Poeci Powstania Warszawskiego
dorotaczarny
Created on July 29, 2021
Over 30 million people create interactive content in Genially
Check out what others have designed:
SLYCE DECK
Personalized
LET’S GO TO LONDON!
Personalized
ENERGY KEY ACHIEVEMENTS
Personalized
HUMAN AND SOCIAL DEVELOPMENT KEY
Personalized
CULTURAL HERITAGE AND ART KEY ACHIEVEMENTS
Personalized
DOWNFALLL OF ARAB RULE IN AL-ANDALUS
Personalized
ABOUT THE EEA GRANTS AND NORWAY
Personalized
Transcript
Zapraszamy do zapoznania się z biografiami i poezją trzech, spośród wielu młodych literatów, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego w tym z życiorysem związanego z Zamościem i Zwierzyńcem Leonem Zdzisławem Stroińskim.
Instrukcja: - Poruszaj się za pomocą znaków umieszczonych w prawym dolnym rogu , klikając na piktogram otworzysz wiadomości, informacje i wiersze dotyczące Powstania Warszawskiego lub poetów, ktorzy zginęli podczas powstania; - Po zapoznaniu się z biografią wybranego poety oraz jego twórczością wracamy do strony tytułowej aby móc zapoznać się z kolejnym twórcą; - Prezentacja twórczości poetów jest umieszczana pod różnymi linkami, które otwierają się w nowej karcie, więc aby wrócić do prezentacji musisz zamknąć kartę lub bezpośrednio wrócić do prezentacji; - Na końcu prezentacji jest propozycja do wykazania się własną pomysłowością i twórczością.
https://www.warriorshop.pl/n19,znak-polski-walczacej-historia-kotwicy
https://historia.interia.pl/polska-walczaca/news-75-lat-temu-wybuchlo-powstanie-warszawskie,nId,3125566
https://wpolityce.pl/polityka/457379-znakomici-poeci-ktorzy-zgineli-w-powstaniu-warszawskim
Poeci Powstania Warszawskiego
https://warsawtour.pl/powstanie-warszawskie/?doing_wp_cron=1627908599.5636379718780517578125
Powstańcy chcieli doprowadzić do wyzwolenia Stolicy spod okupacji hitlerowskiej przed przybyciem armii sowieckiej, a tym samym zapewnić Polsce suwerenność po zakończeniu wojny. Oddziały powstańcze, chociaż liczne, ale bez odpowiedniego uzbrojenia stanęły do walki z regularną, w pełni zmilitaryzowaną armią niemiecką. Pomoc, na jaką liczyli, nigdy nie nadeszła. Los Warszawy, nazywanej przed wojną „Paryżem Wschodu”, został przypieczętowany rozkazem wydanym przez Heinricha Himmlera, który brzmiał: „Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy”. Stolica Polski została zniszczona w blisko 85%, a mieszkańcy wypędzeni do obozów przejściowych i jenieckich.
https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/07/31/prawdziwe-kulisy-powstania-warszawskiego/
We wtorek, 1 sierpnia 1944 roku, o godz. 17.00 (określonej kryptonimem „W”, jak Wolność), wybuchło Powstanie Warszawskie. Było to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń zapisanych na kartach historii miasta. Planowane na kilka dni, trwało ponad 2 miesiące.
Krzysztof Kamil Baczyski ps. Jan Bugaj, Emil, Jan Krzyski, Krzysztof, Piotr Smugosz, Krzysztof Zieliński, Krzyś
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/100-rocznica-urodzin-krzysztofa-kamila-baczynskiego
https://wronieckibazar.pl/rok-2021-rokiem-krzysztofa-kamila-baczynskiego/
Już ponad sto temu, 22 stycznia 1921 roku w Warszawie urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, powstaniec warszawski. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kamil_Baczy%C5%84ski
https://ekonomik.zgora.pl/ja-zolnierz-poeta-czasu-kurz/
Był synem Stanisława Baczyńskiego, oficera wywiadu, pisarza i krytyka literackiego oraz Stefanii z domu Zieleńczyk, nauczycielki i autorki podręczników szkolnych, katoliczki pochodzącej z zasymilowanej rodziny żydowskiej. Świadomość żydowskiego pochodzenia znalazła później, w czasie Zagłady, odbicie w twórczości poety.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kamil_Baczy%C5%84ski
Krzysztof Kamil Baczyński urodził się i mieszkał początkowo w kamienicy przy ul. Bagatela 10. Był chorowity – w dzieciństwie chorował na astmę, miał słabe serce, był stale zagrożony gruźlicą.Od 1931 uczył się w Państwowym Gimnazjum im. Stefana Batoregoa następnie w tej samej szkole w 1937 rozpoczął naukę w nowo utworzonym dwuletnim liceum ogólnokształcącym, w klasie o profilu humanistycznym[3]. W maju 1939 otrzymał świadectwo dojrzałości.
http://sp27.kielce.eu/content/krzysztof-kamil-baczynski-patron-naszej-szkoly
http://liryka-liryka.blogspot.com/2014/08/niebo-zote-ci-otworze-krzysztof-kamil.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kamil_Baczy%C5%84ski
W jego klasie uczyli się późniejsi żołnierze warszawskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów: Tadeusz Zawadzki „Zośka”, Jan Bytnar „Rudy” i Maciej Aleksy Dawidowski „Alek”. W latach 1934–1935 był harcerzem działającej przy szkole 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Pomarańczarnia”. Nie lubił chodzić do szkoły, bywał tam rzadko i z tego też powodu miał słabe oceny. Od 1937 roku członek Komitetu Wykonawczego „Spartakusa”, był także współredaktorem pisma „Strzały” – wydawanego od lutego 1938 organu tej organizacji, na łamach którego zadebiutował jako poeta wierszem „Wypadek przy pracy”.
https://www.zeszytyliterackie.pl/krzysztof-kamil-baczynski-wiersze-2/
https://ekonomik.zgora.pl/ja-zolnierz-poeta-czasu-kurz/
Od jesieni 1942 do lata 1943 studiował polonistykę na tajnym Uniwersytecie Warszawskim.W czerwcu 1942 roku Krzysztof Kamil Baczyński ożenił się ze studentką podziemnej polonistyki Barbarą Drapczyńską. Małżeństwo okazało się wyjątkowo dobrane i zgodne. Podczas okupacji Baczyński ukończył podziemną Szkołę Podchorążych Rezerwy „Agricola”, uczestniczył w kilku akcjach sabotażowych, m.in. w wysadzeniu pociągu niemieckiego na trasie Tłuszcz-Urle, która została przeprowadzona 27 kwietnia 1944 r.
http://muzeumliteratury.pl/wieczor-pamieci-krzysztofa-kamila-baczynskiego/
https://ekonomik.zgora.pl/ja-zolnierz-poeta-czasu-kurz/
Od lipca 1943 Baczyński należał do II plutonu „Alek” 2. kompanii „Rudy” batalionu Zośka AK w stopniu starszego strzelca pod ps. Krzysztof. Rozkazem dowódcy 2. kompanii batalionu „Zośka” pchor. Andrzeja Romockiego, z 1 lipca 1944 Baczyński został zwolniony z pełnionych funkcji chodziło oczywiście o odsunięcie poety od walki. Baczyński jednak nie skapitulował – kilka dni później przeszedł do harcerskiego batalionu „Parasol” na stanowisko zastępcy dowódcy III plutonu 3. kompanii. W „Parasolu” przyjął pseudonim „Krzyś”.
Wybuch Powstania Warszawskiego zaskoczył Baczyńskiego w rejonie pl. Teatralnego, gdzie został wysłany po odbiór butów dla oddziału. Poeta zginął w Pałacu Blanka 4 sierpnia około godziny 16. Trafił go niemiecki snajper strzelający z gmachu Teatru Wielkiego. 1 września zginęła jego żona – Barbara. Oboje pochowani są na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
https://ekonomik.zgora.pl/ja-zolnierz-poeta-czasu-kurz/
https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/mamo-ja-leze-drugi-od-brzegu,228,3926
https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kamil_Baczy%C5%84ski
Zachowały się wszystkie jego dzieła: ponad 500 wierszy, kilkanaście poematów i około 20 opowiadań.
Twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdzis%C5%82aw_Stroi%C5%84ski#/media/Plik:Zdzis%C5%82aw_Stroi%C5%84ski,_1943.jpg
Leon Zdzisław Stroińskips. Marek Chmura
https://lublin.naszemiasto.pl/o-malo-bym-sie-nie-spoznil-na-powstanie-niezwykle-losy/ar/c5-8386629
https://www.1944.pl/powstancze-biogramy/zdzislaw-stroinski,42748.html
http://duchywarszawy.blogspot.com/2013/04/dawna-brukowa.html
Urodził się 28.11.1921 r. w Warszawie w rodzinie inteligenckiej; ojciec jego, Józef Stroiński, był radcą prawnym Ordynacji Zamoyskich (u ordynata Maurycego Zamoyskiego). Do sierpnia 1926 r. mieszkał przy ul. Brukowej 26 w Warszawie, gdy miał pięć lat, wraz z siostrą i rodzicami wyjechał do Zwierzyńca, a potem do Zamościa.
http://ezamosc.pl/historia/item/6272-w-smierci-chodze-jak-w-plaszczu-opowiesc-o-zdzislawie-stroinskim
https://lublin.naszemiasto.pl/o-malo-bym-sie-nie-spoznil-na-powstanie-niezwykle-losy/ar/c5-8386629
W latach 1934—1939 Leon Zdzisław uczył się w zamojskim gimnazjum, a potem w Liceum im. Jana Zamoyskiego.Już wtedy zaczął pisać wiersze. W 1936 r. wystartował w konkursie poetyckim zorganizowanym przez zamojskie Koło Bibliofilów. Za wiersz pt. „Kominy” otrzymał wówczas drugą nagrodę.Stroiński był także jednym z redaktorów szkolnej gazetki „Nasze jest jutro”.
https://www.zamosciopedia.pl/index.php/gk-gp/item/3222-gmach-akademii-zamojskiej
http://ezamosc.pl/historia/item/6272-w-smierci-chodze-jak-w-plaszczu-opowiesc-o-zdzislawie-stroinskim
https://lublin.naszemiasto.pl/o-malo-bym-sie-nie-spoznil-na-powstanie-niezwykle-losy/ga/c5-8386629/zd/64032265
Poeta mieszkał wraz z rodziną w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Kościuszki 6 w Zamościu (teraz ma ona numer 8). W 1939 r. zdał maturę. Związał się z konspiracją. Należał do podziemnej Służby Zwycięstwu Polski, a potem do Związki Walki Zbrojnej. W 1941 r. przeprowadził się do Warszawy. Tam mieszkała wówczas jego starsza siostra Jadwiga oraz jej mąż — Zenon Tarasiewicz, który działał w Armii Krajowej.
https://www.facebook.com/kamienienaszaniec/posts/1069245786456628/
http://ezamosc.pl/historia/item/6272-w-smierci-chodze-jak-w-plaszczu-opowiesc-o-zdzislawie-stroinskim
W 1940 młody poeta rozpoczął studia na tajnym Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz wstąpił do konspiracyjnej „podchorążówki”. Poznał też poetę Tadeusza Gajcego (urodził się 8 lutego 1922 r., był żołnierzem żołnierz AK używający pseudonimów: Karol Topornicki, Ramon Oścień, Topór). Szybko zaprzyjaźnili się, a z czasem stali się niemal nierozłączni. Obaj pisywali do podziemnego pisma „Sztuka i Naród”. To wtedy Stroiński zaczął używać pseudonimu „Marek Chmura”.
https://lublin.naszemiasto.pl/o-malo-bym-sie-nie-spoznil-na-powstanie-niezwykle-losy/ar/c5-8386629
https://lubimyczytac.pl/autor/57700/zdzislaw-leon-stroinski
„Ktokolwiek zetknął się ze Zdzisławem Stroińskim, urzeczony był jego subtelnością i wdziękiem (…)” - pisał Lesław Marian Bartelski, krytyk literacki i publicysta. „Przystojny, wysoki blondyn o włosach rzedniejących, zawsze zmierzwionych i marzycielskich oczach krótkowidza, nie przykładał większej wagi do ubioru. Znany był z tego, że nosił koszule z kołnierzykiem wykładanym a la Słowacki (…). Był jakby z teatru nierzeczywistego, potwierdzając całą swoją osobowością pseudonim który przybrał”.
http://ezamosc.pl/historia/item/6272-w-smierci-chodze-jak-w-plaszczu-opowiesc-o-zdzislawie-stroinskim
https://pl.pinterest.com/pin/501588477235032822/visual-search/?x=10&y=10&w=544&h=393&cropSource=6
W maju 1943 r. poeci z kręgu „Sztuki i Narodu” postanowili złożyć wieniec pod warszawskim pomnikiem Mikołaja Kopernika aby uczcić 400 rocznicę śmierci wybitnego astronoma. Pod pomnik wybrali się Gajcy, Stroiński oraz Wacław Bojarski ps. Czarnota. Natknęli się jednak na niemiecki patrol i musieli uciekać. Bojarski został trafiony kulą w brzuch (zmarł w szpitalu), a Stroińskiego aresztowano. Jedynie Gajcy zdołał uciec.
Znowu chwycił za pióro. Prawdopodobnie to w tym czasie stworzył m.in. przejmujący cykl liryków pt. „Okno”.zrodzony z doświadczeń na Pawiaku. Z tego okresu pochodzi również opowiadanie „Pokolenie”
https://www.stylowy.net/news/208-leon-zdzislaw-stroinski-portret-poety.html
http://ezamosc.pl/historia/item/6272-w-smierci-chodze-jak-w-plaszczu-opowiesc-o-zdzislawie-stroinskim
W końcu Komendzie Głównej AK udało się go z więzienia wyciągnąć (pomógł w tym podobno Zenon Tarasiewicz - jego szwagier, który był już wówczas w polskim podziemiu oficerem). „Marek Chmura” musiał jednak na jakiś czas wyjechać z Warszawy. Zamieszkał w Zwierzyńcu, w jednym z domów przy Placu Sokolskim.
https://lublin.naszemiasto.pl/o-malo-bym-sie-nie-spoznil-na-powstanie-niezwykle-losy/ar/c5-8386629
„Marek Chmura” trafił do mającego ponurą sławę, gestapowskiego więzienia przy al. Szucha. Potem przewieziono go na Pawiak, gdzie znalazł się w wieloosobowej „celi śmierci”. Nie przyznał się do działalności w podziemiu. Nikogo też nie wydał. To był jednak dla niego wyjątkowo trudny czas.
http://ezamosc.pl/historia/item/6272-w-smierci-chodze-jak-w-plaszczu-opowiesc-o-zdzislawie-stroinskim
https://monitor-press.com/pl/2-pol/artyku-y/1581-poeci-powstaczej-warszawy.html
Poeta nadal współpracował z AK. W Zwierzyńcu urządził laboratorium, w którym wyrabiał fałszywe dokumenty dla członków polskiego podziemia. W lipcu 1944 r. Marek Chmura znowu znalazł się w Warszawie. Wybrał się tam na piechotę, bo pociągi już w tym czasie nie kursowały. Szedł do stolicy cztery dni.Znowu los związał go z Gajcym. Obaj poeci znaleźli się w Dywizjonie Motorowym dowodzonym przez ppor. Jerzego Bondarowskiego ps. „Ryszard”. Wystarali się tam o przeniesienie do grupy szturmowej. 16 sierpnia 1944 r. znaleźli się wraz z nią na posterunku w kamienicy przy ul. Przejazd 1/3. Niemcy podkopali się wówczas pod ten budynek i wysadzili minę. Doszło do potężnego wybuchu. Obaj poeci, wraz z innymi powstańcami, zginęli pod gruzami kamienicy.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Leon_Zdzis%C5%82aw_Stroi%C5%84ski._Tablica_w_Zamo%C5%9Bciu_ul._Ko%C5%9Bciuszki.jpg
http://ezamosc.pl/historia/item/6272-w-smierci-chodze-jak-w-plaszczu-opowiesc-o-zdzislawie-stroinskim
W zamojskiej kamienicy przy ul. Kościuszki 8 znajduje się poświęcona mu tablica pamiątkowa (jest na niej napisane m.in., że poeta mieszkał w tym budynku w latach 1926—1939). Stroiński pojawia się także w wojennej poezji Gajcego, w wierszu pt. Przyjacielowi w drodze" (utwór został poświęcony Markowi Chmurze).
http://www.garnek.pl/baca4u/947359/leon-zdzislaw-stroinski-ps-marek
Ciało Stroińskiego znaleziono dopiero w 1947 r., podczas odgruzowywania Muranowa. Został pochowany na cmentarzu wojennym na warszawskich Powązkach, w tzw. kwaterze zgrupowania „Chrobry I”.
https://kurierlubelski.pl/tag/leon-zdzislaw-stroinski
Napisał w swoim życiu tylko 23 wiersze oraz 14 liryków prozą.
https://polimaty.pl/2017/08/zachowane-przed-zapomnieniem-94-powstanie-warszawskie/
http://www.mysl-polska.pl/570
Pośmiertnie został odznaczony Orderem Virtuti Militari.
https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/poeci-powstania-warszawskiego-brylanty-ktorymi-strzelano-do-wroga
Spuścizna Stroińskiego jest dość skromna, tomik wierszy, które miał się ukazać w sierpniu 1944 r. spłonął podczas powstania.
Twórczość Leona Zdzisława Stroińskiego
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Gajcy
Tadeusz Stefan Gajcy, ps. „Karol Topornicki”, „Roman Oścień”, „Topór”
https://culture.pl/pl/tworca/tadeusz-gajcy
Podczas niemieckiej okupacji mieszkał w Warszawie. Kontynuował naukę na tajnych kompletach licealnych zorganizowanych przez oo. marianów w legalnej Miejskiej Szkole Drogowej. Wiosną 1941 roku zdał maturę, po czym rozpoczął studia polonistyczne na tajnych kompletach Uniwersytetu Warszawskiego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Gajcy
Uczęszczał do gimnazjum oo. marianów na Bielanach. Uczył się gry na mandolinie, był ministrantem. Duży wpływ na jego wychowanie miała babka.
https://myspace.com/gajcy/photos
Urodził się 8 lutego 1922 w domu przy ul. Dzikiej 43/45, w ubogiej robotniczej rodzinie warszawskiej. Jego ojciec był ślusarzem w praskim Taborze Kolejowym, matka zaś położną.
https://culture.pl/pl/tworca/tadeusz-gajcy
W czasie studiów poznał Zdzisława Stroińskiego (ps. Marek Chmura), studenta prawa a przy tym poetę. Dzięki niemu nawiązał kontakt z podziemną organizacją Konfederacja Narodu, aktywną do roku 1943. Działał w kręgu młodych twórców skupionych wokół pisma "Sztuka i Naród" oraz tzw. Ruchu Kulturowego. Debiutował w 1942 roku na łamach "Sztuki i Narodu" wierszem "Wczorajszemu". W 1942 roku został członkiem redakcji, w listopadzie 1943 roku, po śmierci poprzednika - Andrzeja Trzebińskiego, redaktorem. Drukował tam swoje wiersze, fragmenty prozy, artykuły i recenzje (pod pseudonimami Karol Topornicki, Roman Oścień, a także anonimowo).
https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/rocznica-urodzin-tadeusza-gajcego
https://poezja.org/wz/Gajcy_Tadeusz/
Pierwszy tomik poezji zatytułowany "Widma" ukazał się w maju 1943 roku, kolejny "Grom powszedni" opuścił drukarnię konspiracyjną w maju roku 1944. Tadeusz Gajcy brał również udział w pracach nad przygotowaniem kolejnych numerów związanego z wyżej wspomnianą Konfederacją Narodu, wydawanego w podziemiu miesięcznika literackiego „Sztuka i Naród”. Ogłaszał w nim swe poezje, artykuły, recenzje i fragmenty prozy. Od listopada 1943 roku był jej (ostatnim) redaktorem.
https://infobusko.pl/kalendarium-16-sierpnia-1944-byl-to-dzien-w-ktorym-zginelo-dwoch-poetow-w-warszawie-pod-gruzami-zgineli-tadeusz-gajcy-i-leon-stroinski/
25 maja 1943 roku wspólnie ze Zdzisławem Stroińskim i Wacławem Bojarskim Gajcy złożył wieniec z szarfą w polskich barwach narodowych i napisem ku czci Mikołaja Kopernika pod jego pomnikiem. W wyniku ostrzału policji niemieckiej zginął Bojarski, zaś Stroiński został aresztowany. Tadeuszowi Gajcemu udało się zbiec.
https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/poeci-powstania-warszawskiego-brylanty-ktorymi-strzelano-do-wroga
http://muzeumliteratury.pl/swiadectwo-pamieci-pamiatki-i-rekopisy-tadeusza-gajcego-i-zdzislawa-stroinskiego-w-muzeum-literatury/
Od l sierpnia 1944 roku Gajcy, pod pseudonimem "Topór", walczył w Powstaniu Warszawskim na Starym Mieście w drużynie szturmowo-wypadowej "Chmury". Jego ostatni zachowany wiersz odnosi się do wybuchu zdobytego przez powstańców warszawskich niemieckiego transportera min, do którego doszło 13 sierpnia 1944 r. przy ulicy Jana Kilińskiego na warszawskim Starym Mieście. Zginęło ponad 300 osób, a świadkowie wspominali, iż szczątki rozerwanych na strzępy ofiar zwisały z rynien, gzymsów i rozbitych okien.
https://twitter.com/XpborysBorys/status/1078558584575791104/photo/2
https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/rocznica-urodzin-tadeusza-gajcego
https://infobusko.pl/kalendarium-16-sierpnia-1944-byl-to-dzien-w-ktorym-zginelo-dwoch-poetow-w-warszawie-pod-gruzami-zgineli-tadeusz-gajcy-i-leon-stroinski/
"Szesnasty dzień powstania, środa. Tego dnia niemieckie wojsko po raz pierwszy ostrzeliwuje Stare Miasto pociskami największego kalibru o średnicy 60 cm. Dom na Starym Mieście, który zajmowali Gajcy ze Stroińskim, wyleciał w powietrze. Niemcy podeszli piwnicami i użyli nowego gazu (zwanego tajfunem), który działał jak dynamit. Tadeusz Gajcy został wyrzucony na gruzy."
Poeta zginął 16 sierpnia razem ze Stroińskim w wysadzonej przez Niemców placówce przy ul. Przejazd 1/3. Miał 23 lata. Ciało Gajcego zostało ekshumowane przez rodzinę wiosną roku 1946 i spoczęło na wojskowych Powązkach.
https://www.1944.pl/powstancze-biogramy/tadeusz-gajcy,802.html
Pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury.
Twórczość Tadeusza Stefana Gajcy
https://www.antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/14118,77-rocznica-Powstania-Warszawskiego.html
Wszystkie osoby, które nadeślą swoje wiersze zostaną nagrodzone drobnymi upominkami a ich utwory zostaną umieszczone na ostatnich slajdach niniejszej prezentacji. Czas nadsyłania prac 2.10.2021 r
Zainspirowany/a twórczością młodych poetów, odkryj swój talent literacki i napisz swój wiersz a następnie prześlij go na adres uksazymut@o2.pl w temacie wpisując: Wiersz
https://www.antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/14118,77-rocznica-Powstania-Warszawskiego.html
Pomysł i opracowanie: Krzysztof Czerwieniec i Dorota Czarny
Dziękujemy bardzo za uwagę i poświęcony czas oraz życzymy twórczej pracy nad wierszem.