Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

Jak zmienić swoje życie?

Cześć, mam na imię Ewelina i chciałabym się z Tobą podzielić tym, dlaczego odeszłam od Boga i jak Jezus przyprowadził mnie do siebie z powrotem

Urodziłam się w rodzinie chrześcijańskiej, moi rodzice co niedzielę uczęszczali na Eucharystię, zawsze zabierając mnie ze sobą. Uczyli kolejnych słów nieznanych mi dotąd modlitw. To wszystko się zmieniło, kiedy zaczęłam się usamodzielniać. (…) Wszystko było dobrze do czasu. Mój przyjaciel i chłopak zginął śmiercią tragiczną. Zginął pod kołami pijanego kierowcy. Odeszłam od Boga, obwiniłam go za tę całą sytuację. Buntowałam się, że jest Bogiem, a nie ocalił tak dobrego człowieka.

Wzięłam życie w swoje ręce. Wszystko byłoby «dobrze», gdyby nie kolejne cierpienia, kolejne pogrzeby bliskich mi osób. Nie mogłam sama unieść tego wszystkiego, coraz bardziej mnie to przytłaczało. (…)

Kiedy sięgam pamięcią wstecz, wyraźnie widzę uczucie pustki, która była wewnątrz mnie, ale również wielkie pragnienie zapełnienia jej. Zaczęłam szukać. (…)Pojechałam na rekolekcje wakacyjne. I znów usłyszałam słowa, które ksiądz i animatorzy w kółko powtarzali: «Bóg Cię kocha, szaleje za Tobą» – śmieszyły mnie te słowa, były abstrakcją.

Zamknęłam oczy i zaczęłam wylewać przed Bogiem wszystko, co leżało mi na sercu. I zdarzyło się coś dziwnego. Bez starań z mojej strony spłynął do mojego wnętrza pokój, dziwna czyjaś obecność. Podszedł do mnie kapłan i zapytał, czy potrzebuję spowiedzi. Mimo że przez długi okres nie przystępowałam do sakramentu pokuty – poszłam. Nie wiedziałam, że nosiłam tak wielki wór z kamieniami. Ach, co to była za ulga! Bóg przemienił mnie swoim Duchem. W tym pustym miejscu we mnie po długim czasie poszukiwań zamieszkał Jezus. (…)Parę kolejnych tygodni podczas modlitwy zamiast śpiewać, mogłam tylko płakać z radości. A słowa, że Bóg mnie kocha, nie były już takie puste – są częścią mojego życia, Jezus pomógł mi zrozumieć ich sens. (…)

Byli tam moi rówieśnicy, poświęcali wiele swojego czasu modlitwie, robili to (…) własnymi prostymi i szczerymi słowami. Ich modlitwa płynęła prosto z serca… Też tego zapragnęłam.

– Co było przyczyną cierpienia Eweliny? – Jakie konsekwencje w jej życiu miała śmierci bliskiej osoby? – Co zmieniło jej życie? – Dlaczego na nowo mogła być szczęśliwa?

Różne są tego powody ...

Dlaczego ludzie odchodzą od Boga?

CMO

wielkie cierpienie

bogactwo

grzech własny, albo cudzy

obojętność

Szczęście i cierpienie przeplatają się w naszym życiu. Mogą nas uczynić pięknymi, silnymi i odpornymi na przeciwności lub pogrążyć w zniechęceniu, bólu i apatii, a nawet doprowadzić do rozpaczy i samobójstwa.

Piotr

Judasz

W sytuacji grzechu można przyjąć różne postawy....

„Piotr zaś siedział zewnątrz na dziedzińcu. Podeszła do niego jedna służąca i rzekła: «I ty byłeś z Galilejczykiem Jezusem». Lecz on zaprzeczył temu wobec wszystkich i rzekł: «Nie wiem, co mówisz». A gdy poszedł ku bramie, zauważyła go inna i rzekła do tych, co tam byli: «Ten był z Jezusem Nazarejczykiem». I znowu zaprzeczył pod przysięgą: «Nie znam tego Człowieka». Po chwili ci, którzy tam stali, podeszli i rzekli do Piotra: «Na pewno i ty jesteś jednym z nich, bo i twoja mowa cię zdradza». Wtedy począł się zaklinać i przysięgać: «Nie znam tego Człowieka». A natychmiast zapiał kogut. Wspomniał Piotr na słowo Jezusa, który powiedział: «Nim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz». Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał”. (Mt 26,69-75

„Wtedy Judasz, który Go [Jezusa] wydał, widząc, że Go skazano, opamiętał się, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom i starszym i rzekł: «Zgrzeszyłem, wydawszy krew niewinną». Lecz oni odparli: «Co nas to obchodzi? To twoja sprawa». Rzuciwszy srebrniki w stronę przybytku, oddalił się. A potem poszedł i powiesił się”. (Mt 27,3-5

– Jaka jest różnica między żalem Piotra a żalem Judasza?

Od naszych wyborów dokonywanych teraz zależy nasza wieczność. Każdego dnia podejmujemy decyzje, które mogą decydować o naszym życiu wiecznym. Dopóki żyjemy, możemy jeszcze coś zmienić w swoim życiu. Możemy prosić Boga o przebaczenie i zaczynać od nowa z czystym sercem. Strach i rozpacz to czynniki, które miały wpływ na zdradę Judasza i zaparcie się Piotra. Dla wielu ludzi w dzisiejszych czasach może to być również lęk lub obojętność na Boga

1

Jaka jest sytuacja - czy ludzie chętnie i systematycznie korzystają z sakramentu pokuty?

Jezus nigdy nikomu nie powiedział, że przebacza ostatni raz

2

Jakie powinno być nasze nastawienie do sakramentu pokuty?

4

Co zrobić, aby pokonać lęk i obawy przed spowiedzią?

3

Dlaczego ludzie nie chcą oddać Jezusowi ciężaru swoich grzechów w sakramencie pokuty?

Zadanie dla chętnych: Wyobraź sobie, że Judasz swe 30 srebrników mógł zamienić na dodatkowe 30 dni życia. Napisz, jak mogłyby się ułożyć jego losy.