Площа нафтоносних полів на її суші – 4 мільйони квадратних кілометрів. У 19 гігантських родовищах Аравійського півострова знаходиться майже половина світових запасів нафти, тобто стільки ж, скільки її знаходиться в 19 тисячах інших родовищ світу.

Пакистані; Бахрейні; М’янмі; Таїланді; на Філіппінах і острові Тайвань.

Відносно менші – в:

Великими запасами нафти володіють Індонезія, Китай. Значні ресурси нафти виявлені в надрах:

Катару; Малайзії; Індії; Оману; Сирії; Брунею.

Для багатьох країн Азії характерні великі родовища, що відрізняються високою рентабельністю видобутку, якісними характеристиками і цінними властивостями витягуваної сировини. Так, середній річний дебет нафтових свердловин Близького Сходу становить від 680 тисяч тонн. в Саудівській Аравії до 273 тисяч тонн. в Катарі (проти 1,1 тисяч тонн. в промислово розвинених країнах). Витрати видобутку також в 25 разів менше, ніж в Північному морі або на Алясці. Забезпеченість гідроенергоресурсами і ступінь їх освоєння в країнах Азії нерівномірні. Японія, наприклад, займає п’яте місце в світі з вироблення електроенергії, а Лаос по виробництву енергії на душу населення ще недавно був на останньому місці в світі.

дякую за увагу