Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Szczęść Boże!Witam was kochane dzieci na kolejnej e- katechezie.

2

3

4

Start

1

5

7

6

8

Piosenka niech będzie naszą modlitwą oraz wprowadzeniem do dzisiejszego tematu. Kliknij na obrazek Pana Jezusa a po piosence o Pasterzu zamknij you tube i udaj się według liczb klikając na owieczkę znajdującą się obok.

https://youtu.be/dPt_7ekZCK8

Popatrz na obrazek. Widzimy na nim owieczki, które pasą się na zielonym pastwisku. Kto opiekuje się stadem owiec?

Owieczki nie są same. Jest z nimi pasterz. Pewnie słyszeliście już o niejednym pasterzu, a może nawet widzieliście prawdziwego. Co robi pasterz? Tak, on pilnuje swoich owiec, wyprowadza je na łąkę, ochrania przed niebezpiecznymi zwierzętami. Pasterz troszczy się o owce, daje im wodę do picia, strzyże je, pielęgnuje, gdy zachorują. Kiedy rodzą się małe owieczki, pasterz nadaje im imiona. Dzięki temu, może wołać każdą z osobna, a one słysząc jego głos przychodzą do niego. Pasterz musi być też odważny i bronić swoich owiec przed drapieżnikami nie wahając się nawet narazić swego życia.

https://www.youtube.com/watch?v=lceQAiOepyE&feature=youtu.be

Może zastanawiasz się dlaczego mówimy tyle o pasterzu i owieczkach? Tak się dzieje, ponieważ w zeszłą niedzielę obchodziliśmy „Niedzielę Dobrego Pasterza”. Jak myślisz... Kim jest ten Pasterz i dlaczego nazywamy go dobrym? Oczywiście, jest Nim Pan Jezus. To On jest Dobrym Pasterzem, a my jesteśmy Jego owieczkami. Pan Jezus bardzo mocno nas kocha, troszczy się o nas i chroni nas przed złem całego świata. Kiedy popełniamy grzech i robimy coś złego - wtedy oddalamy się od naszego Pasterza. Ale Pan Jezus zawsze szuka nas i chce żebyśmy do Niego wrócili. Starajmy się być zawsze blisko Pana Jezusa..

https://www.youtube.com/watch?v=lceQAiOepyE&feature=youtu.be

Pan Jezus sam nazwał siebie Dobrym Pasterzem. Każdy z nas jest owieczką dla Pana Jezusa. Musimy się starać, aby być blisko Pana Jezusa. Tak blisko, abyśmy się nie zgubili. A jeśli się zgubimy to Pan Jezus będzie nas z niepokojem szukał.

https://www.youtube.com/watch?v=_mmrG907pyo

Pan Jezus chce być Twoim Dobrym Pasterzem, bo bardzo Cię kocha. Jego miłość jest tak wielka, że zdecydował się umrzeć za nasze grzechy. Każdego dnia troszczy się o Ciebie. Powiedz dziś Panu Jezusowi w modlitwie o tym, co się tego dnia wydarzyło, co Cię ucieszyło, zasmuciło. Pan Jezus chce mieć z Tobą kontakt i Ciebie prowadzić, chronić i troszczyć się o Ciebie, jak pasterz o swoją owieczkę. Pamiętaj o tym! :)

Ułóż puzzle, pokoloruj obrazek lub wyklej owieczkę watą. https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/229008-jesus-den-gode-hyrde JESUS DEN GODE HYRDE - Ułóż Puzzle Online za darmo na Puzzle Factory Puzzle Jesus den gode hyrde - gry puzzle online. Puzzle układanki, puzzle dla dzieci, układanie puzzli za darmo. Ułóż puzzle Jesus den gode... puzzlefactory