Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Reuse this genially

Matematyka klasa 3

a.kobus

Created on May 19, 2021

Start designing with a free template

Discover more than 1500 professional designs like these:

Frayer Model

Math Calculations

Interactive QR Code Generator

Interactive Scoreboard

Interactive Bingo

Interactive Hangman

Secret Code

Transcript

Matematyczny pokój zagadek

Pokój zagadek obejmuje matematyczne wyzwania

START

Wskaż liczbę , której cyfra dziesiątek jest o jeden większa od cyfry jedności.

987

875

No nie...

Karolina i Dorota miały takie same tabliczki czekolady. Karolina podzieliła swoją czekoladę na 12 równych kawałków a Dorota na 18. Po tygodniu dziewczynkom nie został ani jeden kawałek czekolady. Która z nich zjadła więcej czekolady?

Karolina

Dorota

Zjadły tyle samo

No nie...

Wskazówka - użyj lupy

oblicz i wskaż wynik120:2-53=

Nieładnie tak strzelać

Użyj lupy

oblicz

Magda kupiła 3 kg 50 dag jabłek, 1 kg 25 dag pomarańczy i 55 dag malin oraz 70 dag truskawek. Ile ważyły owoce?Wpisz wynik na kalkulatorze

oblicz

Źle

Magda kupiła 3 kg 50 dag jabłek, 1 kg 25 dag pomarańczy i 55 dag malin oraz 70 dag truskawek. Ile ważyły owoce?Wpisz wynik na kalkulatorze

Wybierz właściwą odpowiedź

Długość boiska szkolnego wynosi 8 m, a szerokość 7 m. Ile wynosi obwód boiska?

56 m

30 m

15 m

O NIE!

No nie...

Przed Tobą puzzle.

Zadanie 1

Odpowiadaj prawidłowo na pytania, a puzle same się ułożą.

Oblicz24 + 69 =

93

83

Zadanie 2

W oknie na drugim piętrze była opuszczona roleta. Po prawej stronie tego okna były 4 okna, a po lewej stronie było o 1 okno więcej niż po prawej. Ile okien było na tym piętrze?

10

Zadanie 3

Każdy krok to około pół metra. Ile metrów pokonasz robiąc 14 kroków?

6 i pół metra

Zadanie 4

Kot Kulka waży 14 kg. Kot Szelka waży o 3 kg więcej. Ile ważą razem ?

31 kg

17 kg

Zadanie 5

Czy poprawnie obliczono to działanie:28 - 8x2 = 40

Tak

Nie

Zadanie 6

Bombonierka kosztowała 12 zł 50 gr. Ile trzeba zapłacić za 5 takich bombonierek?

60 zł 50 gr

62 zł 50 gr

Zadanie 7

27 dni to:

3 tygodnie i 6 dni

3 tygodnie i 7 dni

Zadanie 8

Czy to poprawny zapis? Ćwierć tony to 250 kg

Tak

Nie

Zadanie 9

Czy to poprawny zapis?Pół tony to 500 km

Tak

Nie

Zadanie 10

Czy 1 kilogram to 1000 dag?

Nie

Tak

Zadanie 11

Obwód trawnika w kształcie kwadratu wynosi 20 m. Ile wynosi długość boku tego kwadratu?

5 m

10 m

Zadanie 12

Zosia pokroiła pół kg sera i 30 dag pomidorów. Ile ważyły razem te produkty?

1 kg 30 dag

80 dag

Zadanie 13

Cenę piłki obniżono z 55 zł 30 gr na 49 zł 10 gr. O ile mniej kosztuje piłka?

6 zł 20 gr

6 zł 40 gr

Szczepan miał 100 zł. Wydał na książki 22 zł i o 17 zł więcej na pióro. Ile pieniędzy mu zostało?

Zadanie 14

49 zł

39 zł

BRAWO

Koniec

Świetna robota !