Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

NA DZISIEJSZEJ LEKCJI PRZYPOMNIMY SOBIE JAKIE ZNAMY JEDNOSTKI I JAKIE SĄ ZASADY ZAMIANY JEDNOSTEK.

ZAMIANA JEDNOSTEK

JEDNOSTKI DŁUGOŚCI

JEDNOSTKI POWIERZCHNI

JEDNOSTKI OBJĘTOŚCI

Zapamiętaj, że jednostki długości, pola i objętości mają podobne nazwy, ale zamienia się je inaczej. Aby ułatwić Wam zamianę jednostek pokażę Wam dwa sposoby ułatwiające zamianę jednostek, ale i tak każdy z Was będzie miał swój sposób.

Zamieniając stosujemy następujący schemat: - kiedy idziemy w stronę prawą to dopisujemy odpowiednią ilość zer Np. 2 m zamieniam na cm to przeskakuje o dwa palce, a między nimi są małe przerwy więc dopisuję dwa zera do liczby, czyli 2m = 200 cm. - kiedy idziemy w stronę lewą to odcinamy odpowiednią ilość zer Np. 7000 mm = 70 dm przeskoczyliśmy o dwa palce, czyli dwa zera.

Jednostki długości

Zamieniając stosujemy następujący schemat: - kiedy idziemy w stronę prawą to dopisujemy odpowiednią ilość zer Np. 2 cm sześcienne zamieniam na mm sześcienne to przeskakuje o jeden palec, a między nimi jest tylko jedna przerwa, więc dopisuję trzy zera do liczby, czyli 2cm sześcienne = 2000 mm sześciennych. - Kiedy idziemy w stronę lewą to odcinamy odpowiednią ilość zer Np. 7000 cm sześciennych to 7 dm sześciennych .

Jednostki objętości

Title your section here

JEDNOSTKI POWIERZCHNI

Teraz trochę ćwiczeń utrwalających umiejętność zamiany jednostek. Poćwiczcie, pamiętając, że trening czyni Mistrza! Możecie wracać kilka razy do tych ćwiczeń, aż poczujecie, że jesteście w tym silni. Linki do zadań znajdują się pod różowymi punktami.

Ćwiczenia interaktywne

Teraz otwieramy zeszyty

1. Zapiszcie w zeszytach temat lekcji - ZAMIANA JEDNOSTEK. 2. Wykonajcie w zeszycie notatkę z dzisiejszej lekcji, czyli wpiszcie wszystko to, co jest dla Was nowe i potrzebujecie mieć w zeszycie, żeby zawsze móc do tego zajrzeć. 3. Zróbcie w zeszycie zadania: 1,2,3/117 oraz 4,5,6/118.4. Przyślijcie zdjęcie zadań do dnia 8 maja.POWODZENIA I DO NASTĘPNEJ LEKCJI :)