Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

SWOT ANALYSIS

You can write a subtitle here

OBJAWYDEPRESJI info dla Rodzica i Opiekuna

Jak można pomóc młodemu człowiekowi, który zachorował na depresję młodzieńczą?

+info

Depresja info dla nauczyciela

Szkolne problemy ucznia w postaci słabych ocen, wagarów, konfliktów zawsze powinny wzbudzić zaintersowanie nauczyciela

+info

INFORMACJA -uzyskaj pomoc

Światowy dzień depresji w Gliwicach- infrmacja

+info

www.myweb.com

OBJAWY DEPRESJI info dla ucznia

Które symptomy powinny zwrócić naszą szczególną uwagę? Gdzie możesz szukac pomocy?

+info

23 lutego Światowy Dzień Walki z Depresją

Drogi uczniu, jeśli od pewnego czasu odczuwasz: - smutek; -ograniczenie zainteresowań i aktywności, które do tej pory sprawiały Ci przyjemność, -zmiany w zakresie aktywności psychoruchowej – spowolnienie lub pobudzenie; - poczucie braku nadziei, braku sensu życia, bezradności; - niskie poczucie własnej wartości; - nadmierne poczucie winy; - nawracające myśli o śmierci lub samobójstwie; - spadek energii, nadmierna męczliwość; - zaburzenia koncentracji uwagi; - wzrost lub spadek apetytu; - zmiana wzorca snu, np. trudności z zasypianiem. - jesteś samotny i czujesz, że nikt Cię nie rozumie; - masz problemy rodzinne i nie wiesz, jak je rozwiązać; - potrzebujesz pomocy; - jest ci źle, czujesz się samotna/y; Poinformuj o swoich trudnościach Rodziców, zwróć się do psychologa czy pedagoga szkolnego. Porozmawiaj i pozwól sobie pomóc.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&ei=xsoyYISYAvDIrgSGlY_YBg&q=dzicko+z+depresja+w+szkole+link&oq=dzicko+z+depresja+w+szkole+link&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQghEKABMgUIIRCgATIFCCEQoAE6BwgAEEcQsAM6BggAEBYQHlC6kQNY0ZcDYOSZA2gBcAJ4AIABrwGIAYQFkgEDNC4ymAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesgBCMABAQ&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwiEk9G08PvuAhVwpIsKHYbKA2sQ4dUDCAw&uact=5 https://wyleczdepresje.pl/materialy-kampanii/

www.jroger.pl/lektura-dla-rodzica

Dziś Światowy Dzień Walki z Depresją. Depresja nie wybiera. Nie pyta o wiek, płeć, czy znajomości w sieci. Głównym celem święta przypadającego na 23 lutego jest przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu czym jest depresja oraz namówienie chorych do leczenia się. Nie bądź obojętny. Reaguj, jeśli zauważasz u kogoś ze swoich znajomych jej objawy. Jeśli Ty również masz problem, nie bagatelizuj go. Oto kilka informacji na temat depresji.