Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Get started free

Walentynki 2021

Iwona Koltowska

Created on February 7, 2021

Start designing with a free template

Discover more than 1500 professional designs like these:

Transcript

Szkolny Koncert Walentynkowy

2021

W wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej

im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie

" Muzyka jest namiętnością, miłością i tęsknotą ".

Richard Wagner

Jest nam niezmiernie miło powitać nauczycieli i uczniów

na naszym niezwykłym Szkolnym Koncercie Muzyki Instrumentalnej. Muzyka to nic innego jak uczucia, które można usłyszeć, dlatego w tym szczególnym "Dniu Zakochanych" prezentujemy i dedykujemy Wam najpiękniejszą muzykę w naszym wykonaniu.

ZAPRASZAMY ...

" Tam gdzie słowa są bezsilne, ich ramię jest bardziej wymownym

językiem - muzyką " .

P. Czajkowski

Nasze muzyczne spotkanie rozpocznie uczennica z klasy IVb - Julia Dziki. Zaprezentuje na flecie "Słodką piosenkę" Piotra Czajkowskiego.

ZAPRASZAMY...

" Zasłaniamy się muzyką po to, by się odsłonić ". Jerry Hopkins

Tak właśnie było z kolejną uczestniczką naszego spotkania. Aleksandra Capłap uczennica z klasy VIa przygotowała na instrumencie klawiszowym utwór Francisca Augusta Lai " LOVE Story".

ZAPRASZAMY ...

" Myśl, że ktoś mógłby się nie interesować muzyką? To tak jakby kogoś nie interesowało szczęście ". Joe Hill

Mateusz Skowron uczeń z klasy VIc doskonale zna smak szczęścia. Swoją grą n a gitarze wzbudza najpiękniejsze uczucia. Zaprezentuje przebój " Walk the Moon" zespołu Shut Up And Dance.

ZAPRASZAMY ...

" Wybrany przez nią utwór był celebracją życia, chwały, bólu i piękna kryjącego się w oddychaniu ". Sarah J. Maas

" Hallelujah" Leonarda Cohena zaprezentuje uczennica z klasy VIc Andżelika Chamik z dedykacją dla Szanownego Grona Pedagogicznego.

ZAPRASZAMY ...

" Niech muzyka będzie pokarmem dla miłości " . Cora Harrison

Z takim przesłaniem Marcin Jurkiewicz z klasy VIc zaprezentuje na gitarze Przebój Elvisa Presleya "Love Me Tender". Posłuchajmy, z jaką czułością i delikatnością muzykowania nas zachwyci.

ZAPRASZAMY ...

" Muzyka ma duszę, tak samo jak ludzie. Dusza też musi zabrzmieć ". Herbjorg Wassamo

A jak brzmi dusza Damiana Barabasza z klasy VIa? Podpowiem... Tak między nami... Oszalałam... Na perkusji zabrzmi do przeboju Andrzeja Piasecznego " Chodź, przytul, przebacz ".

ZAPRASZAMY ...

" Gdy człowiek usłyszy lubianą melodię, to jakby ujrzał starego przyjaciela". Józef Bułatowicz

" Speak Softly Love" Nino Rota zaprezentuje na instrumencie klawiszowym nasz dobry przyjaciel z klasy VIa Maciej Małek.

ZAPRASZAMY ...

" Zupełnie nie mogę sobie wyobrazić świata bez muzyki, a jeśli taki świat istnieje, nie chciałabym w nim żyć ". Olivia Cunning

Muzyka to dewiza na życie Anny Świąder z klasy Vb, dlatego nie mogłoby zabraknąć tej młodej artystki na naszej scenie. " Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar w wykonaniu Ani na instrumencie klawiszowym

ZAPRASZAMY ...

" Muzyka jest niczym, jeśli nie wypełnia Twojej duszy kolorami pasją i marzeniami ". C.G.Drews

A przed nami kolejny wykonawca, Michał Kmieć z klasy VIc. Na saksofonie potrafi wyczarować piękne i barwne melodie. Dzisiaj zaprezentuje " We Will Rock You " legendarnego zespołu Quenn.

ZAPRASZAMY...

" Gdzie słyszysz śpiew, tam wchodź. Tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają ". J.W. Goethe

Jak człowiek wierzy w siebie, to cała reszta to betka, wejść na estradę i poprostu zaśpiewać... To już ostatni występ, który dzisiaj zaprezentuje Filip Młynarski z klasy Va, i ... " Przez Twe oczy zielone" zespół AKCENT.

ZAPRASZAMY ...

Przez twe oczy zielone, zielone... Oszalałem ...na na na... ... I napewno wszyscy śpiewali z Filipem. Brawo! Brawo! Brawo!

Niestety jak mówi zanane przysłowie: "Wszystko co dobre szybko się kończy". Mamy nadzieję, że było miło nas posłuchać i przeżyliście prawdziwą ucztę muzyczną. Muzyka uczy nas pokory dla sztuki, która jest piękna i wzniosła, ale od nas, zwłaszcza tak młodych jeszcze artystów, wymaga wielu wyrzeczeń i trudu. Za chwile spędzone razem serdecznie...

info

DZIĘKUJEMY !

Wystąpili:

Michał Kmieć

Aleksandra Capłap

Maciej Małek

Mateusz Skowron

Julia Dziki

Anna Świąder

Damian Barabasz

Marcin Jurkiewicz

Andżelika Chamik

Filip Mlynarski