Full screen

AGATA KUŁAKOWSKA
29. "Chroń Ziemię" - plakat.
Want to make interactive content? It’s easy in Genially!

Over 30 million people build interactive content in Genially.

Check out what others have designed:

Transcript

29. "Chroń Ziemię" - plakat.

AGATA KUŁAKOWSKA

Zobacz lekcję

29. "Chroń Ziemię" - plakat.

przykładowe rozwiązania zadania plastycznego

oPIS

AGATA KUŁAKOWSKA

INSTRUKCJA czyli... JAK TO ZROBIĆ?

  1. Zanim zaczniesz pracę przemyśl temat "Chroń Ziemię" (zrób sobie notatki np. jak chronić Ziemię, jakie zachowania są ekologiczne).
  2. Teraz przejrzyj jaki materiał (zdjęcia, artykuły...)udało Ci się zgromadzić.
  3. Pomyśl teraz jak zobrazować swoje notatki. Sprawdź czy możesz do tego wykorzystać cokolwiek ze swoich materiałów.
  4. Spróbuj też zajrzeć (klikając ikonkę )do zbioru różnych zdjęć, symboli, które mogą być przydatne w zakomponowaniu całego plakatu.PAMIĘTAJ - plakat nie jest afiszem informacyjnym, więc nikt nie będzie czytał artykułów na nim umieszczonych(zwłaszcza, gdy będą długie lub pisane drobnymi literami). Plakat powinien "opowiadać" obrazem i obrazem przykuwać wzrok. Słowem plakat musi być CZYTELNY.
  5. Gdy ogólna koncepcja będzie gotowa ułóż swoje elementy na kartce.-w organizacji powierzchni kartki i treści plakatu może pomóc używanie strzałek, linii, ramek, które będą porządkowały odbiór plakatu (na wzór jakiegoś schematu czy "mapy myśli").-w swojej pracy możesz łączyć techniki (wycinankę, zdjęcia, rysowanie itd);
  6. WAŻNE, by Twój plakat był przekonujący i nie wymagał od odbiorcy wysiłku,by zrozumieć przesłanie.

MATERIAŁY I NARZĘDZIA:

  • kartka A3 (biała/kolorowa);
  • dowolne narzędzia rysunkowe (miękkie kredki, pisaki, pastele) lub malarskie;
  • obrazki - wycinki z gazet/czasopism związane z tematem;
  • nożyczki i klej;
  • linijka;

Ostatnio dużo się mówi o smogu, o ociepleniu klimatu, o śmieciach... A tak naprawdę to zaledwie mała część problemów, z którymi boryka się nasza Ziemia. Świat jest piękny, ma w sobie takie bogactwo fauny (zwierząt) i flory(roślin), zasobów mineralnych! Człowiek zapomina jednak, że to bogactwo nie jest niewyczerpane, że o to bogactwo trzeba dbać. Naukowcy, ekolodzy już od dawna zajmują się tym, dlaczego to robić. Na lekcji biologii, geografii i innych na pewno nie raz już słyszeliście o recyklingu, o odnawialnych źródłach energii , o segregacji śmieci i o tym, jak możemy przynajmniej spowolnić proces niszczenia Ziemi, jak ją chronić. Twoje zadanie, to wykonanie plakatu, który w symboliczny sposób (obrazem) "opowie" jak my (w małej , lokalnej skali) powinniśmy postępować na co dzień, by CHRONIĆ ZIEMIĘ.

Chroń Ziemię" - plakat.

PRZYKŁADY PRAC DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "CHROŃ ZIEMIĘ" ZORGANIZOWANYM W 2013R. W REJOWCU FABR. (WOJ LUBELSKIE) i nie tylko

ROCH BIERNACKI

przykłady symboli / obrazków związanych z ekologią

Chroń Ziemię" - plakat.