Want to make creations as awesome as this one?

Książki o misiach, niedźwiedziach i uszatkach dostępne w Filii nr 21 MBP w Lublinie

Transcript

Książki o misiach w naszej bibliotece

Misie, niedźwiedzie, uszatki

Grzegorz Kasdepke

Irwing jest czarodziejem. Ma wielu przyjaciół, przeżywa niesamowite przygody i lubi robić magiczne psikusy.

IrwingMiś Czarodziej

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby psotnego misia o małym rozumku. W Stumilowym Lesie Kubuś Puchatek i gromadka przyjaciół przeżywają przygody, ucząc się wielu ważnych i mądrych rzeczy.

Opowiada Wanda Chotomska

Kubuś i Przyjaciele

Rezolutny miś o imieniu Kazimierz nie jest zwyczajnym misiem. Czasem zdarza mu się wyczarować jezioro w umywalce, spotkać potwora albo zbudować statek kosmiczny. Przyjaźń z Anią uczy misia, że w bliskich relacjach najważniejsze jest zaufanie, marzenia nie mają ceny,a szczęście łatwo pomylić z krokodylem.

Paulina Wilk

Miś Kazimierz

Pięknie ilustrowany zbiór opowiadań o jednym z najbardziej znanych misiów - czyli o Misiu Uszatku. Krótkie historyjki opowiadają o przygodach, wędrówkach i codziennych zdarzeniach, które spotykają małego bohatera. Miś obserwuje świat, poznaje wartość przyjaźni i szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Czesław Janczarski

Miś Uszatek

Czy miś lub misia może być architektem albo krawcową?Z tej książki dowiecie się, czym zajmują się misie.Gruby papier i przewaga ilustracji nad tekstem sprawiają, że jest to idealna pozycja dla najmłodszych Czytelników.

Agata Królak

Robimisie

Zbiór opowieści o słynnym misiu wymyślonym przez Michaela Bonda. Pierwsza książka o Paddingtonie ukazała się 13 października 1958 r. Autor napisał ją zainspirowany maskotką, którą kupił w Wigilię 1956 r. Maskotka, pluszowy miś, leżała samotnie na półce londyńskiego sklepu z zabawkami. Bondowi zrobiło się żal osamotnionego misia i postanowił podarować go żonie.

Michael Bond

Paddington

Niedźwiadek Pafnucy jest bardzo łagodny i sympatyczny. Lubi jadać ryby, korzonki, grzybyi miód. Chętnie przemierza las podczas spacerów i poznaje nowych przyjaciół.W książce nie brakuje humoru,z którego słynie Joanna Chmielewska.

Joanna Chmielewska

Pafnucy

W Niedźwiedziej Dolinie, wśród niedźwiedzi białych, czarnych, szarych i brązowych przychodzi na świat niebieska niedźwiedzica. Jej odmienność drażni mieszkańców. Rodzice Azul postanawiają przenieść się tam, gdzie niedźwiedziątko będzie akceptowane."Niebieska niedźwiedzica" to piękna książka o tolerancji, nietolerancji i złych skutkach pochopnych decyzji.

Joanna M. Chmielewska

Niebieska niedźwiedzica

To nie wszystkie książkiw naszej Bibliotece...Zapraszamy! :)