торгівля
k.lvbkfdecbr
Created on May 25, 2020
More creations to inspire you
DAILY SPECIALS VERTICAL MENU
Personalized
AQUAPONICS
Personalized
HUMAN RIGHTS INFOGRAPHIC
Personalized
THE EVOLUTION OF THE THERMOMETER INFOGRAPHIC
Personalized
KAWAII CULTURE INFOGRAPHIC
Personalized
CELL TYPES: VERTICAL INFOGRAPHICS
Personalized
BRAZILIAN CARNIVAL INFOGRAPHIC
Personalized
Transcript
Одна з найбільших проблем сучасності
Торгівля людьми
Термін „торгівля людьми” передбачає різні види та форми експлуатації. Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми” торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Торгівля людьми - це:
Дії: вербування, перевезення, передача.
Способи: викрадення, шахрайство, обман, підкуп.
Мета: експлуатація (примусова праця, проституція, вилучення органів).
3
1
2
3
Факти. Цифри. Реалії.
Людина - не товар: що потрібно знати, аби не потрапити в трудове рабство.
Факти. Цифри. Реалії.
Торгівля людьми включає:
Торгівля людьми - це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами.
Понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року ( за оцінками МОМ).
Більше половини постраждалих осіб, які у 2019 році отримали допомогу від МОМ - молоді люди віком до 35 років.
Вербувальниками найчастіше є знайомі люди - ті, яким довіряють.
0800505501 або 527 - Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Література за даною темою знаходиться у фондах Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара 1. Баймуратов М. А. Защита прав женщин и детей в период кризисных ситуаций и международное право : монография / М. А. Баймуратов. - Одеса : Юридична література, 2003. - 224 с. 2. Запобігання торгівлі людьми : навч.-метод. посіб. - Харків : Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2001. - 176 с. 3. Наден О. В. Торгівля жінками як кримінально-правова та соціальна проблема сучасності : монографія / О. В. Наден. - Київ : Атіка, 2004. - 288 с. Статті: 1. Доброта В. Торгівля людьми не має кордонів / В. Доброта // Демократична Україна. - 2019. - 13 верес. - С. 9 2. Коваль Л. Людина не може бути товаром! / Л. Коваль // Урядовий кур'єр. - 2019. - 19 жовт. - С. 2 3. Миронюк Т. В. Торгівля людьми як глобальна проблема сучасності / Т. В. Миронюк // Часопис Київського університету права. - 2018. - № 3. - С. 259-262 4. Чігер В. Кримінальна відповідальність за торгівлю людьми / В. Чігер // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 5. - С. 266-269
Уважно читайте трудовий договір і підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою. Не залишайте свій паспорт у якості застави та не віддавайте його роботодавцеві.
Майте з собою контактні телефони посольства України в інших країнах. Підтримуйте постійний контакт з родичами і повідомляйте їм про зміну місця роботи.
В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України.
Для працевлаштування за кордоном на законній основі потрібно мати : - дійсний закордонний паспорт; -робочу візу; -трудову угоду з роботодавцем.
Переоформити туристичну чи гостьову візу за кордоном на робочу НЕМОЖЛИВО. Не вірте тим, хто вам таке обіцяє.
З'ясуйте: чи має фірма, що займається вашим працевлаштуванням відповідну ліцензію, зателефонувавши до Державної служби зайнятості України.