Full screen
Share
Show pages
INTERAKTYWNY PRZEWODNIK
Marta Draga
Created on January 12, 2021
Over 30 million people build interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
UNCOVERING REALITY
Presentation
SPRING HAS SPRUNG!
Presentation
THE OCEAN'S DEPTHS
Presentation
2021 TRENDING COLORS
Presentation
POLITICAL POLARIZATION
Presentation
VACCINES & IMMUNITY
Presentation
LETTERING PRESENTATION
Presentation
Transcript
którzy' po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia zechcą pogłębić swoją wiedzę, rozwinąć pasje, zdobywając w ciągu 2 lat średnie wykształcenie (branżowa szkoła II stopnia). W tym roku szkolnym uczymy 775 uczniów. Jest tu także miejsce dla Was. Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele, posiadający uprawnienia egzaminatorów, którzy inspirują, odkrywają i zabierają każdego dnia swoich uczniów w fascynującą podróż do świata nauki. Młodzież naszej szkoły podkreśla w portalach społecznościowych wyjątkową atmosferę tu panującą.
Interaktywny szkolny przewodnik – czyli co, gdzie i kiedy?
W skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu wchodzą szkoły zarówno dla tych, którzy oprócz zdobycia kwalifikacji zawodowych, pragną przygotować się do studiów
#0001
2021OPOLE
wyższych oraz realizować swoje zainteresowania (Publiczne Technikum nr 2), jak i dla tych, którzy chcą nauczyć się konkretnego zawodu (Branżowa Szkoła I stopnia nr 1), a także dla tych,
Drodzy Ósmoklasiści!
Już za chwilę, Wy - uczniowie klasy ósmej, staniecie przed trudnym wyborem szkoły ponadpodstawowej. Podejmując decyzję powinniście wziąć pod uwagę nie tylko własne zainteresowania, pasje, ale także szybkość rozwoju branży, w której w niedalekiej przyszłości planujecie pracować. Z pewnością bardzo dobrym wyborem będą zawody, które oferuje jedna z większych placówek Opolszczyzny. Pragnę zaprezentować Wam szkołę, z której sukcesów jestem niezwykle dumna.
Zdobycie solidnego wykształcenia jest jednym z ważniejszych zadań młodego, wchodzącego w dorosłość człowieka.
+czytaj dalej
Zespół Szkół Zawodowych nr 4
+info
- magazynier-logistyk;
- cukiernik;
- piekarz.
Na rok szkolny 2021/2022 prowadzimy dla Was nabór na następujące kierunki:
Branżowa Szkoła I stopnia nr 1:
- kucharz;
- sprzedawca;
Publiczne Technikum nr 2:
- technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacjami: Dietetyka i Coach zdrowia i zdrowego stylu życia;
- technik technologii żywności z innowacjami: Food design – projektowanie wyrobów cukierniczych
- i Żywienie, dietetyka i sztuka kulinarna;
- technik hotelarstwa z innowacjami: Menedżer SPA i Wellness i Steward/stewardesa na statkach pasażerskich;
- technik organizacji turystyki z innowacjami: Animacja czasu wolnego i Turystyka aktywna; technik handlowiec z innowacjami: Podstawy handlu zagranicznego i Organizowanie i prowadzenie sprzedaży internetowej;
- technik eksploatacji portów i terminali z innowacją: Obsługa celna.
Samorząd Uczniowski
Mamy głowy pełne pomysłów i ręce gotowe do pracy
06
z życia szkoły
Aktualności
03
facebook, instagram
Szkolne social media
08
SzOK
Szkolny Ośrodek Kariery
05
wolontariat
Dołącz do Szkolnego Koła Wolontariatu
02
praktyczna nauka zawodu
Praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne
07
pedagog/psycholog
Tu zawsze znajdziesz pomoc
04
informacje ogólne
Dyrekcja szkołystruktura zespołu
01
W TYM NUMERZE:
W skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu wchodzą następujące szkoły:
- PUBLICZNE TECHNIKUM NR 2
- BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1
- BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 3
- LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NR V
Struktura zespołu
mgr inż. Bożena Czapska-Czoch dyrektor szkoły mgr Joanna Kwaśniewska-Poliwoda wicedyrektor ds. wychowawczych mgr Violetta Polak wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego i spraw organizacyjnych mgr inż. Magdalena Zacharewicz wicedyrektor ds. dydaktyki
Dyrekcja szkoły
Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego ul Hallera 4 45-867 Opole tel. 77/ 474 53 59 fax. 77/ 474 53 60 e-mail sekretariat@zsz4.opole.pl
Informacje ogólne o szkole
+czytaj dalej
Zapewne jest w Tobie pragnienie zrobienie czegoś więcej, podzielenia się z innymi tym, co w Tobie najlepsze. Jakże piękna potrzeba wprowadzenia odrobiny kolorowych barw nie tylko w Twój świat, ale też tych, z którymi przyjdzie Ci się spotkać. Zapraszamy Cię do kontynuacji swojej pasji. Zostań Wololontariuszem/Wolontariuszką w naszym Szkolnym Kole Wolontariatu.
Co możesz zyskać?Z doświadczenia wiemy, że wolontariat pozwala poznać wielu nowych, wspaniałych ludzi, którzy wkrótce mogą okazać się przyjaciółmi na całe życie. Możesz wzbogacić swoje przyszłe CV o nowe umiejętności, kompetencje takie jak: organizacja czasu pracy, praca w zespole, umiejętność zarządzania. Rozwiniesz również rozmaite postawy społeczne takie jak otwartość, odpowiedzialność czy empatia. Wszystko to zdecydowanie wpłynie na jakość Twojego życia, ale będzie też miało wpływ na zmianę świata na lepsze. W twórczy sposób możesz rozwijać Swoje talenty, uczestniczyć w ciekawych szkoleniach i przedsięwzięciach. Dla każdego wolontariusza i wolontariuszki przewidujemy ogrom wdzięczności z naszej strony, jak i tych, na rzecz których podejmują działania.
Wolontariat
Jeśli tu trafiłeś/trafiłaś, to na pewno nie jest przypadek.
+info
Dołącz do nas i stań się częścią naszej ekipy!
Spotkanie "Wygrać życie"
Kwesta na rzecz Hospicjum Betania
Debata wolontariacka
Z życia szkoły
Pedagog i psycholog szkolny jest po to, by Ci pomóc. Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny, masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej, są wokół Ciebie osoby, którym należałoby pomóc ktoś naruszy Twoje prawa chcesz podzielić się swoją radością sukcesem masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać.
Pedagog i psycholog szkolny
W naszej szkole pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielają: Pani Mirosława Pawlik – pedagog szkolny Pani Iwona Mściwujewska – pedagog szkolny Pani Iwona Morawska – psycholog szkolny Prowadzimy: - zajęcia profilaktyczne dla uczniów i rodziców, - zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów i rodziców, - zajęcia socjoterapeutyczne dla uczniów, - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów, - zajęcia rewalidacyjne dla uczniów z wadami słuchu, - zajęcia rewalidacyjne dla uczniów z wadami wzroku, - konsultacje i porady pedagogiczne dla uczniów i rodziców.
Przyjdź, powiedz, zapytaj. Tu zawsze znajdziesz pomoc.
+info
Szkolny Ośrodek Kariery
SzOK prowadzi działania, których celem jest ukształtowanie umiejętności wspomagających absolwentów w swobodnym poruszaniu się po rynku pracy.
Szkolny doradca zawodowy oferuje pomoc w zakresieKażdy uczeń może także dowiedzieć sięFormy pracy w SzOK z doradcą zawodowym
Tak o SU mówi Iza: ”Mamy głowy pełne pomysłów i ręce gotowe do pracy aby nasza społeczność szkolna poza nauką korzystała również z innych przyjemności”.
+czytaj dalej
Samorząd Uczniowski
W naszej szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, w którego działaniach uczestniczą wszyscy uczniowie. Co cztery lata wybieramy Radę Samorządu Uczniowskiego, aby mogła ona kierować pracami SU i realizować pomysły uczniów. Nasi Uczniowie realizują wiele istotnych zadań oraz organizują ciekawe wydarzenia szkolne. Chętnie włączają się w akcje charytatywne. Co roku wspierają akcję na rzecz rodzinnych domów dziecka, hospicjów czy schroniska dla zwierząt. Samorząd Uczniowski Przeprowadza liczne konkursy, które wzbogacają życie szkoły.
Nasz Samorząd Uczniowski działa na wielu płaszczyznach, nie tylko jest organizatorem wielu ciekawych wydarzeń szkolnych, ale także angażuje się we współpracę ze społecznością lokalną oraz udziela się charytatywnie.
+info
Głównym celem działalności Samorządu Szkolnego jest wspólne przeżywanie ważnych, uczniowskich świąt – zawsze pamiętamy, że szkoła to nie tylko nauka. Dlatego co roku organizowany jest m.in. Dzień Dziecka, pasowanie uczniów klas pierwszych, andrzejki, mikołajki, walentynki oraz wiele, wiele innych ciekawych wydarzeń, wszystko po to, aby nasi uczniowie jak najmilej wspominali lata spędzone w murach szkoły.
+czytaj dalej
SUKCES
Praktyczna nauka zawodu
Praktyczna nauka zawodu daje możliwość poznania oczekiwań pracodawców względem pracowników.
Zajęcia praktyczne prowadzone są przez nauczycieli zawodu na terenie szkoły – w pracowniach kształcenia praktycznego i w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu oraz przez instruktorów praktycznej nauki zawodu w lokalnych zakładach pracy. Praktyki zawodowe odbywają się w wytypowanych przez szkołę podmiotach gospodarczych, których wyposażenie, kierunki produkcji oraz przygotowanie zawodowe kadry gwarantują realizację programu praktyki zawodowej.
Uczeń ma szansę utrwalenia, zademonstrowania i zweryfikowania swoich umiejętności, a także prezentacji chęci do pracy, co w przyszłości ułatwi mu znalezienie satysfakcjonującego zajęcia. Podstawowym celem jest nabycie umiejętności praktycznych pogłębiających wiedzę uzyskaną w toku zajęć dydaktycznych w ZSZ nr 4 w Opolu. Uczniowie w naszej szkole realizują praktyczną naukę zawodu w formie praktyk zawodowych i zajęć praktycznych.
+czytaj dalej
Wykaz pracodawców
WAŻNESzkoła postara się pomóc kandydatowi starającemu się o przyjęcie do branżowej szkoły I stopnia w znalezieniu zakładu pracy, w którym będzie mógł odbywać zajęcia praktyczne w celu przygotowania zawodowego. Aby uzyskać taką pomoc należy skontaktować się z wicedyrektorem ds. kształcenia praktycznego Panią Violettą Polak wysyłając e-mail na adres: polak@zsz4.opole.pl.
- Zdobywasz doświadczenie zawodowe i dodatkowe umiejętności.
- Konfrontujesz swoje wyobrażenia o branży z rzeczywistością.
- Pracujesz pod okiem profesjonalistów, którzy pomagają Ci się rozwijać.
- Poznajesz swoje mocne i słabe strony, które są Ci potrzebne w danej branży.
- Masz szanse zbudować sieć nowych znajomości.
- Przyglądasz się funkcjonowaniu firmy, którą jesteś zainteresowany.
- Pracując jako młodociany uczysz się i zarabiasz.
Co daje kształcenie praktyczne?
CZY WIESZ, ŻE
W ZSZ 4 MOŻNA ODBYĆ PRAKTYKI NA MALCIE, CYPRZE I W HISZPANII?
+info
SOCIAL MEDIA
Zanim podejmiecie decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia zachęcam Was do zapoznania się z zasobami STREFY ÓSMOKLASISTY. Tu znajdziecie między innymi informacje o kierunkach kształcenia i zasadach rekrutacji. Bożena Czapska-Czoch Dyrektor ZSZ nr 4 w Opolu