prezentacja Tik
jo.obrzut
Created on January 11, 2021
More creations to inspire you
ASTL
Presentation
TOM DOLAN
Presentation
BASIL RESTAURANT PRESENTATION
Presentation
AC/DC
Presentation
ENGLISH IRREGULAR VERBS
Presentation
ALL THE THINGS
Presentation
SANTIAGOVR_EN
Presentation
Transcript
Joanna ObrzutNr indeksu: 05925/20 Pedagogika mgr s. 1
Prezentacja na temat trzech wybranych aplikacji TIK, które może wykorzystać nauczyciel w swojej pracy z uczniami.
Pierwszą platformę, którą postanowiłam opisać jest hiszpańska platforma Genially, która służy do tworzenia wizualnych oraz interaktywnych treści. Na Genially można tworzyć niesamowite prezentacje, infografiki, gry, quizy czy interaktywne obrazki dla swoich uczniów. Wyjątkową cechą tego narzędzia jest możliwość uporządkowania treści potrzebnych do przeprowadzenia lekcji np. tekstów, filmów, dokumentów, nagrań audio, poleceń dla uczniów, linków do zewnetrznych zasobów czy też innych prezentacji na jednym slajdzie.
Uważam, że jest to świetne narzędzie i super się sprawdza podczas lekcji z dziećmi. Dzięki funkcjom umożliwiającym dodawanie interaktywności do dowolnych elementów prezentacji i możliwości uatrakcyjnienia treści poprzez opcje ich animowania, Genially umożliwia przeprowadzenie lekcji każdego przedmiotu. Nie bez znaczenia jest również to, że Genially zapewnia integrację z Google dla Edukacji i Microsoft Office 365. Jest to szczególnie istotne teraz, gdy wiele szkół korzysta z tych platform edukacyjnych.
Jak juz wcześniej wspomniałam w prezentacji Genially, poza różnymi aplikacjami można dodać również nagranie audio, oto przykład:
Ciekawostka: W1646 roku na ulicy Kalonii został odlany dzwon, który według legendy spełnia życzenia. Chcecie dowiedzieć sie jak? to posłuchajcie.
Jak juz wcześniej wspomniałam w prezentacji Genially, poza różnymi aplikacjami można dodać również nagranie audio, oto przykład:
Ciekawostka: W1646 roku na ulicy Kalonii został odlany dzwon, który według legendy spełnia życzenia. Chcecie dowiedzieć sie jak? to posłuchajcie.
Na Genially można również zagrać na instrumentach.
C C D C F E C C D C G F C C C' A G E D A A A F G F
C D E F G A H C'
do re mi fa sol la si do
Kolejną aplikacją TIK, którą opiszę to interaktywna aplikacja LearningApps. Ten niemiecki portal istniejący od 2011 roku dostępny jest w 21 językach. Portal LearningApps wspiera proces uczenia się poprzez małe interaktywne oraz multimedialne moduły zwane aplikacjami. Możemy wykorzystać gotowe aplikację według przedmiotów lub według typów aplikacji. Przykładowo jeśli stworzymy daną aplikację i uczynimy z niej aplikację publiczną, staje sie ona dostepna dla pozostałych użytkowników, którzy mogą korzystać z niej w niezmienionej formie albo zapisać na swoim koncie i dopasować do swoich potrzeb.
W LearningApps decydujemy czy bazujemy na istniejących aplikacjach czy wybieramy pusty szablon. Mamy do wyboru 20 typów aplikacji i 5 dodatkowych narzędzi. Tworzenie aplikacji polega na uzupełnieniu pól formularza, czyli wpisaniu poleceń i treści tekstowej ćwiczenia jak również wskazaniu multimediów. Multimedia te mogą pochodzić z naszego dysku, z You Tube czy też z Wikipedii.
Przykład aplikacji LearningApps
Trzecią, ostatnią aplikację, którą postanowiłam opisać to Wordwall. Jest to portal umożliwiający zarówno tworzenie ćwiczeń interaktywnych, jak i do wydruku. Materiały interaktywne mogą być odtworzone na różnych urządzeniach, które maja dostęp do internetu np. komputer, telefon, tablet jak również tablica interaktywna. Z kolei materiały do wydruku można pobrać w formie pliku PDF lub bezpośrednio wydrukować. Ćwiczenia angielskich twórców Wordwall tworzone są przy użyciu systemu szablonów takich jak: krzyżówki, testy, labirynty i wiele innych.
W Wordwall fajne jest to, że nie musimy korzystać z gotowych ćwiczeń. Jeśli znajdziemy ćwiczenia, które wymagają drobnych zmian, możemy łatwo dostosować materiały do swoich zajęć oraz stylu nauczania. Materiały interaktywne mogą wykorzystywać różne motywy. Każdy motyw zmienia wygląd, czciąnkę czy dzwięk. Dzięki opcjom dodatkowym możemy również np. ustawić zegar, wpisać imie gracza (tak jak jest to w przykładzie, który znajduje się na kolejnym slajdzie) itd..Każde utworzone przez nas ćwiczenie możemy upublicznić przy pomocy poczty elektronicznej lub w mediach społecznościowych. Możemy również zapisać ćwiczenie jako prywatne, wtedy tylko my będziemy mieć do niego dostęp.Każdą z tych trzech opisanych aplikacji bardzo czesto używam w swojej pracy i uważam, że są rewelacyjne, szczególnie Genially.
Po kliknięciu w kostkę wpisz swoje imię i rozwiąż quiz
https://view.genial.ly/5fec8925a666f40d7dc6f1c1/presentation-asia-obrzut
Poniżej przykład lekcji w formie prezentacji Genially do klasy 3.Oraz link do prezentacji
05.12.2020
rz, ż, u, ó, ch, h
Temat:
Utrwalamy poznane zasady
ortograficzne
JĘZYK POLSKI
ch
rz
ch
rz
Krótka powtórka zasad:
zasady pisowni rz
VIDEO
zasady pisowni ż
VIDEO
zasady pisowni ó
VIDEO
zasady pisowni u
VIDEO
zasady pisowni ch i h
VIDEO
SPRAWDZ CO ZAPAMIĘTAŁEŚ/AŚ
SPRAWDZ CO ZAPAMIĘTAŁEŚ/AŚ
Dyktando
GRATULACJE !ZNASZ JUŻ ZASADY ORTOGRAFICZNE!