Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
Untitled genially
ljudmilaimuhina
Created on November 28, 2018
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля!
Чорнобильська катастфора – величезна екологічна трагедія для всього світу. 26 квітня вся Україна згадує це величезне лихо. Чорнобильська катастрофа призвела до радіоактивного забруднення значної території України та Європи і стала трагедією для мільйонів людей.
Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише сучасну Україну, Білорусь та Росію, які знаходилися поблизу ЧАЕС, але й і Східну Фракію, Югославію, Болгарію, Грецію, Румунію, Литовську РСР, Естонську РСР, Латвійську РСР, Фінляндію, Данію, Норвегію, Швецію, Австрію, Угорщину, Чехословаччину, Нідерланди, Бельгію, Польщу, Швейцарію, Німеччину, Італію.
День пам’яті Чорнобиля проголошено 8 грудня 2016 року резолюцією A/RES/71/125 Генеральної Асамблеї ООН. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10 % померло і 165 000 стало інвалідами.
Слово «Чорнобиль» для всієї планети Земля стало синонімом ядерної смертельної стихії. Зараз важко уявити, скільки зусиль довелося докласти, аби захистити світ від жахливої катастрофи. Досі від наслідків тієї техногенної катастрофи потерпають мільйони громадян. З кожним днем стає все менше людей, які могли б із власного досвіду розповісти про подвиг, зроблений ними на Чорнобильській АЕС. В результаті аварії з сільськогосподарського користування виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створено 30-кілометрову зону відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів.
Для мільйонів українців Чорнобиль став символом скалічених доль, страждань, невимовного горя та довічного болю. Ми втратили тисячі людських життів, яких вбив і продовжує вбивати ніби мирний атом, частина території нашої країни опинилась в зоні відчуження, ми досі відчуваємо екологічні, медичні та економічні наслідки того страшного лиха.
Сьогодні наш святий обов'язок – пам'ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати героїв-чорнобильців, надавати дієву допомогу усім, хто з честю прийняв суворий виклик чорнобильського лиха.
Вічна пам’ять безстрашним Героям, які поклали своє життя у тій нерівній боротьбі з невидимим ворогом – радіацією, заради нас та наших нащадків… Нехай наша земля ніколи більше не зазнає подібного лиха.