HISTORIASP11
NA KILKU FOTOGRAFIACH
3 października 1986 roku w prawie szczerym polu pilskiego Jadwiżyna wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej szkoły.
Sprawowanie nadzoru budowlanego nad prawidłową realizacją projektu powierzono Spółdzielni Mieszkaniowej „Jadwiżyn”
1 września 1989 roku odbyła się uroczysta wojewódzka inauguracja roku szkolnego.
Pierwsze spotkanie z przyszłą kadrą pedagogiczną, które odbyło się 19 maja1989 r.
W roku 1994 szkoła otrzymała sztandar, a w 1999 imię Królowej Jadwigi.
Bardzo dobrze rozwija się współpraca z Nadnoteckim Instytutem UAM w Pile (tj. jednostką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Od 1994 roku prowadzimy klasy „DELF” – oddziały z rozszerzonym programem nauczania języka francuskiego, a od 2001 roku, już jako Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi, także oddziały integracyjne i klasy z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego DSD oraz sportowe.
Jedną z ważniejszych cech wyróżniających nas na pilskiej mapie oświatowej jest organizacja dużych, masowych imprez: sportowych – Biegów Niepodległościowych, Turniejów Trójek Koszykarskich, Ogólnopolskich Halowych Turniejów Piłkarskich Nauczycieli, edukacyjnych, np. Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej „Integrancik” czy „Małego Matematyka” dla najmłodszych klas szkoły podstawowej, podsumowań konkursów przedmiotowych organizowanych w Pile i Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego.
Na 500-lecie miasta zorganizowaliśmy „Dyktando 500”, które objęte zostało patronatem Rady Języka Polskiego PAN w Warszawie z prof. Andrzejem Markowskim (Przewodniczącym Rady) na czele.
To my jako pierwsi w rejonie nadnoteckim rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową – najpierw z Danią Gullestrup Skole w Herning (od 1992 roku), później w ramach programu Comenius z 5 krajami Europy (Niemcami, Czechami, Litwą, Turcją, Hiszpanią) czy dwustronną wymianę z dawnym koordynatorem Socratesa – Holandią.
Organizujemy jako nieliczni letnie obozy wypoczynkowe w Górach Izerskich i wycieczki programowe pt. „Poznajemy stolice Europy”.
oRGANIZUJEMY tURNIEJ tRÓJEK KOSZYKARSKICH.
TO MY- KADRA SP11
"Z LOTU PTAKA"
SP 11
ORLIK
FOTO
TAPETY
PIĘKNIE,
PRAWDA?
BIBLIOTEKA
STOŁÓWKA
DZIĘKUJEMY
SP11 BY KAWA
Szkoła Podstawowa nr
Created on October 21, 2020
HISTORY
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
View
Breaking news video
View
Timeline video mobile
View
Alien invasion video
View
Space video
View
Season's Greetings Video Mobile
View
End of the Year Wrap Up
View
Christmas Promotion Video
Explore all templates
Transcript
HISTORIASP11
NA KILKU FOTOGRAFIACH
3 października 1986 roku w prawie szczerym polu pilskiego Jadwiżyna wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej szkoły.
Sprawowanie nadzoru budowlanego nad prawidłową realizacją projektu powierzono Spółdzielni Mieszkaniowej „Jadwiżyn”
1 września 1989 roku odbyła się uroczysta wojewódzka inauguracja roku szkolnego.
Pierwsze spotkanie z przyszłą kadrą pedagogiczną, które odbyło się 19 maja1989 r.
W roku 1994 szkoła otrzymała sztandar, a w 1999 imię Królowej Jadwigi.
Bardzo dobrze rozwija się współpraca z Nadnoteckim Instytutem UAM w Pile (tj. jednostką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Od 1994 roku prowadzimy klasy „DELF” – oddziały z rozszerzonym programem nauczania języka francuskiego, a od 2001 roku, już jako Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi, także oddziały integracyjne i klasy z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego DSD oraz sportowe.
Jedną z ważniejszych cech wyróżniających nas na pilskiej mapie oświatowej jest organizacja dużych, masowych imprez: sportowych – Biegów Niepodległościowych, Turniejów Trójek Koszykarskich, Ogólnopolskich Halowych Turniejów Piłkarskich Nauczycieli, edukacyjnych, np. Miejskiego Konkursu Wiedzy Zintegrowanej „Integrancik” czy „Małego Matematyka” dla najmłodszych klas szkoły podstawowej, podsumowań konkursów przedmiotowych organizowanych w Pile i Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego.
Na 500-lecie miasta zorganizowaliśmy „Dyktando 500”, które objęte zostało patronatem Rady Języka Polskiego PAN w Warszawie z prof. Andrzejem Markowskim (Przewodniczącym Rady) na czele.
To my jako pierwsi w rejonie nadnoteckim rozpoczęliśmy współpracę międzynarodową – najpierw z Danią Gullestrup Skole w Herning (od 1992 roku), później w ramach programu Comenius z 5 krajami Europy (Niemcami, Czechami, Litwą, Turcją, Hiszpanią) czy dwustronną wymianę z dawnym koordynatorem Socratesa – Holandią.
Organizujemy jako nieliczni letnie obozy wypoczynkowe w Górach Izerskich i wycieczki programowe pt. „Poznajemy stolice Europy”.
oRGANIZUJEMY tURNIEJ tRÓJEK KOSZYKARSKICH.
TO MY- KADRA SP11
"Z LOTU PTAKA"
SP 11
ORLIK
FOTO
TAPETY
PIĘKNIE,
PRAWDA?
BIBLIOTEKA
STOŁÓWKA
DZIĘKUJEMY