Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Każda kropla na wagę złota

Ważne wskazówki,jak zachować wodę

  • 2000
  • 50
  • 10
  • 500

3. Oszczędzaj brudne ubrania: pranie pełnego ładunku pralki zużywa mniej wody i energii niż 2 połowy załadunku. Obniżysz również rachunki.

5. Płucz warzywa lub naczynia w zamkniętym zlewie lub w misce z wodą.

9. Używaj prysznica z mniejszym strumieniem i zakręcaj krany: bierz krótszy prysznic. Przejście na wydajną słuchawkę prysznicową pozwala ograniczyć marnowanie wody. Pozostawienie włączonego kranu podczas mycia zębów zużywa 6 litrów wody na minutę. Naprawiając cieknący kran, możesz zaoszczędzić ponad 60 litrów wody tygodniowo.

7. Podlewaj trawnik lub ogród wcześnie rano lub późnym wieczorem.

2. Do pełna załaduj zmywarkę.

4. Sprawdź swoje toalety pod kątem wycieków: Dodaj trochę barwnika spożywczego do zbiornika toaletowego. Jeśli bez spłukiwania kolor zacznie pojawiać się w misce w ciągu 30 minut, masz wyciek, który należy natychmiast naprawić. Większość części zamiennych jest niedroga i łatwa w montażu.

6. Nie używaj toalety jako kosza na śmieci: za każdym razem, gdy spłukujesz niedopałek papierosa, chusteczkę do twarzy lub inne małe śmieci, marnuje się od dziesięciu do dwudziestu litrów wody.

10. Ogranicz marnowanie żywności: do produkcji zbóż, owoców i innej żywności potrzeba dużo wody. Ponad połowa z milionów ton żywności i napojów wyrzucanych co roku przez gospodarstwa domowe mogłaby zostać zjedzona. Zaplanuj więc tygodniowe menu i idź na zakupy z listą. Sprawdź daty przydatności do spożycia. Wykorzystaj resztki do tworzenia nowych posiłków. Pomoże Ci to marnować mniej żywności.

8. Kup toaletę o niskim poziomie spłukiwania aby ograniczyć marnowanie wody, Upewnij się, że w zbiorniku pozostało co najmniej 10 litrów wody, aby toaleta była prawidłowo spłukiwana.

1. Jedz mniej mięsa: Hodowla zwierząt na mięso i nabiał wymaga niewiarygodnie dużej ilości wody. Zmniejszając ilość spożywanego mięsa, możesz drastycznie zmniejszyć zużycie wody.

  • 1000
  • 30
  • 10
  • 500

opóźnienie wejścia (ms)opóźnienie pojawiania liter (ms)przyspieszenieopóźnienie nowego akapitu

zgrupuj z tekstem

zgrupuj z ramką