NATURE PRESENTATION
Katyas Tolkachova
Created on December 21, 2021
More creations to inspire you
YURI GAGARIN IN DENMARK
Presentation
C2C VOLUNTEER ORIENTATION
Presentation
TALK ABOUT DYS WITH TEACHER
Presentation
CIRQUE DU SOLEIL
Presentation
LAYOUT ORGANIZATION
Presentation
TALK ABOUT DYS TEACHER-TEACHER
Presentation
PRODUCT MANAGEMENT IN MOVIES & TV SHOWS
Presentation
Transcript
start
PRESENTAtion
Природні ресурси Азії
-запасів нафти і газу; -хромітів; -олова-вольфраму.
країни Азії мають в своєму розпорядженні крупні і різноманітні ресурси корисних копалин, Які створюють потужну базу для розвитку незалежної економіки. В Азії зосереджена більша частина:
Країни Азії мають в своєму розпорядженні крупні і різноманітні ресурси корисних копалин, які створюють потужну базу для розвитку незалежної економіки. В Азії зосереджена більша частина:
Велика частина видобутої сировини експортується. Єдиною країною Азії, яка цілковито залежить від імпорту мінеральної сировини, є Японія. Ряд країн не виробив власну, науково обґрунтовану концепцію використання природних ресурсів, яку часто ототожнюють тільки з експортом рослинної і мінеральної сировини. У порівнянні з іншими регіонами земної кулі Азія достатньою мірою забезпечена всіма видами природних ресурсів, оскільки на неї припадає понад 41% світових запасів паливно-енергетичної сировини. За споживанням енергії на душу населення вона стоїть на останньому місці в світі. На країни Азії припадає майже 2/3 світових ресурсів олова і вольфраму і більше 1/3 кобальту, 1/4 нікелю, основні запаси графіту, сурми, калійних солей і т.д. Водночас вона має в своєму розпорядженні значні території, ще не досліджені в геологічному відношенні.
Однак продуктивність землеробства і тваринництва в регіоні в цілому низька, тому зберігається залежність багатьох країн від імпорту продовольства. Нерівномірне забезпечення мінеральним паливом окремих країн робить особливо важливою проблему гідро-енергетичних ресурсів. В умовах слабкого розвитку сухопутної транспортної мережі в країнах Азії особливого значення набувають водні шляхи.
31% орних земель; 19,4% пасовищ; 63,4% зрошуваних площ; більше половини світового поголів’я худоби.
Азія має значну частку світових земельних ресурсів:
Оскільки для ряду країн деревина служить основним джерелом валютних надходжень, лісові ресурси витрачаються дуже марнотратно і нерівномірно.
Японія; Південа Корея.
Основні імпортери:
Однак вона займає перше місце по заготівлі круглих лісоматеріалів (33,7%) і деревини листяних порід – 1/3. Країни Азії дають 65% світового експорту твердої деревини і 43,5% світових заготовок дров. Найбільші країни-експортери деревини:
Індонезія; Малайзія; Філіппіни.
Лісові ресурси Азії складають лише 12,1% світових.
82,3 мільярдів тонн нафти; 37,5 трильйонів кубометрів газу.
Викопні енергетичні ресурси Азії складають 66,7% світових запасів:
23 мільярди тонн нафти знаходиться в Саудівській Аравії; 12,7 мільярда тонн – в Кувейті; 13,0 мільярда тонн – в Ірані; 13,6 мільярда тонн – в Іраку; 13,3 мільярда тонн – в ОАЕ.
Площа нафтоносних полів на її суші – 4 мільйони квадратних кілометрів. У 19 гігантських родовищах Аравійського півострова знаходиться майже половина світових запасів нафти, тобто стільки ж, скільки її знаходиться в 19 тисячах інших родовищ світу.
Пакистані; Бахрейні; М’янмі; Таїланді; на Філіппінах і острові Тайвань.
Відносно менші – в:
Великими запасами нафти володіють Індонезія, Китай. Значні ресурси нафти виявлені в надрах:
Катару; Малайзії; Індії; Оману; Сирії; Брунею.
Для багатьох країн Азії характерні великі родовища, що відрізняються високою рентабельністю видобутку, якісними характеристиками і цінними властивостями витягуваної сировини. Так, середній річний дебет нафтових свердловин Близького Сходу становить від 680 тисяч тонн. в Саудівській Аравії до 273 тисяч тонн. в Катарі (проти 1,1 тисяч тонн. в промислово розвинених країнах). Витрати видобутку також в 25 разів менше, ніж в Північному морі або на Алясці. Забезпеченість гідроенергоресурсами і ступінь їх освоєння в країнах Азії нерівномірні. Японія, наприклад, займає п’яте місце в світі з вироблення електроенергії, а Лаос по виробництву енергії на душу населення ще недавно був на останньому місці в світі.
дякую за увагу