Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Одна з найбільших проблем сучасності

Торгівля людьми

Термін „торгівля людьми” передбачає різні види та форми експлуатації. Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Торгівля людьми - це:

Дії: вербування, перевезення, передача.

Способи: викрадення, шахрайство, обман, підкуп.

Мета: експлуатація (примусова праця, проституція, вилучення органів).

3

1

2

3

Факти. Цифри. Реалії.

Людина - не товар: що потрібно знати, аби не потрапити в трудове рабство.

Факти. Цифри. Реалії.

Торгівля людьми включає:

Торгівля людьми - це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами.

Понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року ( за оцінками МОМ).

Більше половини постраждалих осіб, які у 2019 році отримали допомогу від МОМ - молоді люди віком до 35 років.

Вербувальниками найчастіше є знайомі люди - ті, яким довіряють.

0800505501 або 527 - Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Література за даною темою знаходиться у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара 1. Баймуратов М. А. Защита прав женщин и детей в период кризисных ситуаций и международное право : монография / М. А. Баймуратов. - Одеса : Юридична література, 2003. - 224 с. 2. Запобігання торгівлі людьми : навч.-метод. посіб. - Харків : Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2001. - 176 с. 3. Наден О. В. Торгівля жінками як кримінально-правова та соціальна проблема сучасності : монографія / О. В. Наден. - Київ : Атіка, 2004. - 288 с. Статті: 1. Доброта В. Торгівля людьми не має кордонів / В. Доброта // Демократична Україна. - 2019. - 13 верес. - С. 9 2. Коваль Л. Людина не може бути товаром! / Л. Коваль // Урядовий кур'єр. - 2019. - 19 жовт. - С. 2 3. Миронюк Т. В. Торгівля людьми як глобальна проблема сучасності / Т. В. Миронюк // Часопис Київського університету права. - 2018. - № 3. - С. 259-262 4. Чігер В. Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми / В. Чігер // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 266-269

Уважно читайте трудовий договір і підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою. Не залишайте свій паспорт у якості застави та не віддавайте його роботодавцеві.

Майте з собою контактні телефони посольства України в інших країнах. Підтримуйте постійний контакт з родичами і повідомляйте їм про зміну місця роботи.

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України.

Для працевлаштування за кордоном на законній основі потрібно мати : - дійсний закордонний паспорт; -робочу візу; -трудову угоду з роботодавцем.

Переоформити туристичну чи гостьову візу за кордоном на робочу НЕМОЖЛИВО. Не вірте тим, хто вам таке обіцяє.

З'ясуйте: чи має фірма, що займається вашим працевлаштуванням відповідну ліцензію, зателефонувавши до Державної служби зайнятості України.