Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
Zapraszamy do SP 3 w Kaliszu
anna_matuszkiewicz
Created on March 4, 2021
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
Start
Welcome to Primary School No. 3 in Kalisz
We are waiting for you...
history
ART
Tydzień zdrowia z trójką
wolontariat
Dwujęzyczność
sZKOŁA BEZ PRAC DOMOWYCH
Literature
geograpfy
projekty
biology
music
english
Rajdy
physics
MATHs
pOLISH
FRIDAY
THURSDAY
WEDNESDAY
TUESDAY
MONDAY
TIMETABLE
AiR
Proponujemy prace typu AiR. Ten tajemniczy skrót oznacza aktywność i rozwój. Uczeń sam wybiera, co go interesuje i co chce doskonalić.
Jesteśmy szkołą bez obowiązkowych prac domowych!
Bo szkoła to nie tylko nauka, ale także miło spędzony czas.
Twórczy i aktywny język polski:- przedstawienia - improwizacje - praca z lekturą również w formie zabawy.
My stawiamy na działanie!
...i na pewno nie jest nudna!!!
Fizyka nie musi być trudna...
PHYSICS
E=mc
WATCH THIS VIDEO
W klasach dwujęzycznych odbywają się trzy „zwykłe” lekcje języka angielskiego (tak jak w innych zespołach klasowych) oraz dwie godziny konwersacji z native speakerem. Podczas angielskiego: - pracujemy w pracowniach z słuchawkami - korzystamy z iPadów- tworzymy prezentacje i filmiki w języku angielskim. Zespoły dwujęzyczne biorą udział w konkursach językowych oraz współtworzą coroczny Dzień Języka Angielskiego.
Rajdy
Jesteśmy bardzo aktywni..
Romeo i Julia zapraszają do klasy dwujęzycznej
MUSIC
Na lekcjach muzyki w języku angielskim uczniowie zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi historii muzyki na przestrzeni wieków oraz biografiami najwybitniejszych kompozytorów. Tematyka zajęć zgodna jest z treściami zawartymi w podstawie programowej. Podczas zajęć artystycznych z zakresu muzyki uczniowie poznają słownictwo angielskie poprzez pracę z piosenkami anglojęzycznymi. W czasie wykładu nauczyciel posiłkuje się filmami, slajdami, nagraniami piosenek, stosuje metody aktywizujące.
We wszystkich klasach dwujęzycznych prowadzonesą konwersacje z nativespeakerem
W naszej szkolew ten sposób naucza się:historii powszechnej, fizyki, muzyki, literatury powszechnej.
Nauczanie dwujęzyczne,zwane też bilingwalnymto nauczanie przedmiotów w języku ojczystym i języku obcym.
Co to jest dwujęzyczność?
Konwersacje:
Zajęcia prowadzone są przez native speakera – pana Paula Hackinga. Nauczyciel w żartobliwy sposób próbuje wciągnąć w rozmowę nawet najbardziej nieśmiałe i małomówne osoby.Założenia konwersacji to: - przybliżanie anglosaskich zjawisk kulturowo-społecznych - stawianie uczniów w realnych sytuacjach językowych Nasze metody pracy podczas konwersacji: - gry i zabawy językowe - TPR (zajęcia z wykorzystaniem ruchu) - drama - ice breakers (rozgrzewki przełamujące lody w konwersacji) - mingle activities (pary wymieniające się w dialogach) - dialogi
Matematyka - królowa nauk
Jesteśmy zaangażowani w wiele akcji charytatywnych.
BIOLOGIA
Zajęcia prowadzone są metodą modelingu i lekcji odwróconej. Nauczyciel posiłkuje się filmami, slajdami, stosuje metody aktywizujące. Duża część uczniów bierze aktywny udział w wielu konkursach biologiczno-ekologicznych. Reprezentują oni szkołę w etapach rejonowych i wojewódzkich.
Geografia to pasjonująca i obejmująca wielki obszar badawczy dziedzina wiedzy.Zajęcia prowadzone: - w atrakcyjny, angażujący uczniów sposób - z wykorzystaniem filmów, prezentacji - metodą projektu
Geografia
Tydzień Zdrowia z "Trójką"
Co roku uczniowie zaangażowani są w organizacjęi przeprowadzenie Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z Trójką, EkoKonkursu dla dzieci z przedszkoli i uczniów ze szkół podstawowych z Kalisza i okolicy.
Kliknij, aby zobaczyć więcej.
KULTUROWY PROJEKT MIĘDZYNARODOWY
NOT ONLY MYSELF …OVER THE DISTANCES
Współpracujemy ze szkołami w Palestynie i Tanzanii, a także z włoską szkołą 1°CIRCOLO „COLLODI” z miejscowości Fasano. Tę ostatnią znamy z poprzednich lat, z projektu Socrates Comenius, podczas którego uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyjeżdżali do zaprzyjaźnionych szkół w różnych krajach i brali udział w tamtejszych lekcjach, rozmawiali z kadrą i swoimi rówieśnikami, mając okazję do szlifowania języka podczas naturalnych konwersacji. Tegoroczny projekt polega na zdalnej wymianie informacji kulturalnych z regionu. Kilka zadań projektowych mamy już za sobą.
Kreatywne działania, artystyczne projekty.W naszej szkole rozwijamy talenty!
PLASTYKA
LITERATURA POWSZECHNA
Celem programu literatury jest: - pobudzanie do myślenia - dostrzeganie zależności, podobieństw i różnic w dokonaniach wspólnoty Basenu Morza Śródziemnego - czerpanie ze źródła wiedzy europejskiej. Uczeń klasy dwujęzycznej zostanie zapoznany z fragmentami literatury światowej. Fragmenty z „Romea i Julii”, ,,Lorda Jima”, „Hobbita” czy „Tajemniczego ogrodu” przeczyta w oryginale.
Program do nauczania historii powszechnej opracowany został przez native speakera - pana Paula Hackinga, który ukończył w 2000 roku historię na Uniwersytecie Purdue w Indianie w USA. W pierwszej klasie uczniowie poznają historię starożytną, w drugiej historię Wielkiej Brytanii i historię Stanów Zjednoczonych. Zajęcia prowadzone są w ciekawy, przystępny dla uczniów sposób. Metody pracy: - elementy dramy historycznej (przedstawienia teatralne wprowadzające postacie historyczne) - wykorzystywanie własnych zdjęć, prezentacji, filmików historycznych, by przybliżyć skomplikowane zawirowania historii w różnych regionach świata - korzystanie z tekstów źródłowych.
HISTORIA POWSZECHNA