FIFO, LIFO, AVCO
dgalachowska
Created on April 15, 2021
Over 30 million people create interactive content in Genially
Check out what others have designed:
VISUAL COMMUNICATION AND STORYTELLING
Presentation
ASTL
Presentation
TOM DOLAN
Presentation
BASIL RESTAURANT PRESENTATION
Presentation
AC/DC
Presentation
ENGLISH IRREGULAR VERBS
Presentation
ALL THE THINGS
Presentation
Transcript
- AVCO
- LIFO
- FIFO
Podstawowe metody wyceny rozchodu zapasów
AVCO
Podstawowe metody wyceny rozchodu zapasów
cen przeciętnych kosztów przeciętnych średniej ważonej
LIFO
FIFO
FIFO - pierwsze przyszło, pierwsze wyszłozapasy, które trafiły do magazynu jako pierwsze - wydajemy i wyceniamy jako pierwsze
LIFO - ostatnie przyszło, pierwsze wyszłozapasy, które trafiły do magazynu jako ostatnie - wydajemy i wyceniamy jako pierwsze
Cena przeciętna cukru białego wynosi 2,95 zł/kg
174,20 zł : 59 szt = 2,95 zł
W magazynie znajdują się zapasy cukru w ilości 59 szt o łącznej wartości 174,20 zł
Przykład obliczenia jednostkowej ceny przeciętnej
Zapasy cukru znajdujące się w magazynie
Metoda cen przeciętnych(kosztów przeciętnych, średniej ważonej)wyceniamy rozchód zapasów, obliczając cenę przeciętną zapasu jednostkowego, biorąc pod uwagę zapasy znajdujące się w magazynie
Przedsiębiorstwo handlowe w styczniu 2021 dokonało zakupów lamp od producenta zgodnie z poniższą tabelą. W roku 2021 dnia 26.01.2021 r. dokonało pierwszej sprzedaży lamp w ilości 50 szt.Dokonaj wyceny rozchodu zapasów wg metody: a) FIFO b) LIFO c) AVCO
Ćwiczenie 1