Full screen

Share

Show pages

ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаїв, 2021
Лауреати Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" за 2020 рік

Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Get started free

456

Інформаційно-бібліографічний відділ

Created on February 26, 2021

Over 30 million people create interactive content in Genially

Check out what others have designed:

Transcript

ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаїв, 2021

Лауреати Всеукраїнського рейтингу "Книжка року" за 2020 рік

Андрухович, С. Амадока : роман / Софія Андрухович. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. - 832 с. Понівечений до невпізнаваности в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману "Амадока" тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яти: чоловік не пам’ятає ні свого імени, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагмента свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомости, зшивати докупи спільну історію.

Номінація "Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія"

Жадан, С. Хлібне перемир'я : п'єса / Сергій Жадан. - Чернівці : Meridian Czernowitz, 2020. - 128 с. Що робити, коли не довіряєш навіть найближчим рідним? Як вибиратися з пастки, до якої сам себе загнав? Кому можна розповісти про найважливіше, якщо мову зламано, а вміння слухати й розуміти залишилося в довоєнному минулому? Події п’єси "Хлібне перемир’я" відбуваються влітку 2014 року. Історія однієї смерті поступово перетворюється на історію цілого покоління, на історію стосунків між дітьми та батьками, на історію зради й недовіри, сповнену комічних слів і трагічних сенсів, поєднувати які так досконало вміє Сергій Жадан. Війна триває, і жодне перемир’я не здатне загоїти завданих ран: вони й далі нитимуть, назавжди змінюючи життя людей, які зовсім не збиралися воювати

Номінація "Сучасна українська проза / есеїстика / драматургія"

Жадан, С. Список кораблів : нові вірші, 2018-2019 / Серій Жадан ; худож. К. Косьяненко. - Чернівці : Meridian Czernowitz, 2020. - 160 с. Шістдесят віршів про пам’ять, що народжується з любові, та про вогонь, по якому лишається ніжність. Шістдесят спроб окреслити світло й розповісти про повітря над містом. Шістдесят уривків чужих розмов, шістдесят голосів, якими наповнюються весняні сутінки. "Список кораблів" – це список тих, хто пішов, але кого не можна забути. Список імен, які супроводжують тебе протягом життя. Список міст, де на тебе завжди чекають. Мабуть, найінтимніша і найболючіша книга автора.

Номінація "Поезія / афористика"

Плохій, С. Забуті покидьки східного фронту / Сергій Плохій ; пер. з англ. Н. Коваль. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020. - 320 с. У цій документальній розвідці Сергій Плохій розкриває джерела конфліктів і жахіть Холодної війни, аналізуючи історію Великого союзу. Автор спирається на раніше недосяжні джерела — архівні документи радянських спецслужб, що містять спостереження військової контррозвідки й таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної Армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів. Сергій Плохій робить приголомшливе відкриття: Великий союз був приречений на невдачу й почав розпадатися вже під час Другої світової війни. Однак що чи хто спричинив крах одного з наймогутніших альянсів ХХ століття?

Номінація "Популярні видання / історична белетристика"

Прайс, Л. Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки / Лія Прайс ; пер. з англ. М. Лузіна. - Київ : Yakaboo Publishing, 2020. - 224 с. Що станеться з книжкою у добу онлайн-трансляцій, інтернету і соціальних мереж? Чи буде існувати друкована книжка? Як зміниться життя людини без книжок, чи зміниться? І яке майбутнє читання? Авторка книжки через аналіз наукових досліджень та низку цікавих фактів з історії книжок формує відповіді на ці питання і загалом заспокоює читачів. Ця книжка буде корисною видавцям, бібліотекарям, критикам і оглядачам, вчителям, книгарям та всім любителям книжок.

Номінація "Науково-популярна література"

Михед, О. "Я змішаю твою кров із вугіллям". Зрозуміти український Схід / Олександр Михед. - Київ : Наш формат, 2020. - 368 с. Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Проте найважливіше для автора — почути голоси місцевих жителів. Розкопуючи пласти історії та нашарування міфів, письменник розповідає дивовижну історію Сходу, приборкати який намагалися британські й бельгійські інвестори, імперські та радянські правителі. Як одна з найстаріших черепах у світі пов’язана із заснуванням Донецька? Якою ціною дається кожна тонна видобутого вугілля? І які історії заховано у вільних степах Дикого поля?

Номінація "Публіцистика / сучасні мемуари"

Мороз, О. Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців / Оксана Мороз. - Київ : Yakaboo Publishing, 2020. - 288 с. Ця книжка – посібник від маніпулятора-практика про те, як протистояти зараженню інформаційними вірусами. Ці віруси інфікують нас щодня. Вони – провідники для тисяч шкідливих тверджень. Вони вбивають свідомість і перетворюють своїх жертв на слухняне стадо. Вони полюють не тільки на нас, а й на наступні покоління. Прочитавши її ви дізнаєтеся, що таке інформаційні віруси, і навчитеся їх розпізнавати; зрозумієте, як захистити себе, дітей і близьких від Індустрії вірусмейкерства; познайомитеся з роботою Індустрії, яка створює інформаційні віруси.

Номінація "Спеціальна й адаптаційна література / стиль життя"

Next page

genially options

Show interactive elements