дискримінація
k.lvbkfdecbr
Created on September 11, 2020
Over 30 million people build interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
ENGLISH IRREGULAR VERBS
Presentation
ALL THE THINGS
Presentation
SANTIAGOVR_EN
Presentation
WWII TIMELINE WITH REVIEW
Presentation
BLENDED LEARNING
Presentation
TAKING A DEEPER DIVE
Presentation
WWII JUNE NEWSPAPER
Presentation
Transcript
Підготувала завідувач відділу читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара Бондар О. М.
Основні форми та прояви дискримінаціЇ
PRESENTATION
Дискримінація жінок на ринку праці
Водночас частіше шукають жінок, ніж чоловіків, у сфері обслуговування, краси, виховання дітей, медицини.
На одну і ту ж посаду із двох кандидатів, які мають однакову освіту і професійні якості роботодавець найчастіше віддасть перевагу чоловіку в таких сферах, як юриспруденція, політична діяльність, робочі спеціальності, військова сфера.
По-друге, нема куди подітися жертвам насильства, немає жодного спеціалізованого притулку.
Домашнє насильство –
дуже гостра і болюча проблема.Насильство в сім’ях – проблема дуже давня, але прихована. За середньою статистикою, жінка, яка страждає вдома від насильства, звертається за допомогою аж на восьмий раз побиття. Біда наша в тому, що, по-перше, немає звички говорити про це, так би мовити, «виносити сміття з хати».
Від статевої дискримінації часто страждають і чоловіки. Найчастіше це проявляється в питаннях виховання дітей, отримання відпустки по догляду за дитиною, можливості бути “домогосподаркою”, оскільки від чоловіка/хлопця очікують, що він буде заробляти для сім’ї, щоб її не просто утримувати, а й забезпечувати.
Дискримінація жінок у суспільстві – це не вигадка “незадоволених феміністок” або “чужорідні віяння гей-Європи”. Боротьба жінок за свої права досить складна і довга: право отримувати освіту, голосувати, висуватися на політичні посади і бути обраними, право мати свою думку.
INDEX
Сексизм розділяє людей на чоловіків і жінок, протиставляючи їх один одному. Дана ідея виправдовує панування чоловіків і підпорядкування їм жінок.
- Під сексизмом розуміють упереджене ставлення до людини за статевою або гендерною ознакою. Це ідеологія, яка підтримує патріархат і пригнічення жінки.
- Так було прийнято протягом століть: чоловік завжди був мисливцем, добувачем, воїном. Він сильніший, а значить, і прав у нього більше.
Що таке сексизм?
https://www.youtube.com/watch?v=KU1ZYuUIrBc&feature=emb_logo
А це завдає великої шкоди функціонуванню державної служби.
Особливо це проявляється останнім часом. Зараз, на жаль, нехтують досвідом людей старшого віку, які володіють глибокими знаннями, системним підходом до управлінських рішень, інституційною пам'яттю.
Поряд із сексизмом часто йде ейджизм (від англ. age – вік) – дискримінація за віком .
Ейджизм - дискримінація людей за віком
Сьогодні ми живемо в світі, де лукізм є одним з найпоширеніших упереджень. Це позначення позитивних стереотипів, забобонів, вибору поведінки по відношенню до фізично привабливих людей, а також до тих, чия зовнішність відповідає культурно-соціальним уявленням і нормам того чи іншого суспільства.
Лукізм – дискримінація за зовнішнім виглядом
+ info
LOREM IPSUM
Дискримінація за ознакою інвалідності–
означає будь-яке розрізнення, виключення чи обмеження з причини інвалідності, метою або результатом якого є применшення або заперечення визнання, реалізації або здійснення нарівні з іншими всіх прав людини.
NAPD_Discrimination.pdf 2 / 5
- Базовим документом, де закріплена ґендерна рівність на законодавчому рівні, можна назвати Закон України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”. Також у законі “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” прописані основи, які забороняють статеву дискримінацію. У різних законах і кодексах так чи інакше гарантуються “додаткові” права жінок (як тих, хто найчастіше стають жертвами ґендерної дискримінації). Низка важливих законів поки лише на розгляді у Верховній Раді. Одним з таких є законодавство про протидію домашньому насильству, зокрема – ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбі з цими явищами (Стамбульська конвенція).
ЯК ДІЯТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ДИСКРИМІНАЦІЇ? 1. Повідомляти про дискримінацію. Ваші історії друзям, близьким, читачам соціальних мереж допоможуть все більше актуалізувати проблему і вчитися правильно реагувати на неї. 2. Не замовчувати факти ґендерної дискримінації. Іноді люди можуть дискримінувати несвідомо – сексистський коментар називати “компліментом”, а анекдот не сприймати як такий, який ображає гідність людини.3. Обов’язково скаржитися на дискримінацію. Чим більше буде таких скарг, судових справ, тим менше свавільно будуть ставитися до ґендерної дискримінації. 4. Зверніться до юриста, який допоможе грамотно скласти скаргу або заяву в суд. Також напишіть до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Активісти планують за допомогою платформи збирати фактаж про конкретні випадки дискримінації та досліджувати юридичний аспект проблеми, щоб на основі цієї аналітики пропонувати рішення.
На сайті ініціативи будуть тематичні новини, інтерв’ю з людьми, які зазнали дискримінації і захотіли поділитися власною історією, можливість звернутися за консультацією і підтримкою, також рубрика з тематичними повноформатними і короткометражними фільмами.
Це антидискримінаційна платформа, яка буде путівником із захисту своїх прав для дискримінованих і пам’яткою для людей, які цікавляться цією темою.
В Україні створили платформу, присвячену різним формам дискримінації
Cписок літератури за даною темою:
Більше інформації можна знайти у відділі читальних залів Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара та в електронному каталозі на сайті бібліотеки.
1. Гендер і сексуальність : хрестоматія / за ред. В.Гайденко; пер. з англ. - Суми: Університетська книга, 2009. - 140 с. 2. Гусєва К. А. Діяльність уповноважених підрозділів органів національної поліції у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та гендерної дискримінації / К. А. Гусєва // Часопис Київського університету права. - 2018. - № 3. - С. 104-108 3. Миколюк О. Повагу вишуканому віку / О. Миколюк // День. - 2019. - 5 черв. - С. 11 4. 4. Твердовський І. М. Заборона дискримінації у сфері праці: міжнародно-правовий аспект / І. М. Твердовський // Держава і право. - 2011. - Вип. 51. - С. 352-357 5. Ткалич М. Г. Гендерна психологія : навч. посіб. / М. Г. Ткалич. - Київ: Академвидав, 2011. - 248 с. 6. Хамзіна Ж. А. Дискримінація у сфері праці: питання ефективності національних і міжнародних стандартів / Ж. А. Хамзіна // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 262-284 7. Хамзіна Ж. А. Ейджизм як форма дискримінації вчителя / Н. Харченко // Психолог. Шкільний світ. - 2020. - № 4. - С. 56-70 8. Шкарбан В. Ю. Конституційно-правовий механізм захисту прав людини від дискримінації в Україні / В. Ю. Шкарбан // Держава і право. - 2011. - Вип. 52. - С. 192-198