SZKOLNA KAMPANIA CZYTELNICZA KLASY ÓSME
mago102
Created on May 9, 2021
Over 30 million people create interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
3 TIPS FOR AN INTERACTIVE PRESENTATION
Presentation
RACISM AND HEALTHCARE
Presentation
BRANCHES OF U.S. GOVERNMENT
Presentation
TAKING A DEEPER DIVE
Presentation
WWII TIMELINE WITH REVIEW
Presentation
SPANISH: PARTES DE LA CASA WITH REVIEW
Presentation
QUOTE OF THE WEEK ACTIVITY - 10 WEEKS
Presentation
Transcript
KLASY ÓSME
SZKOLNA KAMPANIA CZYTELNICZA "Czytam, więc jestem"
Uczniowie klas ósmych musieli napisać przemówienie skierowane do młodzieży, w którym mieli za zadanie przedstawić argumenty na poparcie tezy: „Czytanie to ważny, użyteczny i niezbędny aspekt w rozwoju każdego młodego człowieka.”
prace uczniów
III miejsce
II miejsce
I miejsce
wyniki konkursu
spis treści:
III MIEJSCE- Zofia Marcinkowska
II MIEJSCE- Jakub Wysocki
I MIEJSCE- Jan Kwiatkowski
wyniki konkursu
Pełna wersja przemówienia
W swoim przemówieniu napisał: "Uważam podobnie jak Henryk Sienkiewicz, że: „Mieszkanie bez książki ciemniejsze jest niż bez lampy”, co można dodatkowo poprzeć słowami Jarosława Iwaszkiewicza: „Powiedz mi, jakie książki masz w domu, a powiem ci, kim jesteś.” Cytaty te są kwintesencją tego, czym powinna być dla ludzi książka. To ich posiadanie, nieposiadanie, znajomość, bądź nieznajomość definiuje jakimi ludźmi jesteśmy."
Jan Kwatkowski
Pierwsze miejsce otrzymał
pełna wersja przemówienia
Kuba powiedział: "Czytając trenujemy więc skupienie, ale również wzbogacamy samych siebie, kształtujemy swoją osobowość. Utożsamiamy się z postaciami, wyobrażamy własne zachowanie w danych okolicznościach, zgadzamy się lub nie z wyborami bohaterów. Tworzymy swój własny katalog zasad i postępowań. Wybieramy wzory do naśladowania. Czerpiemy z osobowości bohaterów pełnymi garściami. Budujemy w ten sposób samych siebie."
Jakub Wysocki
Drugie miejsce zajął
pełna wersja przemówienia
W swojej pracy napisała: "Literatura rozwija wyobraźnię i poszerza zasób słownictwa. Jest to kolejny ważny powód, żeby z niej nie rezygnować. Przykładem potwierdzającym to jest Ania- główna bohaterka książki ,,Ania z Zielonego Wzgórza’’. Dziewczynka, dzięki literaturze bez problemu potrafiła wyobrazić sobie, co tylko zechciała. Ponadto miała ogromny zasób słownictwa, który wykorzystywała do tworzenia własnych dzieł."
Zofia Marcinkowska
Trzecie miejsce zajęła
pełna wersja przemówienia
"Przy książkach możemy się też świetnie bawić. Mam nadzieję, że ktoś z Was pamięta jeszcze uroczego chłopca z książki "Mikołajek". Już widzę Wasze miny i to przewracanie oczami. Czy to przypadkiem nie jest książka dla dzieci? No niby tak, ale przecież każdy w środku ma cząstkę dziecka. Możecie trzymać ją w najzimniejszym zakamarku serca, ukrywać w starej skrzyni na poddaszu lub nawet za dziesiątą rzeką, gdzieś w oddali, ale i tak się jej nie pozbędziecie. "Wszyscy dorośli kiedyś byli dziećmi, lecz niewielu o tym pamięta".
Paulina Piotrowska
pełna wersja przemówienia
"Kolejnym, a zarazem świetnym powodem do czytania książek jest poprawa pamięci, a to się przyda każdemu z nas. Dobra pamięć jest po prostu potrzebna w wielu życiowych sytuacjach. Przykładem może być przygotowanie się do trudnego testu z historii, gdzie zawsze jest mnóstwo dat i wydarzeń. Na starość przeciętny człowiek zapomina mnóstwo rzeczy, czytając książki można temu zapobiec i nie będziemy zmuszeni do powrotu do domu po listę zakupów."
Michał Olejniczak
pełna wersja przemówienia
"Jest nam dane żyć w takich czasach, w jakich żyjemy. Jeśli chcielibyśmy cofnąć się w czasie i nauczyć się o tym, jak żyło się kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu, można byłoby kupić tani wehikuł czasu- książkę. Istnieje masa książek, opowiadająca o losach bohaterów w innych czasach niż nasze. Jedną z takich książek są "Małe Kobietki". Dzięki tej lekturze możemy się dowiedzieć, jak wyglądało życie w Stanach Zjednoczonych podczas wojny secesyjnej."
Malwina Owczarczyk